آپارات اينستاگرام لينكداين
logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:75080)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:58534)    آیا زنان کفار که به اسارت مسلمانان در می آیند بر مسلمانان حلال میشوند و زناشویی با آنها اشکال ندارد (تعداد مشاهده:54845)    مطالب زیبا با آیات (تعداد مشاهده:53103)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: تدبر و فهم سوره طه: رستگاری در پذیرش هدایت الهی و قرآن هم مايه هدايت اهل خشيت است.    تدبر و تفسير سوره كوثر:ای پیامبر علیرغم ارزوی کینه ورزان مبنی بر ابترماندن رسالتت،به تو کوثر داديم    ديه و قصاص مرد و زن در قرآن: آيا ديه زن،نصف مرد است؟ايا براي قصاص مرد قاتل يك زن،نصف ديه پرداخته شود    تفسير و تدبر سوره شعرا:ای پیامبر این قران که از جانب رب العالمین برتو نازل شده،نشانه هایی روشن است.       آخرین رویداد تالار: تالار گفتگوهاي قرآن‌‌‌‌‌‌‌‌‌پويان جزو برگزيدگان يازدهمين جشنواره رسانه هاي ديجيتال      

توجه

Icon
Error

فراگیر Offline
#1 ارسال شده : 1397/02/25 00:20:36 ق.ظ
فراگیر

رتبه: Newbie

گروه ها: member
تاریخ عضویت: 1397/02/24
ارسالها: 3
Iran (Islamic Republic Of)
مکان: قم

ما این قرآن را به ساده ترین زبان نازل کردیم آ یا هیچ پندگیرنده ای هست ؟ فَإِنَّما يَسَّرْناهُ بِلِسانِکَ لَعَلَّهُمْ يَتَذَکَّرُونَ58سوره مبارکه دخان
اولین وساده ترین خط ابدایی بشر به زبان تصویری بوده است .یعنی تصویریک زبان ساده برای رساندن پیام.
به طوری که همه ان را بفهمند . اگردرست به نقشه زمین نگاه کنیم میبینیم چه باشکوه وحی شده است به زمین.وزمین چه زیبا به تصویرکشیده کلام خالق رابه ساده ترین زبان.آیا هیچ پندگیرنده ای هست ؟
ای پیابر خدایی که آسمانهاوزمین راخلق کرده این قرآن رابرتو نازل کرده تابیم دهی کافران رابه عذاب ووعده بهشت دهی مومنان را.در آن روز زمین تمام خبرهایش را بازگو می‏کند; (4)

چرا که پروردگارت به او وحی کرده است! داستان به دنیا آمدن حضرت عیسی: برای دیدن به نقشه ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پستی وبلندیهای ایران نگاه کنیدجای شمال وجنوب رابرعکس کنید رشته کوههای البرز وزاگرس شکل یک سرودست یعنی البرز جای دست وکوههای زاگرس سراین پیکره راتشکیل میدهدمثل کسی درحال قنوت این مقام حضرت جبرئیل است اگربه یک نقشه کلی پستی وبلندیهای آسیابرعکس نگاه کنیم کوههای پاکستان وافغانسان دقت کنیم دمیدن روح درآستین حضرت مریم توسط جبرئیل مشاهده میشودوکوههای سیستان مانند کودکی حضرت عیسی که روبه قبله معلوم است . در این کتاب (آسمانی قرآن) از مریم یاد آر، آن هنگام که از خانواده اش جدا شد و در ناحیه شرقی قرار گرفت. (16)

و حجابی میان خود و آنها افکند (تا خلوتگاهش از هر نظر برای عبادت آماده باشد) در این هنگام ما روح خود را به سوی او فرستادیم و او در شکل انسانی بیعیب و نقص بر مریم ظاهر شد. (17)

او (سخت ترسید و) گفت من به خدای رحمن از تو پناه می‏برم اگر پرهیزگار هستی. (18)

گفت من فرستاده پروردگار توام (آمده‏ام) تا پسر پاکیزه‏ای به تو ببخشم! ( (5)و به روز هنگامی که صفحه زمین را روشن سازد، (3)و به زمین و کسی که آن را گسترانیده، (6)

ویرایش بوسیله کاربر 1397/02/28 06:53:55 ب.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

فراگیر Offline
#2 ارسال شده : 1397/02/28 05:48:25 ب.ظ
فراگیر

رتبه: Newbie

گروه ها: member
تاریخ عضویت: 1397/02/24
ارسالها: 3
Iran (Islamic Republic Of)
مکان: قم

