logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: مطالب زیبا با آیات (تعداد مشاهده:170766)    ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:133477)    آیا زنان کفار که به اسارت مسلمانان در می آیند بر مسلمانان حلال میشوند و زناشویی با آنها اشکال ندارد (تعداد مشاهده:123426)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:89879)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: آيا توصيفاتي كه در آيات مختلف قران براي نعمات بهشت شده است، تمثيل است يا وافعي؟    مشخصات حكومت صالح و ناصالح در قران : حكومت فرعوني چه ويژگيهايي دارد؟    عذاب و مغفرت خدا مشمول قانون عام است و منحصر به گروه خاصي نيست.    ایا دعا به هم زدن نظام موجود هستی است؟       آخرین رویداد تالار: قران پویان 14 ساله شد : خلاصه اماری 13 سال فعالیت تالار گفتگوهای قران پویان      

توجه

Icon
Error

5 صفحه«<2345>
Azam.pormaye Offline
#76 ارسال شده : 1396/03/05 05:13:14 ب.ظ
Azam.pormaye

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
Iran (Islamic Republic Of)

تشکرها: 7 بار
31 تشکر دریافتی در 31 ارسال
**
1⃣ملاقات یوسف و برادرانش
2⃣شرط یوسف با برادرانش
3⃣تعقیب کردن برادران یوسف
4⃣برادران یوسف منکر دزدی شدند
5⃣پیدا شدن جام

🌹قرآن کریم سوره یوسف آیات 👇👇👇
۵۸
۶۲_۶۳
۷۰_۷۳
۷۶

🔰🔰🔰🔰🔰
1⃣و برادران یوسف آمدند و بر او وارد شدند، او آنان را شناخت ولی آنها وی را نشناختند.

2⃣و یوسف به غلامان خود گفت: سرمایهٔ آنها را در بارهایشان بگذارید تا پس از بازگشت به خانوادهٔ خویش آنرا بشناسند تا برگردند.و چون نزد پدرشان بازگشتند، گفتند: ای پدر، پیمانه از ما منع شد. برادرمان را با ما بفرست تا سهم خویش بگیریم و ما حتماً نگهبان او خواهیم بود.

3⃣ پس چون بارهایشان را آماده کرد، جام را در باردان برادرش نهاد. آنگاه منادی بانگ در داد: ای کاروانیان! بی گمان شما دزد هستید. آنان رو به سویشان آوردند و گفتند: چه گم کرده اید؟ گفتند: پیمانهٔ شاه را گم کرده ایم و برای هر کس که آنرا بیاورد، یک بار شتر خواهد بود و من ضامن آن هستم.

4⃣گفتند: بخدا سوگند، شما خوب میدانید که ما نیامده ایم در این سرزمین فساد کنیم و ما دزد نبوده ایم.

5⃣آنگاه ، پیش از بار برادرش، به جستجوی بار آنان پرداخت . سپس آنرا از بار برادرش بیرون آورد. این گونه یوسف را تدبیر آموختیم، زیرا در آیین شاه نمی توانست برادرش را بازداشت کند، مگر اینکه خدا بخواهد. هر که را بخواهیم درجاتی بالا میبریم و برتر از هر دانایی، داناتری ست

🌹 تورات،پیدایش،
✔️فصل ۴۲ آیه ۷
✔️فصل ۴۲و۴۳ آیه ۲۵
✔️فصل ۴۲
✔️فصل ۴۴ آیه ۷
✔️فصل ۴۴ آیه ۱۱

1⃣وقتی یوسف برادران خود را دید، آنها را شناخت. امّا طوری رفتار کرد که گویی آنها را نمی شناسد.یوسف با تندی از آنها پرسید: شما از کجا آمده اید؟
آنها جواب دادند: ما از کنعان آمده ایم تا آذوقه بخریم

2⃣یوسف دستور داد تا کیسه های برادرانش را پُر از غلّه کنند. پول هر کس را در کیسه اش بگذارند و توشهٔ سفر به هر کس بدهند. این دستور انجام شد.
قحطی در کنعان شدید شد. وقتی خانوادهٔ یعقوب تمام غلّه ای را که از مصر آورده بودند خوردند، یعقوب به پسرانش گفت: به مصر باز گردید و مقداری خوراک بخرید.یهودا به او گفت: آن مرد به سختی به ما هشدار داد که تا برادر کوچک خود را با خود نبریم، اجازه نداریم پیش او باز گردیم. اگر تو حاضری برادر ما را با ما بفرستی، ما میرویم و برای تو آذوقه میخریم. امّا اگر تو حاضر نیستی، ما هم نمی رویم. زیرا آن مرد به ما گفت که تا برادر خود را همراه نبریم، اجازه نداریم پیش او باز گردیم.

