logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: مطالب زیبا با آیات (تعداد مشاهده:104940)    ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:89829)    آیا زنان کفار که به اسارت مسلمانان در می آیند بر مسلمانان حلال میشوند و زناشویی با آنها اشکال ندارد (تعداد مشاهده:79374)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:69602)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: منظور از دو بار میراندن و زنده کردن در آیه 11 سوره غافر چیست؟ ایا به مرگ برزخی اشاره دارد یا رجعت؟    آيا پدر بدليل قتل فرزند قصاص نميشود؟ بررسي مستندات و دلايل استثناي پدر از حكم قصاص    تدبر و فهم سوره سبا:معاد قطعي است.معبودان و اربابان شما و مال و اولاد شما هم کمکی نميتواتند كنند    فهم آیات 90-117 سوره انعام:خدا ایات خود را بصورتهای مختلف ارایه کرده است. هر کس بپذیرد بسود خود اوست             

توجه

Icon
Error

admin Offline
#1 ارسال شده : 1397/01/20 03:19:50 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال
اپليكيشن موبايلي تنزيل ،اولين برنامه اندرويدي حاوي درس سوره ها با ترتيب نزول

با سلام به مخاطبان گرامي

به لطف خداوند،برنامه كاربردي (اپليكيشن) قرآني تنزيل توليد شد.

اين برنامه كه مناسب گوشي هاي موبايل اندرويدي است،اولين و تنها برنامه قراني است كه بر مبناي روش فهم ساده قرآن يعني تقسيم بندي سوره به تعدادي فراز ،استخراج عصاره آن فراز و نهايتا ارايه درس سوره تهيه شده است.

کاربران پس از نصب آسان برنامه، بدون نیاز به اینترنت (بصورت آفلاين)می‌توانند هر زمان وارد برنامه و لیست سوره‌ها شده و با انتخاب سوره مورد نظر، به داخل سوره هدایت شوند.

در این برنامه فهرست سوره ها به ترتیب نزول تهیه شده است.با توجه به فوايد مطالعه قران به ترتيب نزول،توصیۀ اکید می¬کنیم که به عنوان يك مسلمان علاقه مند به فهم قرآن،حداقل یک بار سوره¬های قرآن را به ترتیب نزول آنها ونه به ترتیب رایج، مطالعه نمایید.

با کلیک بر روی علامت سه نقطه سمت راست هر آیه مربعی برای شما باز میشود که حاوی اطلاعات زیر است:
-نام سوره و شماره آیه، شماره فراز،سال نزول،مرحله نزول،عصاره فراز و درس سوره


اين برنامه هم چنين قابليت جستجو در متن عربي آيات و ترجمه فارسي (ترجمه استاد فولادوند )و نيز انتخاب سايز،رنگ و فونت هاي مختلف در متن ايات و ترجمه را دارا مي باشد.

اين نرم افزار كه با كد شامد 3-0-63-708583-1-1
در مركز رسانه هاي ديجيتال ثبت شده است در روز مبعث پيامبر گرامي اسلام رونمايي خواهد شد:


http://logo.saramad.ir/v...Shamad=1-1-708583-63-0-3

لازم بذكر است در اين برنامه ترتيب نزول سوره ها از فهرست تحقيقي آقاي سيدكاظم فرهنگ و عصاره فرازها و درس سوره ها از تفسير قرآن آقاي جمال گنجه اي استفاده شده است.

توضيحات بيشتر برنامه:

-شماره فراز :شماره فراز یا پاراگرافی که این آیه در آن قرار گرفته است.

-سال نزول:سالی که کل سوره یا اکثر آیات ان سوره،نازل شده است.

-مرحله نزول:در لیست ترتیب نزول تحقیقی ما،کل سوره ها در 10 مرحله تقسیم شده اند.8 مرحله در مکه و دو مرحله در مدینه که هر مرحله شامل توضیحات و مشخصاتی کلی از محتوای ان سوره ها و واکنش مخاطبان وحی است.

-عصاره فراز:هر سوره، از فرازها یا پاراگراف¬هایی تشکیل شده است که هرکدام از انها دارای یک چکیده پیام محوری هستند که آنرا عصاره فراز نامیده ایم.شروع و انتهای هر فراز، معمولا با تغییر موضوع و محتوا یا خطاب¬ها یا لحن کلام همراه است .همه ایاتی که شماره فراز آنها یکسان است،در یک فراز قرار می گیرند .

-درس سوره:طبق تحقیقات جدید و نظریه هدف مندی سوره ها،هر سوره دارای یک محور اصلی یا غرض یا عمود است که آنرا درس سوره نامیده ایم.معمولاً در هر سوره، اکثر فرازها در راستای تبیین محور یا درس سوره هستند

جهت اطلاعات بيشتر از نظريات هدفمندي سوره ها به لينك زير مراجعه نماييد.

درس يا محور سوره چيست؟

در هنگام مطالعه هر آیه،با تامل در عصاره ان فراز و درس سوره،نقش و مفهوم ان آیه در کل سوره را بهتر درک می کنید.

البته فهرستی قطعی از ترتیب نزول سوره¬ها وجود ندارد اما منابعی برمبنای روایی یا تحقیقی وجود دارد که دارای اشتراکات و تفاوت¬هایی هستند لذا تلاش نموده¬ایم فهرستی از ترتیب نزول سوره¬ها با توجه به درس وپیام کلی سوره و نیز کلمات و عبارات کلیدی ارایه نماییم.که فارغ از ایرادات وارده به لیستهای قبلی باشد.

تحقيق در ترتيب نزول و ليستهاي مختلف

جهت دانلود اپليكيشن تنزيل به لينك زير يا كافه بازار موبايل مراجعه نماييد.

https://idpay.ir/quranpuyan3/file/12740كلمات كليدي: اپليكيشن قراني تنزيل سوره ترتيب‌نزول

ویرایش بوسیله کاربر 1397/06/04 03:40:00 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin تصاویر زیر را ارسال کرده است:
shamed tanzil.JPG (33kb) تعداد دانلود 2 بار.
tanzilapp.jpg (72kb) تعداد دانلود 1 بار.
سوره4.png (578kb) تعداد دانلود 1 بار.