)سورة الاسراءبه نام خداوند بخشنده بخشایشگر

پاک و منزه است خدایی که بنده‏اش را در یک شب، از مسجد الحرام به مسجد الاقصی -که گرداگردش را پربرکت ساخته‏ایم- برد، تا برخی از آیات خود را به او نشان دهیم; چرا که او شنوا و بیناست. (1)
پیامبر(ص)درمعراج زمین راازآسمان دیدو تصویری راکه دیدبرای مردم بازگوکردامااندکی باورکردنند(پرهیزکاران) کسانی هستند که به غیب (آنچه از حس پوشیده و پنهان است) ایمان می‏آورند;
اما بیشتر مردم، هر چند اصرار داشته باشی، ایمان نمی‏آورند! (103ادرجای دیگرفرموده ای پیامبراگرنردبانی ازنقره بسازی وامت خودرابالاآوری تااین آیات را ببینندبازایمان نخواهندآورد!
امروزه که بشریت ازنردبان ترقی بالارفته ومامیتوانیم زمین راهمان طورکه پیامبردرمعراج مشاهده کردببینیم.زمن قرآن راتفسیرمیکند ببینیم زمین چگونه داستانهای خودرابازگومیکندشنیدن کی بودماننددیدن
درعصری که ما میتوانیم زمین راازآسمان ببینیم ونقشه آن دردست ماست. درگذشته این گونه نبوده 400سال پیش هرپادشاهی که نقشه ای داشت ازآن به شدت محافظت میکرد آن راباکوهی ازطلاعوض نمیکرداما امروز نقشه کامل زمین دراختیارماست.پس چرامابی تفاوت ازکنارش میگذریم اماخدافرموده به زمین نگاه کنید.او کسی است که زمین را برای شما رام کرد، بر شانه‏های آن راه بروید و از روزیهای خداوند بخورید; و بازگشت و اجتماع همه به سوی اوست! (15ملک)
آیه 20 سوره ی غاشیه میفرماید:آیابه سوی زمین نمی نگرندکه چگونه گسترده شده
مخاطب این آیه ماهستیم نه مردمان 1400سال پیش چون آنان نقشه ای نداشتند اولین و ساده ترین نوشته ها ی انسانها به زبان تصویری بوده یعنی شکل آن رامیکشیدندتامفهوم جمله رابرسانند.وخداونداین قرآن رابه ساده ترین زبان درروی زمین نگاشته است .یعنی داستانها یی که درقرآن آمده درروی زمین نقش بسته است .وفقط یک راوی میخواهد
فراگیر Offline
#3 ارسال شده : 1397/02/30 11:20:40 ب.ظ
فراگیر

رتبه: Newbie

گروه ها: member
تاریخ عضویت: 1397/02/24
ارسالها: 3
Iran (Islamic Republic Of)
مکان: قم

سلام
انشاالله بانظروعنایت حق تعالی وامام عصراین اتفاق بی افتد که یک کتاب به عنوان جغرافیای قرآنی به کتابهای درسی ما اضافه شود.%
زمین خود آیتی ازآیات خداوند است وقرآن ازماخواسته به زمین نگاه کنیم که چگونه گسترده شده.درسوره مبارکه ابراهیم فرموده یا ندیدی چگونه خداوند «کلمه طیبه‏» (و گفتار پاکیزه) را به درخت پاکیزه‏ای تشبیه کرده که ریشه آن (در زمین) ثابت، و شاخه آن در آسمان است؟! (24)

هر زمان میوه خود را به اذن پروردگارش می‏دهد. و خداوند برای مردم مثلها می‏زند، شاید متذکر شوند (و پند گیرند)! (25)این قرآن است که ریشه درزمین داردوخداازماخواسته به زمین وکوهها نگاه کنیم .
زمین خودمفسرقرآن است درعصرما.درعصری که میتوانیم زمین راازآسمان ببینیم ونقشه آن دردست ماست.که درگذشته این گونه نبوده 400سال پیش هرپادشاهی که نقشه ای داشت آن راباکوهی ازطلاعوض نمیکرداما امروز نقشه کامل زمین دراختیارماست.فقط کمی دقت میخواهد نقشه رابرعکس کنید واززاویه های مختلف نگاه کنید.
آیه 20 سوره ی غاشیه میفرماید:آیابه سوی زمین نمی نگرندکه چگونه گسترده شده
مخاطب این آیه ماهستیم نه مردمان 1400سال پیش چون آنان نقشه ای نداشتند
آیات 4و5سوره الزلزله روزی که زمین مردم رابه حوادث بزرگ خویش آگاه میسازد.که خدابه اوچنین الهام کرد.
اولین و ساده ترین نوشته ها ی انسانها به زبان تصویری بوده یعنی شکل آن رامیکشیدندتامفهوم جمله رابرسانند.وخداونداین قرآن رابه ساده ترین زبان درروی زمین نگاشته است .یعنی داستانها یی که درقرآن آمده درروی زمین نقش بسته است .وفقط یک راوی میخواهد.
آیه17سوره مبارکه الغاشیه ازمامیخواهدکه به شترنگاه کنیم که چگونه آفریده شده. درتمام تفاسیرآمده که شترچقدرطاقت داردوفایده داردوغیره امابه داستان معجزه حضرت صالح که درقرآن آمده اشاره نشده است.
یک روزازیک کوه درزمین یک شتربیرون می آیدکه داستانش درقرآن آمده ودرهمین قرآن کریم آمده:
آیا آنان به شتر نمی‏نگرند که چگونه آفریده شده است؟! (17)

و به آسمان نگاه نمی‏کنند که چگونه برافراشته شده؟! (18)

و به کوه‏ها که چگونه در جای خود نصب گردیده! (19)

و به زمین که چگونه گسترده و هموار گشته است .20آیات سوره مبارکه الغاشیه این داستان زمین است
4و5سوره الزلزله روزی که زمین مردم رابه حوادث بزرگ خویش آگاه میسازد.که خدابه اوچنین الهام کرد.
نقشه کامل زمین دراختیارماست.فقط کمی دقت میخواهد نقشه رابرعکس کنید واززاویه های مختلف نگاه کنید.قاره های آسیا افریقا واروپاباهم تشکیل یک پیکره شتررامیدهد.فاره آفریقاسرشترقاره آسیاتن آن وقاره اروپاوجنوب آسیاپای شترمعلوم است یک شترنشسته گریان دریاچه ویکتوریادرافریقاجای چشم ورودنیل هماننداشک جاریست .حتی کودکان هم مشاهده میکنند خیلی واضح است به خوبی قابل مشاهده است.درتصاویرماهوارهای وعکسهای مختلف نگاه کنیدتادیدشمانصبت به همه چیزعوض شود.اگرخدابخواهد

ویرایش بوسیله کاربر 1397/03/02 01:14:34 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest (2)
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2019, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.042 ثانیه ایجاد شد.
logo-samandehi