3⃣یوسف به خادم مخصوص دستور داد: «کیسه های آنها را تا آنجا که می توانند ببرند، از غلّه پُر کن و پول هر کس را هم در بالای کیسه اش بگذار. جام نقره ای مرا هم با پولی که برادر کوچک برای خرید غلّه آورده است در کیسه اش بگذار.» خادم تمام دستورات او را اجرا کرد. روز بعد صبح زود، برادران را با الاغهایشان روانهٔ راه نمودند. هنوز فاصلهٔ زیادی از شهر دور نشده بودند که یوسف به خادم دستور داد:«با عجله دنبال آنها برو و وقتی به آنها رسیدی بگو: چرا در مقابل نیکی بدی کردید و چرا جام نقره ای آقایم را دزدیدید؟ این همان جامی ست که آقای من در آن می نوشد و با آن فال می گیرد. شما کار بسیار بدی کرده اید». وقتی خادم به آنها رسید، این سخنان را به آنها گفت.

4⃣آنها به او گفتند: چه میگویی؟ ما قسم میخوریم که چنین کاری نکرده ایم. تو می دانی که ما از سرزمین کنعان، پولی را که در دهانهٔ کیسه های خود پیدا کردیم برای شما آوردیم. پس چرا باید طلا یا نقره از خانهٔ آقای تو بدزدیم؟

5⃣همه فوراً کیسه های خود را بر زمین گذاشتند و هر یک کیسهٔ خود را باز کرد. ناظر با دقت جستجو کرد. از بزرگتر شروع کرد تا کوچکتر و جام در کیسهٔ بنیامین پیدا شد. برادران لباسهای خود را پاره کردند و الاغهای خود را بار کرده به شهر برگشتند. وقتی یهودا و برادرانش به خانهٔ یوسف آمدند، او هنوز آنجا بود. آنها در مقابل او سجده کردند. یوسف گفت: این چه کاری بود که کردید؟ آیا نمی دانستید که مردی مثل من، با فال گرفتن شما را پیدا میکند؟
Azam.pormaye Offline
#77 ارسال شده : 1396/03/07 04:26:52 ب.ظ
Azam.pormaye

**
مَثَل درخت پاک و درخت ناپاک:

🌹قرآن کریم،سوره ابراهیم آیات ۲۴ تا ۲۸🌹
آیا ندیدی خدا چگونه مثل زده؟ گفتار و اعتقاد پاکیزه مانند درختی پاک است که ریشه اش استوار و شاخه اش در آسمان است. میوه اش را هر دَم به اذن پروردگارش میدهد و خدا برای مردم مثَلها میزند شاید متوجّه شوند. و مثل گفتار و عقاید ناپاک چون درختی ناپاک است که از روی زمین کنده شده و قراری ندارد. خداوند کسانی را که ایمان آورده اند، در زندگی دنیا و در آخرت با سخن و اعتقاد استوار ثابت میگرداند و ستمگران را گمراه میکند و خدا هر چه خواهد انجام میدهد.

انجیل_متی🌹فصل ۱۲ آیه ۳۳🌹

اگر میوهٔ خوب می خواهید، درخت شما باید خوب باشد، زیرا درخت بد، میوهٔ بد به بار خواهد آورد. چونکه درخت را از میوه اش میشناسند. ای مارها، شما که آدمهای شریری هستید، چگونه میتوانید سخنان خوب بگویید؟ زیرا زبان از آنچه دل را پر ساخته ، سخن میگوید. مرد نیکو از خزانهٔ نیکوی درون خویش، نیکی و مرد بد از خزانهٔ درون خود، بدی به بار می آورد.
بدانید که در روز داوری، همهٔ مردم باید جواب هر سخن بیهوده ای را که گفته اند بدهند. زیرا بر طبق سخن خود یا تبرئه خواهی شد و یا محکوم.
Azam.pormaye Offline
#78 ارسال شده : 1396/03/11 05:19:07 ق.ظ
Azam.pormaye

**
آمدن روح القدُس:

🌹 قرآن کریم،سوره نحل آیه ۱۰۲🌹
بگو: آنرا(قرآن را) روح القدُس از طرف پروردگارت به حق نازل کرده تا کسانی را که ایمان آورده اند ثابت قدم کند و برای مسلمانان هدایت و بشارتی باشد.

