logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: مطالب زیبا با آیات (تعداد مشاهده:133712)    ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:96381)    آیا زنان کفار که به اسارت مسلمانان در می آیند بر مسلمانان حلال میشوند و زناشویی با آنها اشکال ندارد (تعداد مشاهده:88000)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:73954)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: تدبر و فهم سوره فصلت:قران ازجانب خدا برای فهم مردم نازل شده،اما اکثریت از ان اعراض می کنند.    در سوره فصلت، منظور از آیاتی که خداوند در افاق و انفس نشان خواهد داد چیست؟    كانال ها و گروههاي قرآني ما در پيام رسانها،اينستاگرام و آپارات    توصیف همه جانبه قرآن در ابتداي سوره فصلت       آخرین رویداد تالار: در انتشار کتاب "باورها و رفتارهای قرآنی : 280 درس از 30 جزء قرآن" مشاركت نماييد.      

توجه

Icon
Error

SAGHI Offline
#1 ارسال شده : 1392/01/24 09:04:33 ق.ظ
SAGHI

رتبه: Advanced Member

گروه ها: member
تاریخ عضویت: 1390/03/30
ارسالها: 102

تشکرها: 1 بار
11 تشکر دریافتی در 8 ارسال
کشف قطره ی چشم از قرآن کریم

وننزل من القرآن ما هو شفاء ورحمة للمؤمنين

دانشمند مسلمان مصری دکتر عبد الباسط محمد توانست با ساختن قطره ی چشم برای درمان آب مروارید با الهام گرفتن از سوره یوسف به دو مجوز اختراع بین المللی یکی از آمریکا و دیگری از اروپا دست یابد.

دانشمند مسلمان مصری دکتر عبد الباسط محمد سید پژوهشگر مرکز ملی تحقیقات وابسته به وزارت پژوهش علمی و فناوری مصر یک روز صبح هنگامی که در حال تلاوت سوره ی یوسف علیه السلام بود آن قصه ی عجیب وی را به تأمل واداشت و شروع به تدبر در آیات قرآن کریم کرد که داستان توطئه ی برادران یوسف علیه السلام و سرنوشت پدر آن حضرت را بیان میکرد و اینکه چگونه چشمان حضرت یعقوب کور شد و دچار آب مروارید گردید و سپس چگونه خداوند متعال به واسطه ی پیراهن یوسف (ع) آن حضرت را شفا داد .

دکتر عبدالباسط با خود می اندیشید که پیراهن یوسف علیه السلام چه می تواند داشته باشد که باعث شفای چشمان پدرش شد؟ وی ایمان داشت که داستان یوسف معجزه ایست که خداوند متعال به وسیله ی یکی از پیامبران خود آن را به اجرا گذاشته است.

ولی دکتر معتقد بود که در کنار محتوای روحی داستان ، محتوای مادی دیگری نیز دارد که از طریق تحقیق و مطالعه می توان به آن دست یافت تا دلیلی باشد بر راستگویی قرآن کریم. وی همچنان در حال تحقیق و جستجو بود تا اینکه با یاری خداوند به رابطه ی بین غم و غصه و دچار شدن به آب مروارید پی برد.

چرا که غم و غصه باعث افزایش هرمون ادرینالین می شود که این ماده، ماده ای ضد هرمون انسولین به شمار می رود. بنابراین اندوه و یا شادی شدید باعث افزایش مستمر هرمون ادرینالین می شود که به نوبه ی خود باعث افزایش قندخون می گردد که این یکی از دلایل تار و کدر شدن دید چشم می باشد.

و این بر هم زمان بودن گریه و اندوه می باشد که نخستین بارقه ی امید در سوره ی یوسف برای وی زده می شود

آنجا که خداوند در مورد حضرت یعقوب علیه السلام می فرماید : ﴿ وتولى عنهم وقال يا أسفي على يوسف وابيضّت عيناه من الحزن فهو كظيم ﴾ (يوسف 84) حضرت یوسف علیه السلام با وحی پروردگار از برادرانش خواست که پیراهنش را برای پدرش ببرند ﴿ اذهبوا بقميصي هذا فألقوه على وجه أبي يأت بصيرا وأتوني بأهلكم أجمعين﴾ (يوسف 93)
خداوند متعال می فرماید : ﴿ ولما فصلت العير قال أبوهم إني لأجد ريح يوسف لولا أن تفندون، قالوا تالله إنك لفي ضلالك القديم، فلما أن جاء البشير ألقاه على وجهه فارتد بصيرا قال ألم أقل لكم إني أعلم من الله ما لا تعلمون﴾(يوسف 96)

آغاز پژوهش از اینجا بود که چه چیزی در حضرت یوسف علیه السلام بود که باعث شفا شده است ؟
بعد از فکر و تأمل دکتر عبد الباسط به جوابی جز عرق (بدن) نرسید؛ بنابراین شروع به جستجو در مورد عناصر عرق کرد و لنزهای خارج شده از چشم را در عرق فرو می برد که باعث شفافیت تدریجی این لنزهای کدر شده می گردید.