شما نمی توانید ضمائم را ببینید/دریافت کنید. ثبت نام کنید.
admin Offline
#2 ارسال شده : 1397/01/22 07:39:05 ق.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال
رونمايي از تنزيل در روز مبعث

شما هم دعوتيد

برنامه ها:

سخنراني حجت الاسلام دكتر صادق كاملان :جاودانگي پيام بعثت با فهم وعمل به قرآن

سخنراني حجت الاسلام دكتر حميد مغربي : پيوستگي و هدف مندي سوره ها تحولي در فهم قرآن

رونمايي از نرم افزار موبايلي"تنزيل" اولين برنامه اندرويدي قران با ترتيب نزول سوره ها،عصاره فرازها ودرس سوره ها توسط آقاي سيدكاظم فرهنگ

روز شنبه 25/1/97 از ساعت 17-19

مكان:كانون توحيد تهران

آدرس: میدان توحید ، خیابان توحید ، خیابان پرچم کانون و مسجد توحید.
admin Offline
#3 ارسال شده : 1397/02/09 04:09:57 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال
تنزيل در رسانه ها :اولين اپليكيشن قراني مبتني بر روش فهم ساده قران ،خبرگزاري قراني ايكنا


اولین برنامه اندرویدی بر مبنای روش فهم ساده قرآن تولید شد+ دانلود


گروه فناوری اطلاعات ــ برنامه اندرویدی تنزیل، اولین برنامه قرآنی است که بر مبنای روش فهم ساده قرآن به صورت تقسیم‌بندی سوره به تعدادی فراز، استخراج عصاره آن فراز و نهایتا ارائه درس سوره و به ترتیب نزول تهیه و تولید شده است.
به گزارش ایکنا؛ اپلیکیشن قرآنی تنزیل با قابلیت جست‌وجو در متن عربی آیات و ترجمه فارسی به صورت آفلاین تولید شده است و این اپلیکیشن حاوی اطلاعات نام سوره و شماره آیه، شماره فراز، سال نزول، مرحله نزول، عصاره فراز و درس سوره است.

اپلیکیشن تنزیل که مناسب گوشی‌های موبایل اندرویدی است، اولین و تنها برنامه قرآنی است که بر مبنای روش فهم ساده قرآن یعنی تقسیم‌بندی سوره به تعدادی فراز، استخراج عصاره آن فراز و نهایتا ارائه درس سوره تهیه شده است. با توجه به فواید و اثرات مطالعه قرآن به ترتیب نزول، در این برنامه فهرست سوره‌ها به ترتیب نزول تهیه شده که کاربران پس از نصب آسان برنامه، بدون نیاز به اینترنت می‌توانند هر زمان وارد برنامه و لیست سوره‌ها شده و با انتخاب سوره مورد نظر، به داخل سوره هدایت شوند.

برنامه‌های قرآنی موجود، شامل تفاسیر حجیم یا ترتیل و تلاوت قاریان مختلف است اما تنزيل سه ویژگی مهم دارد؛ ابتدا در جهت عمومی‌سازی فهم قرآن، همه علاقه‌مندان به قرآن را با بیانی ساده به تدبر و فهم قرآن تشویق می‎کند. دوم؛ سوره‌محور است، یعنی هدف یا محور یا عمود سوره را که همه مطالب سوره در جهت تبیین این محور شکل گرفته‌اند و سوم؛ به ترتیب نزول باشد.

این برنامه همچنین قابلیت جست‎وجو در متن عربی آیات و ترجمه فارسی (ترجمه استاد فولادوند) و نیز انتخاب سایز، رنگ و فونت‌های مختلف در متن آیات و ترجمه را دارا است. در این برنامه با کلیک بر روی هر آیه مربعی باز می‌شود که حاوی اطلاعاتی ازجمله نام سوره و شماره آیه، شماره فراز، سال نزول، مرحله نزول، عصاره فراز و درس سوره است.

در این برنامه ترتیب نزول سوره‌ها از فهرست تحقیقی سیدکاظم فرهنگ و عصاره فراز‌ها و درس سوره‌ها از تفسیر قرآن جمال گنجه‌ای استفاده شده است. در بخش عصاره فراز هر سوره، از فراز‌ها یا پاراگراف‌هایی تشکیل شده است که هرکدام از آن‌ها دارای یک چکیده پیام محوری هستند که آن را عصاره فراز نامیدند.

شروع و انتهای هر فراز، معمولا با تغییر موضوع و محتوا یا خطاب‎ها یا لحن کلام همراه است. همه آیاتی که شماره فراز آن‌ها یکسان است، در یک فراز قرار گرفته‎اند. در این برنامه شما در هنگام مطالعه هر آیه، با تأمل در عصاره آن فراز و درس سوره، نقش و مفهوم آن آیه را در کل سوره بهتر درک می‌کنید.

در پایان باید گفت: اپلیکیشن قرآنی تنزیل در ابتدای راه محتوای خوب و مناسبی را به کاربران و قرآن دوستان ارائه می‎کند، اما هنوز این برنامه برای بهتر شدن جای بسیاری دارد. البته باید گفت از لحاظ انتخاب رنگ و محتوا مناسب است، اما نواقصی در بخش راهنما، اندازه فونت‎ها و پولی بودن این برنامه وجود دارد که انتظار می‎رود با پیشرفت این برنامه این موارد اصلاح شود.

هرچند که برای این برنامه فعالیت بسیاری انجام شده، اما رایگان شدن آن می‎توانست علاقه‎مندان و کاربران آن را افزایش دهد. در حال حاضر این برنامه با مبلغ سه هزار تومان به فروش می‎رسد که انتظار می‌رود با این هزینه امکانات و تعداد نصب برنامه نیز برای کاربران به مراتب افزایش پیدا کند.

این برنامه همزمان با مبعث رسول گرامی اسلام(ص) تولید و منتشر شده است و علاقه‌مندان جهت دانلود برنامه قرآنی تنزیل می‌توانند بر روی این لینک را كليك کرده و یا در کافه بازار کلمه تنزیل را جست‌وجو کنند.

http://www.iqna.ir/fa/news/3706273/
admin Offline
#4 ارسال شده : 1397/02/19 11:31:39 ق.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال
انعكاس متن خبر رونمايي از تنزيل به زبان انگليسي در وب سايت آب حيات

Production and presentation of the discount mobile application:
first Android app with the decline chapters contain lessons

Thanks to God, now discounted the Quran application.

This program is suitable for Android mobile phones, the Koran is the first and only program based on a simple method of understanding the Qur'an Sura divided into a number of ups, downs, and finally extract the lessons presented chapter has been prepared.


