logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: مطالب زیبا با آیات (تعداد مشاهده:170777)    ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:133481)    آیا زنان کفار که به اسارت مسلمانان در می آیند بر مسلمانان حلال میشوند و زناشویی با آنها اشکال ندارد (تعداد مشاهده:123433)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:89884)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: آيا توصيفاتي كه در آيات مختلف قران براي نعمات بهشت شده است، تمثيل است يا وافعي؟    مشخصات حكومت صالح و ناصالح در قران : حكومت فرعوني چه ويژگيهايي دارد؟    عذاب و مغفرت خدا مشمول قانون عام است و منحصر به گروه خاصي نيست.    ایا دعا به هم زدن نظام موجود هستی است؟       آخرین رویداد تالار: قران پویان 14 ساله شد : خلاصه اماری 13 سال فعالیت تالار گفتگوهای قران پویان      

توجه

Icon
Error

5 صفحه<1234>»
Azam.pormaye Offline
#26 ارسال شده : 1395/12/22 08:49:38 ب.ظ
Azam.pormaye

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
Iran (Islamic Republic Of)

تشکرها: 7 بار
31 تشکر دریافتی در 31 ارسال
سخن مشترک اهل کتاب

🌹قرآن کریم، سوره آل عمران،آیه ۶۴🌹
بگو ای اهل کتاب، بیایید بر سر سخنی که میان ما و شما مشترک است بایستیم که: جز خدا را نپرستیم و کسی را با او شریک نکنیم و هیچ کس از ما دیگری را بجای خداوند صاحب اختیار نگیرد. پس اگر اعراض کردند،بگویید: شاهد باشید که ما مسلمانیم.

تورات🌹تثنیه،فصل ۵ آیه ۶🌹
خداوند فرمود: من خداوند،خدای تو هستم که تو را از مصر و از بردگی آزاد کردم. خدای دیگری را غیر از من پرستش نکن.

انجیل_لوقا🌹فصل ۴ آیه ۸🌹
تو باید خداوند، خدای خود را سجده کنی و فقط او را خدمت نمایی
.
Azam.pormaye Offline
#27 ارسال شده : 1395/12/23 09:04:57 ق.ظ
Azam.pormaye

قبولي قرباني با اتش گرفتن

🌹قرآن کریم،سوره آل عمران،آیه ۱۸۳🌹

همانان که گفتند: خدا به ما سفارش کرده که به هیچ فرستاده ای ایمان نیاوریم مگر آنکه یک قربانی برای ما بیاورد که آتش آنرا(به نشانهٔ قبولی)بخورد.بگو: پیش از من پیامبرانی با معجزه ها و با آنچه گفتید، سوی شما آمدند. پس چرا آنها را کشتید اگر راست میگویید؟

تورات🌹لاویان، فصل ۹ آیه ۲۲🌹

بعد از پایان مراسم(قربانی)،هارون دستهای خود را به طرف قوم اسرائیل دراز کرده،آنها را برکت داد و از قربانگاه پایین آمد. سپس موسی و هارون به خیمهٔ مقدّس داخل شدند.هنگامی که از آنجا بیرون آمدند،مردم را برکت دادند و جلال خداوند بر تمام مردم ظاهر گردید. آنگاه آتشی از حضور خداوند بر خاست،چربی و قربانی سوختنی را که بر قربانگاه قرار داشت،بلعید. چون قوم آن صحنه را دیدند، بافریاد به روی زمین به سجده افتادند
.

ویرایش بوسیله کاربر 1396/04/17 06:30:38 ب.ظ  | دلیل ویرایش: edit

Azam.pormaye Offline
#28 ارسال شده : 1395/12/25 04:49:57 ب.ظ
Azam.pormaye

عمل به احکام کتاب

🌹قرآن کریم،سوره آل عمران آیه ۱۸۷🌹

و آنگاه که خداوند از اهل کتاب پیمان محکم گرفت که آنرا حتماً برای مردم روشن بگویید و کتمانش نسازید،امّا آنرا پشت سرشان انداختند و به بهای ناچیزی فروختند، پس بد معامله ای کردند.

تورات🌹تثنیه، فصل ۴ آیه ۲🌹

شما نباید به احکامی که به شما میدهم بیافزایید ویا از آنها كم کنید،بلکه فقط همین احکامی را که از جانب خداوند، خدایتان می باشد ،بجا آورید.