و سؤال دوم این بود که :
آیا تمام عناصر و اجزای عرق فعال و تأثیر گذار می باشند؟

بدین وسیله و با یکی از این عناصر در نهایت دکتر عبدالباسط توانست ترکیبی از "پولین جوالدین" بسازد و آن را روی 250 داوطلب آزمایش کندکه در بیش از 90% از موارد آب مروارید و سفیدی چشم از بین رفت و این افراد بینایی خود را باز یافتند. و از طریق آزمایش ثابت شد که استفاده از این قطره 2 بار در روز به مدت 2 هفته باعث از بین رفتن آب مروارید چشم و بهبود بینایی می گردد.

دکتر عبد الباسط می گوید که با شرکتی که قرار است این دارو را تولید و توزیع کند شرط کرده است که هنگام ارائه ی آن به مردم به این مسأله اشاره کند که آن یک داروی قرآنی است تا مردم به راستگویی این کتاب بزرگ و تأثیر آن در خوشبختی دنیوی و أخروی مردم پی ببرند.
دکتر عبدالباسط اضافه می کند که : با استفاده از تجربیات علمی خود عظمت و بزرگی قرآن را احساس می کنم و آنگونه است که خداوند فرموده : ﴿ وننزل من القرآن ما هو شفاء ورحمة للمؤمنين ﴾

ویرایش بوسیله کاربر 1392/01/25 05:42:21 ب.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

SAGHI Offline
#2 ارسال شده : 1392/01/24 09:09:05 ق.ظ
SAGHI

رتبه: Advanced Member

گروه ها: member
تاریخ عضویت: 1390/03/30
ارسالها: 102

تشکرها: 1 بار
11 تشکر دریافتی در 8 ارسال
با سلام خدمت همه اعضای محترم .
متنی که در بالا براتون گذاشتم هیچ منبع خاصی نداری و من اونو تو اینترنت خوندم و منبع اصلیش را پیدا نکردین.
اگر اطلاعی دارید اعلام کنندممنون میشم همچنین آن متن مربوط بهانفجارات آسمانی اینها مطالبی هستند که ما بارها شنیده ایم و دیده ایم ولی منبعی برای آن در دست نداریم .
با تشکر
مینا لبافیان
tabrizbayi Offline
#3 ارسال شده : 1396/07/24 08:33:11 ق.ظ
tabrizbayi