Once installed users easy application, without an Internet connection (offline) can enter the program at any time and chapter list and selecting the desired chapter, to be led into chapters.

they are not as common, study.


Click on the right point mark three squares to open any verse that contains the following information:

-Name chapter and verse numbers, numbers above, a sink, the sink, extract chapters ups and lessons


The program also text search capabilities verses in Arabic and Persian translation (translation Master Minds) and choose the size, color and different font in the text of the verses and the translation requirements.


Description of program:


-Shmarh over the number above or paragraph that this verse is located.


-Sal revelation: the year in which the chapters or most of verse, was revealed.


-Mrhlh sink in descending order list our research, entire chapters are divided in 10 step 8 in Mecca and Medina are two stages in which each stage includes a description and general characteristics of the content and audience reaction chapters of Revelation.


-Sarh over each chapter, over or Paragraf¬Hayy been formed, each of which has a central message that it extracts Review called Aym.shrv top and bottom of each passage, usually by changing the subject or content or Khtab¬Ha tone is the same. All the signs of the numbers above them, in a fall over.-Drs Chapter: According to new research and theory purposefulness chapters, each chapter has a main axis or vertical or ensure that it is called Chapter lessons Aym.mmvla in each chapter, most chapters or lessons are oriented toward explaining upsFor more information, refer to the following link chapters of targeted views.What lesson or chapter axis?


During the study each verse, reflecting on the ups and extract lessons Sura, Sura better understand the role and meaning of the verse.


Of course, there is no definitive list of Svrh¬Ha descending order based on the validity or investigative resources that are overlapping and Tfavt¬Hayy Attempts Nmvdh¬Aym list of Svrh¬Ha descending order according to the General Chapter and the words and lessons Vpyam key phrases Nmayym.kh previous lists is without drawbacks.Research and lists in descending order of


Refer to the link below to download an application discount.
لينك خريد و دانلود

http://idpay.ir/quranpuyan/file/12740منبع خبر:
http://abehayat.ir/2018/04/

ویرایش بوسیله کاربر 1397/02/19 11:38:53 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

ali Online
#5 ارسال شده : 1397/02/24 03:35:14 ب.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 738

تشکرها: 4 بار
14 تشکر دریافتی در 14 ارسال
ساده‌سازی فهم قرآن، سوره محوری و مطالعه به ترتیب نزول، از مزایای خاص تنزیل است

سه ویژگی متمایز تنزیل نسبت به سایر نرم‌افزارهای قرآنی مشابه

دوشنبه 97/1/27، ، (اخبار رسمی): در جشن عید مبعث، همزمان با رونمایی از اپلیکیشن تنزیل اعلام شد که شناخت هدف یا درس سوره‌ها یکی از بهترین راه‌ها براى فهم معانى سوره و آیات است.


https://news.akhbarrasmi...m/news/13970127291188167
 1 کاربر از ali برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
iranfox در تاریخ 1398/03/01
ali Online
#6 ارسال شده : 1397/03/04 03:55:53 ب.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 738

تشکرها: 4 بار
14 تشکر دریافتی در 14 ارسال
جهت مشاهده کلیپهای مراسم رونمایی تنزیل در اپارات

به لینک زیر مراجعه نمایید:


https://www.aparat.com/quranpuyan
ali Online
#7 ارسال شده : 1397/03/11 12:03:57 ق.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 738

تشکرها: 4 بار
14 تشکر دریافتی در 14 ارسال
اپلیکیشن صوتی تنزیل -

پیرو درخواست بازدیدکنندگان محترم از غرفه قرآن پویان در نمایشگاه قران

مبنی بر اضافه نمودن فایلهای صوتی ،

درروز تولد امام حسن مجتبی ع

نسخه جدید تنزیل باترتیل استاد پرهیزگار و ترجمه گویای استاد فولاوند ارایه شد.
farhang Offline
#8 ارسال شده : 1397/03/24 01:52:18 ب.ظ
سید کاظم فرهنگ

رتبه: Advanced Member

گروه ها: member, Administrators
تاریخ عضویت: 1390/02/31
ارسالها: 673
Iran (Islamic Republic Of)

36 تشکر دریافتی در 22 ارسال
«چگونه با تنزیل درک خویش را از قرآن بهبود بخشیم؟»

اپلیکیشن تنزیل نسبت به سایر برنامه های قرانی،حاوی اطلاعات اضافه و منحصر بفردی است که شما را در فهم بهتر منظور و مراد هر آیه و هر سوره کمک میکند.

"در اینجا سعی می کنیم مراحلی که نشان میدهیم کاملا عینی باشد تا یادگیری با سهولت همراه گردد.1- ابتدا«مرحله نزول و شرح آن مرحله» را مشخص میکنیم.با کلیک بر روی آیه و مشاهده جعبه اطلاعات،اولین سلول که حاوی مرحله نزول است را لمس میکنیم .توضیح انرا به عنوان یادداشت شماره 1 یادداشت میکنیم.

2- مجددا از جعبه اطلاعات آیه،"درس سوره" را مشاهده و تحت «یادداشت شماره 2» نامگذاری میکنیم.

3-مجددا از جعبه اطلاعات آیه،"عصاره فراز" یعنی چکیده مجموعه آیات مجاور آیه مورد نظر ما که با هم یک فراز یا پاراگراف را تشکیل میدهند،را یادداشت کرده و آن را «یادداشت شماره 3» مینامیم.

4-اینک آیه مورد نظر را دو - سه بار میخوانیم، طبعا درکی از مفاهیم مندرج در آن در ذهن ما نقش می بندد.
حالا فرازی را که آیه مورد نظر را در خویش دارد یکی دو دفعه میخوانیم(یعنی تمام آیاتی که با ایه مورد نظر ما دارای یک شماره فراز هستند)
پس از انجام این عمل درک خواهیم کرد که اینک آیه مورد نظر را بهتر می فهمیم.
این «بهتر فهمیدن» یک دستاورد مهم است که فعلا تا اینجا به آن رسیده ایم، یعنی تا اینجا فعلا آیه مورد نظر یک درجه برای ما مفهوم تر شده است، یعنی از لحاظتفسیرِ آیه مورد نظر یک درجه بالا رفته ایم.