انجیل_یوحنا🌹فصل ۱۶ آیه ۱۲🌹

چیزهای بسیاری هست که باید به شما بگویم ولی شما فعلاً طاقت شنیدن آنها را ندارید. در هر حال، وقتی او که روح القدُس است بیاید، شما را به تمام حقیقت رهبری خواهد کرد، زیرا از خود سخن نخواهد گفت بلکه فقط دربارهٔ آنچه بشنود سخن می گوید و شما را از امور آینده باخبر می سازد.
Azam.pormaye Offline
#79 ارسال شده : 1396/03/13 06:48:31 ب.ظ
Azam.pormaye

**
توصیه به توکل

🌹 قرآن کریم،سوره اسراء آیه ۲🌹
و به موسی کتاب دادیم و آنرا برای بنی اسرائیل وسیلهٔ هدایت ساختیم که زنهار غیر من وکیل نگیرید.

تورات🌹تثنیه، فصل ۸ آیه ۱۷
🌹
هیچگاه نگویید: ما با نیرو و قدرت خود این ثروت را بدست آورده ایم.خداوند، خدایتان را همیشه بخاطر داشته باشید، زیرا اوست که به شما قدرت و ثروت عطا میکند تا وعده ای را که به نیاکانتان داده بود، انجام دهد.
Azam.pormaye Offline
#80 ارسال شده : 1396/03/14 06:19:34 ق.ظ
Azam.pormaye

**
خبر از فساد بنی اسرائیل

🌹قرآن کریم،سوره اسراء آیه ۴🌹

و به بنی اسرائیل در آن کتاب اعلام کردیم که بی گمان دوبار در زمین فساد میکنید و به طغیان بزرگی دست میزنید

تورات 🌹تثنیه، فصل ۳۱ آیه ۱۶🌹

خداوند به موسی فرمود: بزودی خواهی مرد. بعد از مرگ تو این مردم در سرزمینی که میروند، به من خیانت میکنند و خدایان غیر را می پرستند، مرا از یاد می برند و پیمانی را که من با آنها بسته ام، میشکنند. آنگاه در آن روز خشم من علیه آنها شعله ور خواهد شد و ایشان را ترک خواهم نمود و آنها نابود خواهند شد و پلیدی و دشواریهای فراوانی بر آنها فرود خواهد آمد تا در آن روز با خود بگویند: بخاطر نبودن خداوند در میان ماست که دچار این پلیدیها شده ایم. به سبب پلیدی و پرستش خدایان دیگر، ایشان را یاری نخواهم کرد
.
Azam.pormaye Offline
#81 ارسال شده : 1396/03/16 02:24:14 ب.ظ
Azam.pormaye

**
فرستادن معجزه به اذن اللّه:

🌹قرآن کریم،سوره اسراء آیه ۵۹🌹

و چیزی ما را از فرستادن معجزات باز نداشت جز اینکه پیشینیان آنرا دروغ پنداشتند، و به ثمود آن ماده شتر را به عنوان یک حجّت روشن دادیم ولی به آن ستم کردند و ما معجزه ها را صرفاً برای بیم دادن میفرستیم.

انجیل_مرقس 🌹فصل ۶ آیه ۵🌹

او(عیسی) نتوانست در آنجا هیچ معجزه ای انجام دهد. فقط دست خود را روی چند بیمار گذاشت و آنها را شفا داد و از بی ایمانی آنها در حیرت بود.
Azam.pormaye Offline
#82 ارسال شده : 1396/03/18 04:26:40 ب.ظ
Azam.pormaye

**
بشارت به زکریا

🌹قرآن کریم،سوره مریم آیه ۷🌹
ای زکریا! ما تو را به پسری که نامش یحیی است مژده میدهیم که قبلاً هم نامی برای او قرار نداده ایم.

