logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: مطالب زیبا با آیات (تعداد مشاهده:154670)    ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:110250)    آیا زنان کفار که به اسارت مسلمانان در می آیند بر مسلمانان حلال میشوند و زناشویی با آنها اشکال ندارد (تعداد مشاهده:100665)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:82588)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: دعاي سوار شدن بر مركب: اسب، ماشين، هواپيما و ....    *❇️ عتاب شدید الهى برای کسانی که آبروی دیگران را می برند    چرا در برخی ایات خدا خیر الحاکمین یا خیرالرازقین معرفی شده و درجای دیگر اینها را منحصر در خدا میداند    تدبر و فهم سوره فلق: پناه بردن به رب خالق از همه شرور انساني و طبيعي             

توجه

Icon
Error

Azam.pormaye Offline
#1 ارسال شده : 1401/06/29 09:43:47 ق.ظ
Azam.pormaye

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1394/12/17
ارسالها: 557
Iran (Islamic Republic Of)

تشکرها: 7 بار
31 تشکر دریافتی در 31 ارسال


*❇️دوزخ درون*

🔹جهنم ترس دارد، ناله دارد! اینکه پیشوایان الهی آن طور ناله می ‎کردند برای همین است. از آتش به هر حال می‎ شود فرار کرد؛ یک وقت است که مثلاً انفجاری هست لباس آتش می ‎گیرد، آدم می ‎تواند لباس را پرت کند؛ یک وقت است که تنها لباس نیست خود بدن می ‎سوزد، خب به هر حال انسان که مُرد راحت می ‎شود، حالا کسی را ترور کردند، این شخص مادامی که زنده است رنج می ‎برد ولی وقتی که مُرد تمام می ‎شود؛ اما «چه سازم به خاری که در دل نشیند»!

🔹فرمود آنهایی که بیراهه رفتند گرفتار ﴿نَارُ اللَّهِ الْمُوقَدَةُ ٭ الَّتِی تَطَّلِعُ عَلَی الأفْئِدَةِ﴾ می شوند؛ این وقتی بمیرد، تازه اولِ شعله‎ ور شدن آن آتش است، این آتش از جای دیگر که نیامده است. آتشی که از بیرون می ‎آید اگر به لباس برسد، انسان لباس را رها می کند و نجات پیدا می کند، اگر به بدن برسد به هر حال اگر توانست مثلاً خودش را به آب می ‎رساند و نجات می یابد و اگر نشد به هر حال می ‌‎سوزد و می‎ میرد و تمام می ‎شود؛ اما ﴿وَ أَمَّا الْقَاسِطُونَ فَكَانُوا لِجَهَنَّمَ حَطَباً﴾، آن هم ﴿نَارُ اللَّهِ الْمُوقَدَةُ﴾ که از درون در می‎آید انسان از دست آن چگونه می ‎تواند فرار کند؟!

خَلد گر به پا خاری آسان برآرم ٭٭٭ چه سازم به خاری که در دل نشیند
این طور ناله ائمه بلند است برای همین است.
فرمود ما از هیچ جایی هیزمی گازوییلی نفتی نیاوردیم، اگر سلسله است با خودشان می‎آورند، اگر سعیر افروخته است با خودشان می‎آورند، اگر زنجیر است با خودشان می‎آورند.

📚آیت الله جوادی آملی/سوره انسان

┄═❁🍃❈🌸❈🍃❁═┄

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2022, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.043 ثانیه ایجاد شد.