5-حالا «یادداشت شماره3» را چند بار میخوانیم تا در ذهنمان جاگیر شود و پس از آن فرازمورد نظر را دوباره میخوانیم و در طول خواندن به «یادداشت شماره3» دائما توجه میکنیم.
سپس آیه مورد نظر را دوباره با توجه به مجموع «یادداشت شماره3» و متنِ آیاتِ فراز مربوطه میخوانیم.
در اینجا احساس می کنیم که آیه مورد نظر را بسیار بهتر از حالتی که شروع به این آزمایش کرده بودیم، می فهمیم. زیرا می بینیم کل پاراگرافِ فوق، قطعه ای از یک پازل بزرگتر است.

6-عین کاری که در ردیف 5 ذکر شده است با در نظر گرفتن «یادداشت شماره2» انجام میدهیم.
در این مرحله می بینیم مفاهیم آیه مورد نظر برای ما بیشتر از پیش روشن شده است. یعنی از لحاظ تفسیرِ آیه مورد نظر در این لحظه سه درجه بالا رفته ایم.

7-درست همان کاری را که در ردیف 6 ذکر شده است، اینک با اضافه کردن «یادداشت شماره1» انجام میدهیم.

حالاکه دیگر آیه مورد نظر را به وضوح خیلی بیشتری فهمیده ایم، درک میکنیم که اینک یک «نگاه» پیدا کرده ایم که مبتنی بر خود قرآن است و از خارج قرآن بر آن تحمیل نشده، وما خودِ این «نگاه» را از خود قرآن بدست آورده ایم.

8-ایجاد «یادداشت شماره 4» یعنی«نگاه»ی که شما در اثر عمل به شماره های 1 تا 8 بدست آورده اید.
حالا با این نگاه که دارای آن محورهای چهارگانه فوق است اگر به سراغ همان آیه برویم چنان معانیی برایمان آشکار می شود که موجب حیرتمان خواهد شد.
مثال:بطور تصادفی آیه 119 سوره مائده را مثال میزنیم.


انجام مراحل 1 تا3:

«یاد داشت شماره 1»:
مرحله دهم:گسترش افراد منافق و علنی شدن مخالفتهای انها و جری شدن انها در توطئه چینی و دستور جهاد با انها ، تکمیل احکام فردی خانوداگی و اجتماعی و بیان حدود، صلح با مشرکان مکه و امکان گسترش تبلیغ اسلام ،فتح مکه و قدرتمند و فراگیر شدن دولت اسلامی و انعقاد پیمانهای مختلف و هشدار به پیمان شکنان

«یادداشت شماره 2»
درس سوره : احکام فردي و اجتماعي با زمينه "اي مسلمانان! کفار ويهود و نصاري چنين اند شما آنطور نباشيد".

«یادداشت شماره 3»
عصاره فراز18- آیات 120-109: انتقاد از مسيحيان به خاطر عقايد باطلشان.

مرحله4:
اینک آیه مورد نظر را دو - سه بار میخوانیم، طبعا درکی از مفاهیم مندرج در آن در ذهن ما نقش می بندد.
حالا فرازی را که آیه مورد نظر را در خویش دارد یکی دو دفعه میخوانیم(یعنی تمام آیاتی که با ایه مورد نظر ما دارای یک شماره فراز هستند)

در این مثال،پاراگراف مورد نظر را از ابتدای آیه 109 تا انتهای آیه 120 خوانده و ملاحظه می شود پاراگراف مذکور نوعی «صحنه بازجویی» از همه پیامبران است و تاکید روی بازجویی حضرت عیسی (ع) است که آیا تو با آن همه نعمتی که به تو داده ام (که شرح نعمت ها مفصل و از آیه 110تا 115است) به مردم گفته ای من و مادرم را به جای خداوند پرستش کنید؟ و حضرت عیسی(ع) مطالبی در انکار موضوع و دفاع از خویش می گوید که از آیه 116 تا 118 است و خداوند دفاعیاتش را می پذیرد و نه تنها به او بلکه به کلیه صادقان به میزان صدقشان وعده نعمت بهشتی جاودانه و رضایت متقابل می دهد و در آیه آخر نیز همه این مطالب را تعلیل می کند.

سپس آیه مورد نظر را جداگانه میخوانیم.و مفاهیم مندرج در آن که در ذهن نقش می بندد عبارت است از مفاهیمی مانند قیامت و تحسین خداوند از صادقان به خاطر صدقشان و وعده نعمت های بهشتی به آنان و رضایت متقابل خداوند و بندگان مورد نظر نسبت به یکدیگر و ...
پس از انجام این عمل درک خواهیم کرد که اینک آیه مورد نظر را بهتر می فهمیم.
این «بهتر فهمیدن» یک دستاورد مهم است که فعلا تا اینجا به آن رسیده ایم، یعنی تا اینجا فعلا آیه مورد نظر یک درجه برای ما مفهوم تر شده است، یعنی از لحاظتفسیرِ آیه مورد نظر یک درجه بالا رفته ایم.

مرحله 5:
آیه مورد نظر را دوباره با توجه به مجموع «یادداشت شماره3» و متنِ آیاتِ فراز مربوطه میخوانیم
در پاراگرافِ مذکور خداوند دارد ضمن بیان صحنه ای که در آینده ای دور اتفاق خواهد افتاد، عقاید باطل مسیحیان را مورد نکوهش قرار میدهد، و با ذکر آن جزئیات، اولا پاسخگو بودن همگان (حتی پیامبران عالیقدر) را در روزی که وقوعش برای همگان حتمی است ذکر می کند، و ثانیا، برائت پیامبرانِ عالیقدری مانند حضرت عیسی(ع) را از انحرافات کسانی که خود را پیروان آنها قلمداد می کنند(با ذکر دلایل روشن) روشن می کند و نیز بطور غیر مستقیم به مسیحیان می گوید در عقایدشان تجدید نظر کنند و ...

اینک تحقیق کننده (و هر کس دیگر) واقعا درک بهتری از آیه 119 بدست آورده و آن هم این است که می فرماید خداوند صداقت می خواهد و اگر حتی مسیحیان هم در اثر کمبود علم و اطلاع، انحرافات فکریی دارند آیا در همان حدی که به آنان رسیده صداقت دارند یا نه و لذا صِدق آنها در آن روز ارزیابی می شود و مثلا اینکه مسیحیان معمولی حتی به مقداری که به آنها رسیده عمل کرده اند یا نه و درباره آن مقدار که به آنها رسیده چقدر صِدق داشته اند.