انجیل_لوقا 🌹فصل ۱ آیات ۱۳ و ۵۷🌹

امّا فرشته به او گفت: «ای زکریا نترس. دعاهای تو مستجاب شده و همسرت الیزابت برای تو پسری خواهد زایید و او را یحیی خواهی نامید.
وقت زایمان الیزابت فرا رسید و پسری به دنیا آورد. وقتی همسایگان و خویشاوندان او با خبر شدند که خداوند چه لطف بزرگی در حق او کرده است، مانند او خوشحال گشتند. پس از یک هفته آمدند تا نوزاد را ختنه نمایند و در نظر داشتند نام پدرش زکریا را بر او بگذارند. امّا مادرش گفت:« خیر،نام او باید یحیی باشد.» آنها گفتند:« امّا در خاندان تو هیچ کس چنین نامی ندارد».
Azam.pormaye Offline
#83 ارسال شده : 1396/03/19 05:12:32 ب.ظ
Azam.pormaye

**
گفتگوی زکریا با فرشته:

🌹قرآن کریم،سوره مریم آیات ۸ تا ۱۲🌹

(زکریا) گفت: پروردگارا! چگونه مرا پسری خواهد بود حال آنکه زنم نازاست و من از پیری به فرتوتی رسیده ام؟
گفت: فرمان چنین است. خدای تو فرموده: این بر من آسان است و خودت را نیز پیش از این آفریدم که چیزی نبودی. گفت: پروردگارا! برای من نشانه ای قرار ده. فرمود: نشانهٔ تو این است که سه شبانه روز با اینکه تندرستی با مردم تکلّم نتوانی کرد. پس زکریا از محراب به میان قوم خویش بیرون آمد و به آنها اشاره کرد که صبح و شام خدا را تسبیح گویید.

انجیل_لوقا 🌹فصل ۱ آیه ۱۸🌹

زکریا به فرشته گفت: چطور میتوانم این را باور کنم؟ من پیر هستم و زنم نیز سالخورده است.
فرشته به او پاسخ داد: من جبرئیل هستم که در حضور خدا می ایستم و فرستاده شده ام تا با تو صحبت کنم و این مژده را به تو برسانم. پس توجّه کن: تو تا هنگام وقوع این امور، لال خواهی شد و نیروی تکلّم را از دست خواهی داد زیرا سخنان مرا که در وقت مقرّر به حقیقت خواهد پیوست باور نکردی.
جماعتی که منتظر زکریا بودند از اینکه او آن همه در داخل جایگاه مقدّس در معبد بزرگ ماند، متعجّب گشتند. وقتی بیرون آمد و یارای سخن گفتن نداشت، آنان فهمیدند که در داخل جایگاه مقدّس‌ در معبد بزرگ رؤیایی دیده و چون نمیتوانست حرف بزند، ایما و اشاره میکرد
.
Azam.pormaye Offline
#84 ارسال شده : 1396/03/21 08:37:59 ب.ظ
Azam.pormaye

ورود موسی به وادی مقدس

🌹قرآن کریم،سوره طه آیات ۱۱ و ۱۲🌹

پس چون به آن رسید، ندا داده شد: ای موسی! همانا من پروردگار تو هستم. پس هر دو کفش خود را درآور که تو در وادی مقدّس«طوی» هستی.

تورات🌹خروج، فصل ۳ آیه ۴🌹

وقتی خداوند دید موسی نزدیک می آید، از میان بوتهٔ آتش او را صدا کرد و فرمود:«موسی،موسی»
موسی عرض کرد:«بلی حاضرم»
خدا فرمود:« نزدیکتر نیا! نعلینت را از پایت بیرون بیاور چون جایی که ایستاده ای، زمین مقدّس است.
Azam.pormaye Offline
#85 ارسال شده : 1396/04/07 05:59:56 ب.ظ
Azam.pormaye

عصای موسی:

🌹قرآن کریم،سوره طه آیه ۱۷ تا ۲۲🌹
ای موسی! آن چیست به دست راست تو؟
گفت: این عصای من است،بر آن تکیه میکنم و با آن برای گوسفندانم برگ می تکانم و نیازهای دیگری هم برای من در آن هست.
گفت: آنرا بینداز ای موسی!
پس آنرا انداخت و ناگاه ماری شد که به سرعت می خزید.
گفت: آنرا بگیر و مترس، بزودی آنرا به صورت اولش باز میگردانیم.