انجیل_متی 🌹فصل ۵ آیه ۹
🌹
اگر کسی حتّی کوچکترین احکام شریعت را بشکند و به دیگران چنین تعلیم دهد، در پادشاهی آسمان پست ترین فرد محسوب خواهد شد. حال آنکه هرکس شریعت را نگاه دارد و به دیگران نیز چنین تعلیم دهد، در پادشاهی آسمان بزرگ خوانده خواهد شد. (انجیل متّی،فصل۵آیه۱۹
)
Azam.pormaye Offline
#29 ارسال شده : 1395/12/27 05:13:33 ب.ظ
Azam.pormaye

خلقت از نفس واحد

🌹قرآن کریم،سوره نساء آیه ۱🌹
ای مردم، از پروردگارتان که شما را از یک تن آفرید و همسرش را از او آفرید و از آن دو مردان و زنان بسیاری را منتشر ساخت، پروا کنید و از خدایی که با سوگند به او از یکدیگر درخواست میکنید و در مورد ارحام از خدا پروا کنید. همانا خداوند مراقب شماست.

تورات🌹پیدایش، فصل ۲ آیه ۲۱🌹
پس خداوند، آدم را به خواب عمیقی فرو برد و وقتی او در خواب بود یکی از دنده هایش را برداشت و جای آنرا به هم پیوست. سپس از آن دنده، زن را ساخت و او را نزد آدم آورد. آدم گفت: این مانند خود من است. استخوانی از استخوانهایم و قسمتی از بدنم. نام او نساء است زیرا از انسان گرفته شده
Azam.pormaye Offline
#30 ارسال شده : 1395/12/28 09:07:26 ق.ظ
Azam.pormaye

والیان امر

🌹قرآن کریم،سوره نساء، آیه ۵۹🌹

ای کسانیکه ایمان آورده اید، خدا را اطاعت کنید و از پیامبر و اولیای امرتان که از شما هستند فرمان برید، پس هرگاه در چیزی اختلاف کردید، آنرا به خدا و پیامبر ارجاع دهید ، اگر به خدا و روز آخرت ایمان دارید، که این بهترین و نیکوترین رجوع است.

تورات🌹تثنیه،فصل ۱ آیه ۱
۶🌹
به والیانتان امر کردم که در عین حال در امور قضایی هم به شما کمک کنند و دعواها و امور حقوقی مردم را چه از قوم خود و چه از بیگانه، از روی عدالت و بدون تبعیض داوری کنند. شما باید در قضاوت بیطرف باشید، به ضعیف و قوی یکسان گوش کنید و از کسی نترسید،زیرا داوری از طرف خداوند است.اگر حل مسئله ای برایتان مشکل باشد، آنرا نزد من بیاورید و من به آن رسیدگی می کنم
.
Azam.pormaye Offline
#31 ارسال شده : 1396/01/01 06:07:18 ق.ظ
Azam.pormaye

خداترسی

🌹قرآن کریم،سوره نساء ،آیه ۱۳۱🌹

و آنچه در آسمانها و زمین است از آن خداست ، و ما به کسانی که پیش از شما کتاب داده شدند و نیز به شما سفارش کردیم که: از خدا بترسید و اگر کافر شوید، آنچه در آسمانها و زمین است از آن خداست و خداوند بی نیاز ستوده است.

تورات🌹تثنیه، فصل ۶ آیه ۱۳🌹

از خداوند، خدایتان بترسید و فقط او را خدمت نمایید.

زبور🌹سرود ۳۳ آیه ۸🌹

ای مردم زمین، از خداوند بترسید و ای مردم جهان، او را احترام نمایید.

انجیل_متی🌹فصل ۱۰ آیه ۲۸🌹

از کسانیکه جسم را میکُشند ولی قادر به کشتن جان نیستند،نترسید. از کسی بترسید که قادر است جسم و جان، هر دو را در دوزخ تباه سازد.
Azam.pormaye Offline
#32 ارسال شده : 1396/01/03 06:08:31 ق.ظ
Azam.pormaye

**
شنبه(سَبت)

🌹قرآن کریم،سوره نساء آیه ۱۵۴🌹
و کوه طور را به خاطر پیمانشان بالای سر آنها برافراشتیم و به ایشان گفتیم: فروتنانه از این دروازه وارد شوید و گفتیم ،حرمت شنبه را نشکنید و از ایشان پیمانی محکم گرفتیم.