ملاحظه می کنید؟ این درک،با درک اولیه خیلی فرق دارد و دو پله از آن بالاتر است.
یعنی در این مرحله، در تفسیر آیه مورد نظر دودرجه بالا رفته ایم.

مرحله6:
آیه و فراز مربوط را با توجه به یادداشت شماره 2 میخوانیم: در این مرحله می بینیم مفاهیم آیه مورد نظر برای ما بیشتر از پیش روشن شده است. یعنی از لحاظ تفسیرِ آیه مورد نظر در این لحظه سه درجه بالا رفته ایم.
زیرا می بینیم موضوع کلی تر شده و آیه 119 می خواهد این را بگوبد که ای مسلمانان! این مسیحیان معمولی که آدمهای بی علمی هستند حتی اگر در همان چارچوب مطالبِ رسیده صداقت داشته باشند نزد خدا حساب است اما شما که چنین قرآنی به شما رسیده که هیچ چیز از حقایق مهم در آن فروگذار نشده، ازشما پذیرفته نیست که مانند مسیحیان باشید و از عقاید باطل پیروی کنید در هر حال شما هم هرچه که از علما به شما رسیده اگر قدرت تحقیق و بررسی ندارید، به میزانی که صادقانه به آنها عمل کنید،در حساب شما با ارزیابی مثبت به نفع شما حساب میشود، و شما از آن میزان صداقتتان نفع می برید.
تحقیق کننده ( و هر کس دیگر نیز) می بیند موضوع آیه 119 حالا دیگر بسیار بیشتر از حالت اول برای او مفهوم شده است.
یعنی حالا در فهم آیه سه درجه بالا رفته ایم.

مرحله 7: آیه و فراز مربوط را با توجه به یادداشت شماره 1 میخوانیم:
در این قسمت،تحقیق کننده که یادداشت شماره 1 را نیز در نظر می گیرد، می بیند نکته ای که از آن استفاده میکند، این است که اینک دیگر کار اسلام بالا گرفته و خطراتی که آن را به شدت مورد تهدید قرار می دادند برطرف شده و اینک مسلمانان دارند رشد روزافزون کمی و کیفی میکنند، و طبعا مهمترین رشد کیفی آنان تکمیل و پالایش اعتقادیات و صداقت نسبت به اعتقادیاتشان است و آیه 119 در این جهت است

حالا «نگاه»ی که تحقیق کننده پیدا کرده، این محورها را دارد ( که در همان برگ یادداشت می شود) :

الف - میزان صداقت هرکس عامل بسیار مهمی است که در قیامت او را از آن لحاظ ارزیابی می کنند.
ب-عقاید مسیحیان، که باطل است، اما به همان مقداری که به آنان رسیده اگر در همان مقدار هم صادق باشند با کسانی که صداقت ندارند) و اهل کلاه شرعی میباشند) فرق خواهند داشت.
ج- مسلمانان باید به شدت درباره صحیح بودن عقایدشان حساس باشند و باید دنبال علم و یافتن حقیقت باشند و اینطور نباشد که «بره وار» دنبال هرکس راه بیفتند و علاوه بر آن که باید دائما علم خویش را زیاد کنند، دائما باید این دغدغه خاطر را داشته باشند که آیا به علم خویش عمل هم می کنند یا نه؟ (مثلا دنبال کلاه شرعی و غیره و غیره هستند یانه؟)
د- مسلمانان باید به این نکته توجه کنند که از لحاظ عقیدتی از ادیان مهم دیگر بالاترند و لذا باید در حدِّ این بالاتریِ خویش، رفتارصادقانه داشته باشند.

و حالا دیگر تحقیق کننده فکر می کند (و هر کس دیگر نیز)که در تفسیر آیه مورد نظر یک درجه دیگر بالاتر رفته است.

مرحله 8
تا اینجا داریم:

«یاد داشت شماره 1»:
مرحله دهم
گسترش افراد منافق و علنی شدن مخالفتهای انها و جری شدن انها در توطئه چینی و دستور جهاد با انها ، تکمیل احکام فردی خانوداگی و اجتماعی و بیان حدود، صلح با مشرکان مکه و امکان گسترش تبلیغ اسلام ،فتح مکه و قدرتمند و فراگیر شدن دولت اسلامی و انعقاد پیمانهای مختلف و هشدار به پیمان شکنان

«یادداشت شماره 2»
درس: احکام فردي و اجتماعي با زمينه "اي مسلمانان کفار ويهود و نصاري چنين اند شما آنطور نباشيد".

«یادداشت شماره 3»
درب پاراگراف 18- آیات 120-109: انتقاد از مسيحيان به خاطر عقايد باطلشان.

«یادداشت شماره 4»
«نگاه»ی که در اثر عمل به شماره های 1 تا 8 بدست آورده ایم.

حالا با این نگاه که دارای آن محورهای چهارگانه فوق است اگر به سراغ همان آیه 119 برویم چنان معانیی برایمان آشکار می شود که موجب حیرتمان خواهد شد."برگرفته از مقدمه کتاب خودآموز فهم قران آقای مهندس جمال گنجه ای

ویرایش بوسیله کاربر 1397/03/24 02:42:32 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

سیدکاظم فرهنگ
ali Online
#9 ارسال شده : 1397/04/30 07:57:49 ق.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 738

تشکرها: 4 بار
14 تشکر دریافتی در 14 ارسال
نظرات مثبت كاربران اپليكيشن تنزيل كه برنامه را نصب و استفاده كرده و نظرات خود را در كافه بازار موبايل ارسال كرده اند


Ali ۱۳۹۷/۴/۲۶ ۲۱:۲۳
برنامه در عين زيبايي،ساده و حاوي اطلاعات خوبي است.