تورات 🌹خروج، فصل ۴ آیه ۲🌹

خداوند از او پرسید: آن چیست که در دست داری؟
موسی عرض کرد: عصا.
خداوند فرمود: آنرا به زمین بینداز.
وقتی موسی آنرا به زمین انداخت، عصا به مار تبدیل شد و موسی از آن فرار کرد.
خداوند به موسی فرمود: دستت را دراز کن و دُمش را بگیر.
موسی دستش را دراز کرد وآن را گرفت و مار دوباره به عصا تبدیل شد.
خداوند فرمود: این کار برای بنی اسرائیل نشانه ای است تا آنها باور کنند که خداوند، خدای اجداد آنها، خدای ابراهیم ، اسحاق و یعقوب بر تو ظاهر شده.
Azam.pormaye Offline
#86 ارسال شده : 1396/04/08 04:39:10 ب.ظ
Azam.pormaye

ید بیضای موسی

🌹قرآن کریم،سوره طه آیه ۲۲🌹

و دست خویش در بغل کن، تا بی هیچ عیب و گزندی، معجزه ای دیگر، سفید و درخشان بیرون آید.

🌹تورات،خروج، فصل ۴ آیه ۶🌹

خداوند بار دیگر به موسی فرمود: دست خود را به داخل ردایت ببر.
موسی اطاعت کرد و وقتی آنرا بیرون آورد، دستش به مرضی مبتلا شده پُر از لکه های سفید، مانند برف گردیده بود.
خداوند فرمود: دوباره دستت را به داخل ردایت ببر.
او چنین کرد و وقتی این بار آنرا بیرون آورد، مانند سایر اعضای بدنش سالم شده بود
.
Azam.pormaye Offline
#87 ارسال شده : 1396/04/10 03:01:26 ب.ظ
Azam.pormaye

ماموریت موسی و هارون

🌹قرآن کریم،سوره طه آیه ۴۷🌹
پس به نز د او بروید و بگویید : ما فرستادگان پروردگارت هستیم، بنی اسرائیل را با ما بفرست، و آنها را آزار و شکنجه نکن، به راستی که ما نشانه ى روشنى از سوی پروردگارت برای تو آورده ایم ، و سلام بر آن کسی که از هدایت پیروی کند

تورات🌹خروج، فصل ۶ آیه ۱۳🌹

خداوند به موسی و هارون مأموریت داد: به بنی اسرائیل و فرعون بگویید که من به شما فرمان دادم تا بنی اسرائیل را از مصر بیرون بیاورید.

ویرایش بوسیله کاربر 1396/04/10 03:06:53 ب.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

Azam.pormaye Offline
#88 ارسال شده : 1396/04/11 09:35:05 ق.ظ
Azam.pormaye

خروج شبانه بنی اسرایئل

🌹قرآن کریم،سوره طه آیه ۷۷🌹

و به راستی (ما) به موسی وحی کردیم که: «شبانه بندگان مرا (از مصر بیرون) ببر، سپس برای آنها در دریا راهی خشک بگشا، که نه از تعقیب (دشمنان) خواهی ترسید، و نه (از غرق شدن در دریا) هراسی داری.

تورات🌹خروج، فصل ۱۲ آیه ۴۲🌹

در این شب بود که خداوند از آنها پاسداری کرده، ایشان را از سرزمین مصر بیرون آورد و این همان شب است که برای خداوند وقف شد تا بنی اسرائیل در تمام دوره ها و نسلهای خود در آن شب به یاد خداوند باشند.
Azam.pormaye Offline
#89 ارسال شده : 1396/04/12 05:43:28 ق.ظ
Azam.pormaye

وارثان زمین

🌹قرآن کریم،سوره انبیاء آیه ۱۰۵🌹

و به راستی بعد از ذکر (= تورات) در زبور نوشتیم که:« زمین را بندگان صالح من به ارث خواهند برد».

تورات 🌹زبور، سرود ۳۷ آیه ۲۷🌹

از بدی بپرهیز و نیکی را دنبال کن تا پایدار گردی، زیرا خداوند راستی را دوست میدارد و وفاداران خود را از یاد نمیبرد. او آنان را همیشه حمایت میکند امّا فرزندان شریران نابود خواهند شد.
مردم صالح وارث زمین خواهند شد و همیشه در آنجا زندگی خواهند کرد.
Azam.pormaye Offline
#90 ارسال شده : 1396/04/13 01:02:43 ب.ظ
Azam.pormaye

زلزله عظیم قیامت

🌹قرآن کریم ،سوره حج آیات ۱ و ۲🌹

ای مردم از پروردگارتان بترسید، بدون شک زلزلهٔ قیامت حادثهٔ عظیمی ست.
روزی که آن را می بینید، هر مادر شیر دهی، (کودک) شیر خوارش از یاد خود می برد، و هر (زن) بارداری، بار خود را بر زمین می گذارد، و مردم را مست می بینی، در حالی که مست نیستند، و لیکن عذاب خدا شدید است.