تورات🌹خروج، فصل ۳۱ آیه ۱۲
خداوند به موسی فرمود: به بنی اسرائیل بگو: سَبت(شنبه)، روز مخصوص من و روز استراحت را محترم بدارید. این بین من و شما و تمام نسلهای آیندهٔ شما، نشانه ای ست تا بدانید که من خداوند هستم، شما را قوم مخصوص خود نموده ام.
Azam.pormaye Offline
#33 ارسال شده : 1396/01/04 08:57:19 ق.ظ
Azam.pormaye

ربا خواری

🌹قرآن کریم،سوره نساء آیه ۱۶۱🌹
و بخاطر ربا گرفتنشان که از آن نهی شده بودند و خوردن مال مردم به ناروا و ما برای کافرانشان عذابی دردناک آماده کرده ایم.

تورات🌹خروج، فصل ۲۲ آیه ۲۵🌹

اگر به فقیری از افراد قوم من، پولی قرض دادید، مثل نزول خواران از او بهره نگیرید. اگر ردای همسایهٔ خود را بعنوان گرو گرفتید، قبل از غروب آفتاب آنرا به او پس بدهید. چون این تنها ردایی ست که او خود را با آن گرم میکند و با آن میخوابد. اگر او نزد من دعا و زاری کند، دعای او را مستجاب خواهم کرد. زیرا من خدای کریم هستم
.
Azam.pormaye Offline
#34 ارسال شده : 1396/01/06 02:55:44 ب.ظ
Azam.pormaye

پیمان با بنی اسرائیل

🌹قرآن کریم،سوره مائده آیه ۱۲🌹

و همانا خدا از بنی اسرائیل پیمان گرفت و از آنها دوازده سرپرست برانگیختیم و خدا فرمود: همانا من با شمایم، اگر نماز بپا دارید و زکات بدهید و به فرستادگان من ایمان بیاورید و حمایتشان کنید و به خدا قرض الحسنه بدهید، بدیهایتان را می پوشانم و شما را به باغهایی که از پای درختانش نهرها جاریست در می آورم. پس هرکه از شما بعد از این کافر شود، یقیناً از راه راست منحرف شده.

تورات🌹خروج، فصل ۲۴ آیه ۳🌹

پس موسی آمد و تمام سخنان خداوند و همه ی احکامی را که فرموده بود، برای قوم بیان کرد. تمام قوم با هم جواب دادند: ما هر چه را که خداوند فرموده، انجام خواهیم داد.
موسی تمام دستورات خداوند را نوشت و صبح روز بعد برخاست و در پایین کوه، قربانگاهی درست کرد و دوازده ستون به نشانه ی دوازده طایفه ی اسرائیل در آنجا قرار داد.
Azam.pormaye Offline
#35 ارسال شده : 1396/01/07 04:01:46 ب.ظ
Azam.pormaye

نعمت خداوند بر قوم موسی (ع)

🌹 قرآن کریم، سوره مائده آیه ۲۰🌹
و آنگاه که موسی به قوم خود گفت: ای قوم من، نعمت خدا را بر خود یاد کنید آنگاه که در میان شما انبیایی قرار داد و شما را حاکم و صاحب اختیار خود کرد و به شما چیزهایی داد که به هیچ کس از جهانیان نداده.

تورات🌹تثنیه، فصل ۴ آیه ۸🌹
کدام ملّتی هر قدر هم بزرگ باشد، قوانینی این چنین عادلانه که امروز به شما دادم دارد؟ لیکن احتیاط کنید و متوجّه باشید مبادا در طول زندگی خود چیزهایی را که با چشمان خود دیده اید فراموش کنید، بلکه به فرزندان و نوه های خود یاد بدهید
Azam.pormaye Offline
#36 ارسال شده : 1396/01/08 07:20:50 ق.ظ
Azam.pormaye

فتح سرزمین مقرر:

🌹قرآن کریم،سوره مائده آیه ۲۱ و ۲۲🌹

(موسی گفت):ای قوم من،به سرزمین مقدّسی که خدا برای شما مقرر داشته وارد شوید و به عقب باز نگردید که زیانکار میشوید. گفتند: ای موسی در آنجا قومی زورمند و ستمگرند و تا آنها از آنجا بیرون نروند، ما هرگز داخل آن نمیشویم. اگر از آنجا بیرون روند، ما وارد خواهیم شد.