ارسال شده
ملکپور ۱۳۹۷/۴/۱۸ ۱۱:۲۶ ۰ ۱

عالی است

ارسال شده
زهرا ۱۳۹۷/۳/۲۱ ۱۳:۴۷ ۰ ۰
عالی


ارسال شده
مهرداد ۱۳۹۷/۱/۲۶ ۱۷:۰۸ ۰ ۰
ممنون از زحمات گروه قرآن پویان و مدیریت با برنامه و هدفمند جناب فرهنگ عزیز


ارسال شده
۱۳۹۷/۱/۲۵ ۲۳:۴۰ ۰ ۰
برنامه نو وکاربردی بود .ممنون🌸


یاس ۱۳۹۷/۱/۲۳ ۱۳:۵۴ ۰ ۱
بسیار عالی هست اگر امکان مشخص شدن تعداد ایات هر فراز وجود داشت هم مفید تر بود یعنی بدین صورت که فراز اول ۱_۴ و فراز دوم۵_۸و....تشکرجهت توضيحات بيشتر و دانلود تنزيل به لينك زير مراجعه نماييد

https://cafebazaar.ir/app/araapp.ir.quran/?l=fa

admin Offline
#10 ارسال شده : 1397/04/31 02:27:21 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال

معرفي اپليكيشن تنزيل در شبكه قرآن سيما

در هفدهمين شب از ماه مبارك رمضان و همزمان با برپايي نمايشگاه بين المللي قران كريم

آقاي سيدكاظم فرهنگ در برنامه زنده رصد به معرفي برنامه قرآني تنزيل پرداخت
فایلهای الصاق شده :
tanzil rasad.mp4 (3,319kb) تعداد دانلود 1 بار.

شما نمی توانید ضمائم را ببینید/دریافت کنید. ثبت نام کنید.
admin Offline
#11 ارسال شده : 1397/06/04 03:34:49 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال
امكانات و قابليتهاي اپليكيشن‌تنزيل1-در این برنامه فهرست اصلي سوره ها به ترتیب نزول تهیه شده است.اما امكان مشاهده فهرست به ترتيب قران موجود نيز وجود دارد.

2-با کلیک بر روی علامت سه نقطه سمت راست هر آیه مربعی برای شما باز میشود که حاوی اطلاعات زیر است:

-نام سوره و شماره آیه،

-شماره فراز،

سال نزول،

مرحله نزول،

عصاره فراز

و درس سوره

3- قابليت جستجو در عنوان سوره ها، متن عربي آيات و ترجمه فارسي (ترجمه استاد فولادوند )

4-قابليت پخش ترتيل سوره ها با صداي استاد پرهيزگار و
نيز ترجمه فارسي صوتي سوره ها

5-قابلیت کپی کردن متن همه اطلاعات نشان داده شده و باشتراک گذاری آنها

6-قابليت ايجاد ليست ايات مورد علاقه

7-امكان تغيير فونت،سايز و رنگ آيات و ترجمه

8-ارايه نتايج جستجوي كلمات به ترتيب نزول سوره ها (امكاني منحصربفرد كه در ديگر برنامه ها موجود نيست)
باين ترتيب علاوه بر مشخص شدن كاربرد يك كلمه در سوره هاي مختلف،فراواني هر كلمه در مراحل مختلف نزول،زمان شروع ، پايان و اوج استفاده از برخي الفاظ نيز قابل استخراج است.

اين برنامه فعلا فقط نسخه اندرويدي داشته و نسخه ios آن بعدا توليد ميشود.


جهت خريد و نصب نسخه جديد تنزيل از لينكهاي زير ميتوانيد استفاده كرده يا در كافه بازار، تنزيل را سرچ نماييد.

https://idpay.ir/quranpuyan3/file/12740

https://cafebazaar.ir/app/araapp.ir.quran/?l=fav
admin Offline
#12 ارسال شده : 1397/07/08 10:49:41 ق.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال

نسخه جديد برنامه كاربردي قراني تنزيل

مژده به قران دوستان و قرآن‌پژوهان عزيز

با توسعه امكانات و قابليتها در اپليكيشن تنزيل،شما از بسياري برنامه هاي مشابه بي نياز خواهيد شد


در نسخه جديد تنزيل،امكان ايجاد دسته بندي هاي مختلف با موضوعات مورد علاقه كاربر و قراردادن آيات مورد علاقه در هريك از دسته بندي هاست.

ترتيب نمايش ايات هر يك از دسته ها نيز به ترتيب نزول سوره ها خواهد بود و امكان كپي و اشتراك گذاري انها از طريق نرم افزارهاي مرتبط از قبيل پيام رسانها و ايميل و ..فراهم ميباشد.


بنا به پيشنها كاربران،در نسخه جديد دو معجم عربي قراني (مقاييس اللغه و المفردات في القران) و دو فرهنگ لغت عربي به فارسي (جامع و ابجد) در برنامه گنجانده شده است كه امكان جستجو و نمايش ترجمه عربي و فارسي تعداد زيادي از لغات و عبارات عربي و قراني را فراهم كرده است.


جهت خريد و نصب تنزيل از كافه بازار موبايل به لينك زير مراجعه نماييد

خريد و دانلود تنزيل

ali Online
#13 ارسال شده : 1397/07/10 10:58:11 ق.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 738

تشکرها: 4 بار
14 تشکر دریافتی در 14 ارسال

مزیت بی نظیرتنزیل: نمایش درس سوره‌ها و نتایج جستجوی کلمات به ترتیب نزول سوره‌ها

اپلیکیشن تنزیل با امکانات جدید، مناسب برای هر ایرانی علاقه‌مند به قرآن

یک‌شنبه 97/7/08، تهران، (اخبار رسمی): افزودن دو معجم عربی، دو فرهنگ لغات عربی به فارسی، امکان تعریف دسته بندی‌های مختلف برای آیات مورد علاقه، وجود فایل‌های صوتی ترتیل و ترجمه گویای هر سوره و توضیحات مرحله نزول سوره از قابلیت‌های برنامه کاربردی تنزیل هستند.

با توسعه امکانات و قابلیت‌ها در اپلیکیشن تنزیل، علاقه‌مندان به یادگیری قرآن از بسیاری برنامه‌های مشابه بی‌نیاز خواهید شد
.

در نسخه جدید تنزیل، امکان ایجاد دسته بندی‌های مختلف با موضوعات مورد علاقه کاربر و قراردادن آیات مورد علاقه در هریک از دسته بندی‌ها فراهم شده است. ترتیب نمایش آیات هر یک از دسته‌ها نیز به ترتیب نزول سوره‌ها خواهد بود و امکان کپی و اشتراک گذاری آنها از طریق نرم‌افزارهای مرتبط از قبیل پیام رسان‌ها و ایمیل و ... فراهم شده است.

هم چنین بنا به پیشنها کاربران، در نسخه جدید دو معجم عربی قرآنی (مقاییس اللغه و المفردات فی القران) و دو فرهنگ لغت عربی به فارسی (جامع و ابجد) در برنامه گنجانده شده است که امکان جستجو و نمایش ترجمه عربی و فارسی تعداد زیادی از لغات و عبارات عربی و قرآنی را فراهم کرده است.