انجیل_متی 🌹فصل ۲۴ آیه ۱۵🌹
پس هرگاه آن وحشت عظیمی را که دانیال نبی از آن سخن گفت در مکان مقدّس ایستاده ببینید، کسانی که در یهودیه هستند، باید به کوهها بگریزند. اگر کسی روی بام خانه ای باشد، نباید برای بردن اسباب خود به پایین بیاید و اگر کسی در مزرعه باشد، نباید برای بردن لباس خود به خانه برگردد. آن روزها برای زنان آبستن و شیرده چقدر وحشتناک خواهد بود.
Azam.pormaye Offline
#91 ارسال شده : 1396/04/14 06:27:29 ق.ظ
Azam.pormaye

زمان در نزد خدا

🌹قرآن کریم،سوره حج آیه ۴۷🌹
و آنها به شتاب از تو عذاب می طلبند، و خداوند هر گز وعده اش را خلاف نمی کند، وبی گمان یک روز نزد پروردگارت، مانند هزار سال از آنچه است که (شما) می شمارید.

زبور🌹سرود ۹۰ آیه ۴
🌹
هزاران سال در نظر تو مانند یک روز است، مانند دیروز که گذشته و مانند پاسی از شب.
Azam.pormaye Offline
#92 ارسال شده : 1396/04/15 04:36:43 ق.ظ
Azam.pormaye

مناسک امتها

🌹قرآن کریم،سوره حج آیه ۶۷🌹

برای هر امتی مناسکی مقرر کردیم که آنان به آن عمل کنند، پس نباید در این امر با تو به نزاع بر خیزند، به سوی پروردگارت دعوت کن، بی گمان تو بر هدایت مستقیم قرار داری.

تورات🌹تثنیه، فصل ۱۲ آیه ۱۱🌹

خداوند یک مکان را انتخاب خواهد کرد تا او در آنجا ستایش شود و در آنجا شما باید هر آنچه را به شما دستور داده ام بیاورید
.
Azam.pormaye Offline
#93 ارسال شده : 1396/04/17 06:15:24 ب.ظ
Azam.pormaye

پدر مسلمانان

🌹قرآن کریم،سوره حج آیه ۷۸🌹

و در راه خدا چنانکه شایسته ی اوست جهاد کنید. او شما را برگزید و بر شما در این دین هیچ دشواری قرار نداد که آیین پدرتان ابراهیم است. او شما را از این پیش و هم در این قرآن مسلمان نامید تا این پیامبر بر شما گواه باشد و شما بر مردم گواه باشید. پس نماز بپا دارید و زکات بدهید و به خدا تمسّک جویید، اوست مولای شما که نیکو مولا و نیکو یاوریست.

تورات🌹پیدایش، فصل ۱۷ آیه ۴🌹

خداوند فرمود: من این پیمان را با تو میبندم، من به تو قول میدهم که تو پدر قومهای زیادی خواهی شد. اسم تو بعد از این اَبرام نخواهد بود بلکه ابراهیم، زیرا من تو را پدر قومهای زیادی خواهم کرد.
Azam.pormaye Offline
#94 ارسال شده : 1396/04/18 04:18:12 ب.ظ
Azam.pormaye

لسان موسی

🌹قرآن کریم،سوره شعراء آیات ۱۲ و ۱۳🌹

(موسی)گفت: پروردگارا، خوف آن دارم که تکذیبم کنند و سینه ام تنگ میشود و زبانم روان نیست. پس به هارون بفرست.

تورات 🌹خروج، فصل ۴ آیه ۱۰🌹

موسی عرض کرد: ای خداوند، من سخنور خوبی نبوده ام، نه از ابتدا و نه از وقتی که تو با من صحبت کرده ای. من در حرف زدن کُند هستم و نمی توانم خوب حرف بزنم.
خداوند فرمود: چه کسی به انسان زبان داد؟ یا چه کسی او را کر و لال آفرید؟ چه کسی او را بینا یا کور کرده؟ آیا نه من که خداوندم؟ حالا برو، من به زبان تو قدرت خواهم داد و به تو یاد میدهم که چه بگویی.
امّا موسی عرض کرد: نه ای خداوند. خواهش میکنم یک نفر دیگر را بفرست.
آنگاه خداوند بر موسی خشمگین شد و فرمود: آیا نمی دانم که برادرت هارون لاوی سخنران خوبی ست؟ او الان به ملاقات تو می آید و از دیدن تو خوشحال خواهد شد. تو با او صحبت کن و به او بگو که چه بگوید. به هنگام صحبت به هر دوی شما کمک خواهم کرد و به هر دوی شما خواهم گفت که چه باید بکنید
.
Azam.pormaye Offline
#95 ارسال شده : 1396/04/20 06:29:18 ق.ظ
Azam.pormaye