رتبه: Newbie

گروه ها: member
تاریخ عضویت: 1396/07/24
ارسالها: 1

دانشمندان با توجه به مطالعات جدید امیدوارند بتوانند با استفاده از قطره های چشمی، راهی غیر از جراحی برای درمان آب مروارید بیابند. قطره چشمی حاوی لانوسترول می تواند یک جایگزین ارزان تر و آسان تر برای درمان این بیماری باشد.
قطره چشم
آب مروارید نوعی بیماری چشمی است که از تار شدن عدسی چشم شروع می شود و با افزایش کدر شدن عدسی، فرد کم کم بینایی خود را از دست می دهد. البته خوشبختانه این بیماری در موارد زیادی با انجام یک جراحی ساده برطرف می گردد.
این بیماری شایع ترین عامل نابینایی در جهان است و تاکنون جراحی تنها راه درمان شناخته شده ی این بیماری به شمار می آید که در آن لنز مصنوعی جایگزین لنز طبیعی تار چشم می شود. دانشمندان امیدوارند بتوانند با استفاده از قطره های چشمی، راه درمانی غیر از جراحی برای مداوای این بیماری بیابند.
محققان کشف کرده اند که یک ترکیب آلی به نام لانوسترول می تواند با حل کردن مقدار زیادی از پروتئین آب مروارید، سبب ترمیم و بهبود بینایی گردد. طی آزمایشات اولیه بر روی حیوانات، قطره های چشمی حاوی لانوسترول توانست طی شش هفته چشم های سه سگ را که به طور طبیعی دچار آب مروارید بودند، کاملا مداوا کند. ادامه تحقیقات نیز سبب امیدواری بیشتر و مداوای چشم های نمونه های دیگر مبتلا به آب مروارید شد که نتایج این تحقیقات در مجلات معتبر نیز به انتشار رسید (22 جولای در مجله nature) .
قطره چشمی حاوی لانوسترول می تواند یک جایگزین ارزان تر و آسان تر برای درمان آب مروارید چشم برای بسیاری از مردم باشد و شاید هم بتواند از بروز بیماری در افرادی که در معرض ابتلا به آن قرار دارند، جلوگیری کند
دانشمندان امیدوارند بتوانند با این کار، راهی بدون نیاز به جراحی برای افرادی که به آب مروارید ملایم مبتلا هستند و یا افرادی که به جراحی دسترسی ندارند و یا این امر برایشان امکان پذیر نیست، فراهم کنند. امری که امروزه با افزایش روز افزون روند پیری جمعیت جهان و با توجه به افزایش احتمال بروز این بیماری با افزایش تدریجی سن، بسیار ضروری و حیاتی است. خصوصا این اضطرار بین کشورهایی که از میانگین سن بالایی در جمعیت خود برخوردارند بیشتر احساس می شود.
البته جراحی آب مروارید بی خطر و معمول است، اما چیزی که ناراحت کننده است اینکه تقاضا برای این جراحی به نحو چشمگیری در حال افزایش است و متأسفانه محققان اینطور پیش بینی می کنند که این روند تقاضا طی 10 سال آینده دو برابر شود.
قطره چشمی حاوی لانوسترول می تواند یک جایگزین ارزان تر و آسان تر برای درمان بیماری آب مروارید چشم برای بسیاری از مردم باشد و شاید هم بتواند از بروز بیماری در افرادی که در معرض ابتلا به آن قرار دارند، جلوگیری کند.
نکته ی مثبت آب مروارید چشم، امکان تشخیص زودهنگام آن در افرادی است که زمینه ی ابتلا به آن را دارند. هنگامی که در این گونه افراد معاینه ی چشمی صورت می گیرد، پزشک متوجه نقاط تار و کدر در چشم بیمار می شود و از این نشانه ها می تواند شروع ابتلا به آب مروارید را تشخیص دهد و در همان زمان، راه هایی را برای اجتناب از این بیماری در پیش بگیرد.
آب مروارید زمانی رخ می دهد که پروتئین هایی که سبب شفافیت عدسی چشم می شوند، بر روی هم انباشته شده و نقاط تیره ای را به وجود آورند و سبب تار شدن بینایی افراد گردند. آسیب های چشمی ناشی از افزایش سن و قرار گرفتن در معرض اشعه ی ماورای بنفش می تواند سبب انباشته شدن بیشتر این پروتئین ها و تشدید این بیماری شود. پروتئین هایی که در عدسی چشم وجود دارند ، قبل از آنکه حتی شما به دنیا بیایید در آنجا بوده اند و به مرور زمان آسیب می بینند. بدن انسان به طور طبیعی از لانوسترول برای ترکیب هورمون کلسترول و استروئید استفاده می کند، اما یافته های محققان نشان می دهد که غلظت بالایی از لانوسترول در عدسی چشم نیز وجود دارد.
تحقیقات پزشکی نشان می دهد که لانوسترول می تواند سبب جلوگیری از تجمع پروتئین های مسبب آب مروارید در ظروف آزمایشگاهی شود. این نتایج در لنزهای کالبدشکافی شده ی چشم 13 خرگوش آزمایشگاهی نیز ملاحظه شده است. در نهایت نیز این آزمایش بر روی گونه ی دیگری از حیوانات آزمایشگاهی صورت گرفت که در تمامی موارد سبب از بین رفتن آب مروارید گردید.
دانشمندان امید بسیار زیادی دارند تا بتوانند طی سال های آینده، شروع به انجام آزمایشات نهایی قطره ی لانوسترول بر روی عامل انسانی این بیماری کنند، اما باید توجه داشت که همیشه نتایج مثبت تست های حیوانی، مشابه تست های انسان نیست. با این حال همگی امیدوارند تا با بروز چنین بارقه هایی از امید در درمان بیماری آب مروارید، شاهد تسریع و نتیجه بخشی راه های جدید درمانی باشند، اما نمی توان امید داشت که در آینده ی بسیار نزدیک این امر امکان پذیر باشد.

http://www.iran.pezeshk.us/archives/80909
pakizeh1sadat Offline
#4 ارسال شده : 1400/01/04 06:18:34 ب.ظ
pakizeh1sadat

رتبه: Advanced Member

گروه ها: member, Moderator, students
تاریخ عضویت: 1397/09/13
ارسالها: 107
مکان: Qom

1 تشکر دریافتی در 1 ارسال
🍃🌸در قرآن چهار نوع گریه و اشك داریم؛
💧۱. اشك شوق: گروهى از مسیحیان با شنیدن آیات قرآن اشك مى‏ ریختند. «ترى اعینهم تفیض من الدمْع ممّا عرفوا من الحقّ»(۸۳ مائده)
💧۲. اشك حزن و حسرت: مسلمانان عاشق همین‏كه از رسول اكرم‏ صلى الله علیه وآله مى‏ شنیدند كه امكانات براى جبهه رفتن نیست گریه مى‏ كردند. «تفیض من الدمع حزناً الا یجدوا ما ینفقون»(۹۲ توبه)
💧۳. اشك خوف: همین‏كه آیات الهى براى اولیا تلاوت مى‏ شد، گریه ‏كنان به سجده مى‏ افتادند، «خرّوا سُجدا وبُكیّاً»(۵۸ مریم)، «و یخِرّون للأذقان یبكون ویزیدهم خشوعاً»(۱۰۹ اسراء)
💧۴. اشك قلابى و ساختگى: همین آیه كه برادران یوسف گریه‏ كنان نزد یعقوب آمدند كه گرگ یوسف را درید. «یبكون»🌸🍃
@TafsireRuzane
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2021, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.107 ثانیه ایجاد شد.