شایان ذکر است تنزیل، اولین و تنها برنامه قرآنی است که بر مبنای روش فهم ساده قرآن یعنی تقسیم‌بندی سوره به تعدادی فراز، استخراج عصاره آن فراز و نهایتا ارایه درس سوره تهیه شده است. در این برنامه فهرست سوره‌ها به ترتیب نزول، ارایه شده است اما امکان استفاده از فهرست سوره‌ها مطابق قرآن‌های موجود نیز وجود دارد.


سایر امکانات و قابلیت‌های تنزیل نیز عبارتند از:

- نمایش شماره فراز هر آیه به همراه آیات ابتدا و انتهای آن فراز

- نمایش سال نزول و مرحله نزول هر سوره

-نمایش عصاره مفهوم هر فراز

-ارایه درس (محور) هر سوره

- قابلیت جستجو در عنوان سوره‌ها، متن عربی آیات و ترجمه فارسی (ترجمه استاد فولادوند)

- قابلیت پخش ترتیل سوره‌ها با صدای استاد پرهیزگار و نیز ترجمه فارسی صوتی سوره‌ها

- قابلیت کپی کردن متن همه اطلاعات نشان داده شده و به اشتراک گذاری آنها

- قابلیت ایجاد لیست آیات مورد علاقه با دسته بندی‌های مختلف

- ارایه نتایج جستجوی کلمات به ترتیب نزول سوره‌ها (امکانی منحصربه‌فرد که در دیگر برنامه‌ها موجود نیست)

به این ترتیب علاوه بر مشخص شدن کاربرد یک کلمه در سوره‌های مختلف، فراوانی هر کلمه در مراحل مختلف نزول، زمان شروع، پایان و اوج استفاده از برخی الفاظ نیز قابل استخراج است.

این برنامه فعلا فقط نسخه اندرویدی داشته و نسخه ios آن بعدا تولید خواهد شد .

در راستای تقدیر از علاقه‌مندانی که برنامه تنزیل را در روزهای نخست، خریداری می‌کنند از روز دوشنبه 9مهر به مدت 5 روز ، برنامه با همان قیمت قبلی ارایه می‌شود.

کاربرانی که نسخه‌های قبلی تنزیل را خریداری کرده بودند، به طور رایگان می‌توانند به‌روزرسانی را انجام دهند.


علاقه‌مندان جهت خرید و نصب نسخه جدید تنزیل از لینک‌های زیر می‌توانند در کافه بازار، تنزیل را سرچ کرده و دانلود کنند.

و یا جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تنزیل و مشاهده کلیپ‌های آن می‌توانید به تالار گفتگوهای قرآن پویان و یا کانال تلگرامی تنزیل به آدرس t.me/tanzilapp مراجعه کنند.https://news.akhbarrasmi...m/news/13970708319278167
admin Offline
#14 ارسال شده : 1397/07/13 07:35:19 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال
بخشی از نظرات کاربران اپلیکیشن تنزیل که در چند روز اخیر نسخه جدید تنزیل را خریداری و نصب کرده اند:


-سلام ضمن تشکر از زحمات، لطفا ترجمه های مختلف را در برنامه لحاظ کنید.


-به نظر بنده اصل کار اینگونه بسیار عالی است ولی این نرم افزار کار بسیار ابتدایی است و هنوز جای کار زیادی دارد


-سلام بر شما عزيزان، خسته نباشید، اگر امکان برو به صفحه را اضافه کنید عالی میشود،


-برنامه ای بسیار خوب در فهم بهتر آیات از ویژگی های برجسته آن دسترسی سریع به کلمات مورد نظر در آیه های قرآن طبق نزول هست.

ویرایش بوسیله کاربر 1397/07/13 07:36:55 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin Offline
#15 ارسال شده : 1397/07/24 01:50:26 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال
قابليتها و نقاط تمايز منحصر بفرد اپليكيشن قراني تنزيل توسط اقاي سيدكاظم فرهنگ

در گفتگوي زنده تلويزيوني با برنامه رصد شبكه قران سيما در مورخ 15 مهر ماه سال جاري ،بيان گرديد.


ویژگیهای منحصر بفرد تنزیل که سایر برنامه های مشابه ندارند:

1- براساس روش ساده فهم قران تهیه شده است. هر سوره را به اجزای کوچکتری به نام فراز تقسیم کرده و عصاره مفهوم هر فراز را ارایه کرده است

2-با نگاه منسجم به هر سوره،برای هر سوره یک درس یا محور مشخص شده است.

3-سوره ها براساس تحقیق،به ترتیب نزول فهرست شده اند و برای هر مرحله(از مراحل ده گانه نزول)توضیحاتی اورده شده است.

لذا مخاطب با دانستن این سه مفهوم،پیام ایه را بهتر درک میکند

4-نتایج جستجوی عبارات و کلمات را به ترتیب نزول سوره ها نشان میدهدجهت مشاهده این گفتگو لینک زیر را کلیک نمایید:

گفتگوی سیدکاظم فرهنگ با شبکه قران پیرامون قابلیتهای اپلیکیشن تنزیل

ویرایش بوسیله کاربر 1397/08/04 04:21:32 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin Offline
#16 ارسال شده : 1397/09/24 04:47:17 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال


همزمان با ايام سالروز ميلاد امام حسن عسكري ع

به منظور فراهم شدن امكان استفاده تعداد بيشتري از هم ميهنان علاقه مند به قران از اپليكيشن تنزيل

و نيز تفكيك نمودن هزينه قابليتهاي مختلف برنامه براساس نياز كاربران گرامي


با رايگان شدن نسخه پايه برنامه ،امكان خريد درون برنامه اي قابليتهاي مختلف توسط كاربران فراهم گرديد.


نسخه پايه برنامه شامل متن ايات ،ترجمه فارسي استاد فولادوند و فهرست سوره ها در دوحالت ترتيب نزول و مصحف فعلي،رايگان بوده ،ساير امكانات برنامه پس از پرداخت درون برنامه اي قابل استفاده خواهد بود.