ترس قوم موسی از لشکر فرعون

🌹قرآن سوره شعراء آیات ۶۱ و ۶۲🌹
و چون دو گروه همدیگر را دیدند، یاران موسی گفتند: ما قطعاً گرفتار خواهیم شد. گفت: نه ، پروردگارم با من است، هدایتم خواهد کرد.

تورات🌹خروج، فصل ۱۴ آیه ۱۰🌹
وقتی بنی اسرائیل دیدند که فرعون و لشکریانش به دنبال آنها می آیند، ترسیدند و نزد خداوند فریاد کردند. آنها به موسی گفتند: آیا در مصر قبر نبود که ما را به این بیابان آوردی تا اینجا بمیریم؟ ببین با بیرون آوردن ما از مصر با ما چه کار کردی. آیا قبل از اینکه از مصر بیرون بیاییم به تو نگفتیم که بگذار در اینجا بمانیم و مصری ها را خدمت کنیم؟ زیرا بهتر است در آنجا برده باشیم تا اینکه اینجا در بیابان بمیریم.
موسی در جواب گفت: نترسید. بایستید و ببینید که خداوند امروز برای نجات شما چه میکند. شما هرگز دوباره مصر را نخواهید دید. خداوند برای شما جنگ می کند و لازم نیست شما هیچ کاری بکنید.
Azam.pormaye Offline
#96 ارسال شده : 1396/04/22 09:03:41 ق.ظ
Azam.pormaye

شکافته شدن دریا

🌹قرآن کریم، سوره شعراء آیات ۶۳ تا ۶۶🌹

پس به موسی وحی کردیم :«عصایت را به دریا بزن» آنگاه (دریا) شکافته شد، پس هر بخشی (از آن) همچون کوه عظیمی شد. و گروه دیگر را به آنجا نزدیک کردیم و موسی و همهٔ همراهانش را نجات دادیم. سپس گروه دیگر را غرق کردیم.

🌹 تورات،خروج، فصل ۱۴ آیه ۲۱🌹

موسی دست خود را به طرف دریا بلند کرد و خداوند بوسیلهٔ یک باد شدید شرقی که در تمام شب می وزید آبهای دریا را به عقب برد. آب شکافته شد و بنی اسرائیل در میان دریا از روی خشکی عبور کردند و آبها در دو طرف آنها دیوار شده بود. مصریان از عقب آنها رفتند و با تمام اسبان، ارّابه ها و سواران آنها به وسط دریا آمدند.
خداوند به موسی فرمود: دست خود را به طرف دریا بلند کن تا آب بر روی مصریان و ارّابه ها و سواران باز گردد.
موسی دست خود را به طرف دریا بلند کردو در طلوع صبح آب دریا به حالت اوّل خود برگشت. مصریان کوشش میکردند فرار کنند ولی خداوند آنها را به وسط دریا انداخت. آبها برگشتند و ارّابه ها و سواران آنها و لشکریان مصر که به دنبال بنی اسرائیل آمده بودند، در دریا غرق شدند ، به طوری که یکی از آنها هم باقی نماند
.

ویرایش بوسیله کاربر 1396/04/22 09:05:09 ق.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

Azam.pormaye Offline
#97 ارسال شده : 1396/04/23 05:46:53 ق.ظ
Azam.pormaye

در آب رها کردن موسی

🌹 قرآن کریم،سوره قصص آیه ۷🌹
و به مادر موسی الهام کردیم که : «او را شیر بده، پس هنگامی که بر او ترسیدی، او را به دریا (ی نیل) بینداز، و نترس، و اندوهگین مشو، یقیناً ما او را به تو باز می گردانیم و او را از پیامبران قرار می دهیم.