تورات
🌹اعداد، فصل ۱۳ آیه ۲۷ و فصل ۱۴
🌹
آنها به موسی گفتند: به سرزمینی که ما را فرستادید رفتیم و آنرا بررسی کردیم. آنجا یک سرزمین غنی و حاصلخیز است. اینها میوه های آنجاست که برای نمونه با خود آوردیم . امّا ساکنان آنجا مردم نیرومندی هستند و در شهرهای بزرگ و مستحکم زندگی میکنند. همچنین فرزندان عناق غول پیکر را هم در آنجا دیدیم.

مردم تمام شب با آواز بلند گریستند و از موسی و هارون شکایت کرده گفتند: ای کاش در مصر می مردیم یا در همین بیابان از بین می رفتیم. خداوند ما را به این سرزمین آورد تا ما را با شمشیر دشمن به قتل برساند و زنان و فرزندان ما اسیر شوند. پس بهترست که به مصر باز گردیم
.
Azam.pormaye Offline
#37 ارسال شده : 1396/01/09 03:44:20 ب.ظ
Azam.pormaye

**
توکل در جهاد
🌹قرآن کریم،سوره مائده آیه ۲
دو نفر از مردانی که از خدا می ترسیدند و خدایشان به آنها نعمت داده بود، گفتند: از آن دروازه بر آنها وارد شوید که اگر از آنجا وارد شدید، قطعاً پیروز خواهید شد و بر خدا توکّل کنید اگر ایمان دارید.

تورات🌹اعداد، فصل ۱۴ آیه ۶🌹

یوشع پسر نون و کالیب پسر یفنه، جزء آنانی بودند که برای بررسی به سرزمین کنعان رفته بودند، جامه ی خود را پاره کردند و به مردم اسرائیل گفتند: ما سرزمین کنعان را بررسی کردیم. آنجا سرزمین بسیار حاصلخیزی ست .اگر خداوند از ما خشنود باشد ما را به آنجا میبرد و آن سرزمین غنی و حاصلخیز را به ما میدهد
.

ویرایش بوسیله کاربر 1396/01/09 03:49:43 ب.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

Azam.pormaye Offline
#38 ارسال شده : 1396/01/14 10:56:24 ق.ظ
Azam.pormaye

**
بهانه ی قوم برای امتناع از جهاد

🌹قرآن کریم،سوره مائده آیه ۲۴🌹

گفتند: ای موسی تا وقتی که آنها در سرزمین هستند، ما هرگز پای در آن ننهیم. پس تو و پروردگارت بروید و بجنگید که ما همین جا نشسته ایم.

تورات🌹تثنیه، فصل ۱ آیه ۲۹🌹
به شما گفتم که هراسان نباشید و از آن مردم نترسید. خداوند، خدای شما راهنمای شماست و همانطور که قبلاً در مصر و همچنین در این بیابان در برابر چشمان شما جنگید، حالا هم برای شما می جنگد.
Azam.pormaye Offline
#39 ارسال شده : 1396/01/15 06:47:59 ق.ظ
Azam.pormaye

**
جزای امتناع قوم از جهاد:

🌹قرآن کریم،سوره مائده آیه ۲۶
🌹
(خداوند) فرمود: این سرزمین تا چهل سال بر آنها ممنوع شد. آنها در این سرزمین سرگردان خواهند ماند. پس تو بر این قوم نافرمان اندوه مخور

تورات🌹اعداد، فصل ۱۴ آیه ۳۴🌹

در مقابل هر روزی که نمایندگان شما آن سرزمین را شناسایی کردند، یک سال جزا می بینید یعنی مدّت چهل سال در بیابان سرگردان می باشید. به این ترتیب جزای نافرمانی خود را می بینید تا بدانید که بی اطاعتی از من چه نتیجه ای دارد. شما ای قوم شریر که به مخالفت با من برخاسته اید، در بیابان می میرید . این است گفتار من که خداوند هستم
.
Azam.pormaye Offline
#40 ارسال شده : 1396/01/16 02:06:00 ب.ظ
Azam.pormaye

هابیل و قابیل

قرآن ‌کریم،سوره مائده آیه ۲۷🌹
و داستان دو فرزند آدم را به حق بر آنها بخوان آنگاه که قربانی پیش آوردند. پس از یکیشان پذیرفته شد و از دیگری پذیرفته نشد.(قابیل) گفت: حتماً تو را خواهم کشت. گفت: خدا فقط از پرهیزگاران میپذیرد.