امكاناتي كه جداگانه امكان خريد انها فراهم شده است بشرح زير مي باشد:

1-اطلاعات سوره ها:شامل توضيح مرحله نزول،عصاره فرازها،درس سوره و امكان كپي و اشتراك گذاري

2-جستجو : شامل جستجوي لغت و عبارت در متن عربي ايات و ترجمه فارسي و نمايش نتايج به ترتيب نزول

3-لغت نامه عربي و فارسي: دو معجم عربی قرآنی (مقاییس اللغه و المفردات فی القران) و دو فرهنگ لغت عربی به فارسی (جامع و ابجد)

4-دسته بندی:امکان ایجاد دسته بندی‌های مختلف با موضوعات مورد علاقه کاربر و قراردادن آیات مورد علاقه در هریک از دسته بندی‌ها. ترتیب نمایش آیات هر یک از دسته‌ها نیز به ترتیب نزول سوره‌ها ست كه امكان كپي و باشتراك گذاري نتايج هر دسته در ساير نرم افزارهاي مرتبط نيز فراهم ميباشد


5-پخش ترتيل استاد پرهيزگار

6-ترجمه صوتي استاد فولادوند

جهت دانلود نصب برنامه تنزيل از كافه بازار به لينك زير مراجعه نماييد

https://cafebazaar.ir/app/quranpuyan.com.tanzil/


كلمات كليدي: اپليكيشن قراني تنزيل بازار
farhang Offline
#17 ارسال شده : 1397/09/25 04:10:49 ب.ظ
سید کاظم فرهنگ

رتبه: Advanced Member

گروه ها: member, Administrators
تاریخ عضویت: 1390/02/31
ارسالها: 673
Iran (Islamic Republic Of)

36 تشکر دریافتی در 22 ارسال
اپ قرانی، app قرانی،قران اندرویدی با ترجمه فارسی،قران صوتی اندرویدی،

به منظور معرفي بهتر اپليكيشن قرآني تنزيل،انيميشن 60 ثانيه اي توليد شده است كه ميتوانيد از لينك زير در سايت آپارات مشاهده نماييد:


http://www.aparat.com/v/9tzN3كلمات كليدي:انيميشن اپليكيشن قراني تنزيل اپ بازار

ویرایش بوسیله کاربر 1397/09/29 06:32:05 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

سیدکاظم فرهنگ
admin Offline
#18 ارسال شده : 1397/10/11 03:07:20 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال


دسترسی رایگان به متن آیات، ترجمه فارسی، سال نزول و فهرست ترتیب نزول سوره‌ها

با دانلود نسخه جدید تنزیل، قرآن دیجیتالی را رایگان در گوشی خود نصب کنید


سه‌شنبه 97/10/11، تهران ، (اخبار رسمی): اپلیکیشن تنزیل، اولین برنامه قرآنی است که بر مبنای روش فهم ساده قرآن به صورت تقسیم‌بندی سوره به تعدادی فراز، استخراج عصاره آن فراز و ارائه درس سوره و به ترتیب نزول همراه با شرح هر یک از مراحل ده‌گانه نزول سوره‌ها تهیه شده است. هم چنین نتایج جستجوی کلمات را می‌توان به ترتیب نزول سوره‌ها مشاهده کرد.


https://news.akhbarrasmi...DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/

admin تصاویر زیر را ارسال کرده است:
tanzil rasmi9710.JPG (63kb) تعداد دانلود 0 بار.

شما نمی توانید ضمائم را ببینید/دریافت کنید. ثبت نام کنید.
admin Offline
#19 ارسال شده : 1397/12/08 09:39:00 ق.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال


مژده به قرآن پژوهان عزيز،همزمان با ايام ميلاد حضرت فاطمه س،:

قابليت جديدي به اپليكيشن اندرويدي تنزيل اضافه شد.

ذخيره ايات دسته بندي شده توسط شما در فايل اكسل.

با نصب تنزيل و فعالسازي علاقه‌منديها ميتوانيد، دسته‌بنديهاي مختلف موضوعي ايجاد نموده و ايات هر دسته را به ترتيب نزول سوره‌ها مشاهده و خروجي بگيريد.


لينك دانلود از كافه بازار http://cafebazaar.ir/app/quranpuyan.com.tanzi

كلمات كليدي:اپليكيشن قراني تنزيل امكانات جديد اكسل
ali Online
#20 ارسال شده : 1398/02/01 09:23:43 ق.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 738

تشکرها: 4 بار
14 تشکر دریافتی در 14 ارسال

:hibiscus::hibiscus:مژده به کاربران تنزیل،

همزمان با ایام عید سعید نیمه شعبان و سالگرد تاسیس قرآن پویان ،

امکان :point_left::point_left:"مطالعه ترجمه آیات هر فراز" - بطور جداگانه و پشت سرهم- به تنزیل اضافه شد.

دوستانی که قبلا تنزیل را نصب کرده اند، رایگان،بروزرسانی نمایند.

کاربران جدید نیز از کافه بازار موبایل دانلود و نصب نمایند.


https://cafebazaar.ir/app/quranpuyan.com.tanzil/


کلمات کلیدی: اپلیکیشن قرانی تنزیل فراز ترجمه
admin Offline
#21 ارسال شده : 1398/11/15 03:22:38 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 383

8 تشکر دریافتی در 8 ارسال
مژده به کاربران اپليكيشن تنزیل و قران‌دوستان گرامي

همزمان با ایام دهه فجر و ميلاد حضرت فاطمه زهرا س

نسخه جديد اپليكيشن تنزيل توليد و ارايه گرديد.پيرو تشكيل گروه "تدبر در سوره‌هاي قرآن به ترتيب_نزول "از زمستان سال 1396،بلطف خداوند تاكنون بيش از 50 سوره از سوره هاي مرحله اول تا مرحله ششم نزول مورد تدبر قرار گرفته است.

لذا در نسخه جديد تنزيل
فرازبندی سوره های اخلاص تا قصص و نیز سوره های نوح، جمعه، تحریم، صف،تغابن،احزاب و نسا، استخراج عصاره فراز و درس سوره های فوق به همراه اصلاح ترجمه برخي ايات بازنگري شده است.

همچنين توضيحات بيشتر تفسيري هر سوره جهت علاقمندان،به لينك مربوطه در تالار گفتگوهاي قران پويان ارجاع شده است
.

لینک دانلود برنامه

https://quranpuyan.com/app-tanzil9811.apk


ویرایش بوسیله کاربر 1398/11/27 09:19:47 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2020, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.405 ثانیه ایجاد شد.