تورات 🌹خروج، فصل ۲ آیه ۱🌹

در همین زمان مردی از طایفهٔ لاوی، با زنی که از طایفهٔ خویش بود ازدواج کرد و آن زن برای او پسری زایید. وقتی آن زن دید که نوزادش چقدر زیباست، مدّت سه ماه او را پنهان کرد. امّا چون نتوانست بیشتر او را پنهان کند، سبدی را که از نی درست شده بود برداشت و آنرا قیر اندود کرد تا آب به درونش نفوذ نکند. او بچّه را در درون گذاشت و سپس آنرا در میان نیزار در کنار رود نیل رها کرد.
Azam.pormaye Offline
#98 ارسال شده : 1396/04/24 05:13:58 ق.ظ
Azam.pormaye

خاندان فرعون ، موسی را از آب گرفتند

🌹 قرآن کریم،سوره قصص آیه ۸🌹
پس (هنگامی که مادر موسی او را به دریا افکند) خاندان فرعون او را (از آب) بر گرفتند، تا سرانجام دشمن و مایه ی اندوه شان شود، مسلماً فرعون و هامان و لشکریان شان خطا کار بودند.

تورات🌹خروج، فصل ۲ آیه ۵🌹

دختر فرعون برای حمّام کردن به رود نیل آمد. وقتی ندیمه هایش در کنار رود قدم می زدند، او سبد را در میان نیزار دید. پس یکی از کنیزانش را فرستاد تا سبد را بیاورد. دختر فرعون آن را باز کرد و پسر بچّه ای را دید. بچّه گریه میکرد و دختر فرعون دلش به حال بچّه سوخت و گفت: این بچّهٔ یکی از عبرانیان است.
Azam.pormaye Offline
#99 ارسال شده : 1396/04/25 04:53:04 ق.ظ
Azam.pormaye

نگهداری موسی

🌹 قرآن کریم،سوره قصص آیات ۱۱ تا ۱۴🌹

و به خواهر موسی گفت: از پی او برو. پس او را از دور می نگریست در حالیکه آنها متوجّه نبودند. و (پستان) همه ی زنان شیر ده را از پیش بر او حرام کردیم، آنگاه (خواهرش) گفت: « آیا شما را به خانواده ای راهنمایی کنم که او را برایتان نگه دارند در حالی که آنها خیر خواه او باشند ؟ پس او را به مادرش باز گرداندیم تا چشمش روشن شود و غم نخورد و بداند که وعدهٔ خدا درست است. ولی بیشترشان نمیدانند.

تورات🌹خروج، فصل ۲ آیات ۴ و ۷🌹

خواهر طفل ، کمی دورتر ایستاده بود تا ببیند چه اتّفاقی برای بچّه می افتد.
سپس خواهر طفل جلو آمد و به دختر فرعون گفت: می خواهید بروم و یکی از زنهای عبرانیان را بیاورم تا بچّه را برای شما شیر بدهد؟ دختر فرعون گفت: آری برو و این کار را بکن.
دختر رفت و مادر خود طفل را آورد. دختر فرعون گفت: این بچّه را ببر و برای من نگه دار، من مزد تو را خواهم داد. پس، آن زن بچّه را گرفت تا از او مواظبت کند. بعدها وقتی که بچّه به قدر کافی بزرگ شد، او را به نزد دختر فرعون آورد. دختر فرعون او را به پسری قبول کرد و گفت: من او را از آب گرفتم، پس اسم او را موسی میگذارم
.
Azam.pormaye Offline
#100 ارسال شده : 1396/04/26 04:52:32 ق.ظ
Azam.pormaye

دعوای موسی با یکی از مصریان

🌹قرآن کریم،سوره قصص آیه ۱۵🌹

او هنگامی به شهر وارد شد که اهل آن در غفلت بودند، ناگهان دو مرد را دید با هم نزاع (و جنگ) می کردند، یکی از آنها از پیروان او بود، و دیگری از دشمنانش، پس آن که از پیروان او بود بر(علیه) کسی که از دشمنانش بود از وی یاری خواست. پس (موسی) به او مشت (محکمی) زد و کارش را ساخت، (ومُرد، موسی) گفت : «این از عمل شیطان بود، بی گمان او دشمن گمراه کننده ی آشکاری است

تورات 🌹خروج، فصل ۲ آیه ۱۱🌹

وقتی موسی بزرگ شد، رفت تا قوم خود، عبرانیان را ببیند. او دید که چگونه آنان را به کارهای سخت وادار کرده اند. حتّی دید که یک نفر مصری یک عبرانی را که از قوم خود موسی بود، کتک میزند. موسی به اطراف نگاه کرد و چون کسی آنجا نبود،‌ آن مصری را کشت و جنازه اش را زیر شن ها پنهان کرد.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
5 صفحه«<2345>
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.255 ثانیه ایجاد شد.