تورات🌹پیدایش، فصل ۴ آیه ۴🌹
خداوند از هابیل و هدیه ی او خشنود گشت امّا قائن و هدیه ی او را قبول نکرد. قائن از این بابت خشمگین شد و سر خود را به زیر انداخت. خداوند به قائن فرمود: چرا خشمگین شدی و سر خود را به زیر انداختی؟ اگر رفتار تو خوب بود، قربانی تو قبول میشد ولی اگر خوب نباشی، گناه در کمین توست و میخواهد بر تو مسلّط گردد امّا تو باید او را مغلوب کنی.
بعد قائن به برادرش هابیل گفت: بیا با هم به مزرعه برویم. وقتی در مزرعه بودند، قائن به برادرش حمله کرد و او را کشت.
Azam.pormaye Offline
#41 ارسال شده : 1396/01/17 06:10:26 ق.ظ
Azam.pormaye

قصاص

🌹قرآن کریم،سوره مائده آیه ۴۵🌹
و بر آنان (در تورات) مقرّر کردیم که جان در مقابل جان، چشم در برابر چشم، بینی در برابر بینی، گوش در برابر گوش، دندان در برابر دندان و زخمها را قصاص باید کرد. و هر که از قصاص درگذرد، آن کفّاره ی او خواهد بود و هر که مطابق آیات الهی داوری نکند، آنها حقاً ستمگرند.

تورات🌹خروج، فصل ۲۱ آیه ۲۳
🌹
امّا اگر صدمه ی دیگری وارد شود، در آنصورت جان به عوض جان، چشم به عوض چشم، دندان به عوض دندان، دست به عوض دست، پا به عوض پا، داغ به عوض داغ، زخم به عوض زخم و لطمه به عوض لطمه
.
Azam.pormaye Offline
#42 ارسال شده : 1396/01/18 06:09:09 ق.ظ
Azam.pormaye

**
معلمان شریعت یا معلمان سنّت

🌹قرآن کریم،سوره،مائده آیه ۷۰🌹

همانا از بنی اسرائیل پیمان گرفتیم و پیامبرانی بسوی آنها فرستادیم امّا هرگاه پیامبری تعلیماتی برای آنها آورد که دلخواهشان نبود، گروهی را دروغگو شمردند و گروهی را می کشتند.

انجیل متی🌹فصل ۱۵ آیه ۳ و ۷🌹

عیسی به آنان جواب داد: چرا خود شما برای اینکه آداب و رسوم گذشته ی خود را حفظ کنید، فرمان الهی را می شکنید؟
ای ریا کاران! اشعیا درباره ی شما درست پیشگویی کرد که: (این قوم با زبان خود به من احترام میگذارند امّا دلهایشان از من دور است. عبادت آنها بیهوده است زیرا اوامر انسانی را بجای احکام الهی تعلیم میدهند).
Azam.pormaye Offline
#43 ارسال شده : 1396/01/19 05:54:16 ق.ظ
Azam.pormaye

تذکری به عیسی پرستان:عیسی هم انسان بود و غذا میخورد

🌹قرآن کریم،سوره مائده،آیه ۷۵و ۷۶🌹
مسیح بن مریم جز پیامبری نبود که پیش از او پیامبرانی گذشتند و مادرش بانوی درستکاری بود و هر دو غذا میخوردند. بنگر چگونه آیات را برای آنها توضیح میدهیم آنگاه ببین چگونه منحرف میشوند.
بگو: آیا غیر از خدا چیزی را که مالک سود و زیان شما نیست می پرستید؟ و خداوند همو شنوای داناست.

انجیل متی🌹فصل ۹ آیه ۱۰🌹
روزی عیسی در خانه ی متّی بر سر سفره نشسته بود که بسیاری از خراجگیران و گناهکاران آمدند و با او و شاگردانش همسفره شدند. چون فریسیان این را دیدند، به شاگردان وی گفتند: چرا استاد شما با خراجگیران و گناهکاران غذا میخورد؟ . چون عیسی این را شنید، گفت: بیمارانند که به طبیب نیاز دارند ، نه تندرستان. بروید و مفهوم این کلام را درک کنید که(طالب رحمتم ، نه قربانی) .
زیرا من برای دعوت پارسایان نیامده ام ، بلکه آمده ام تا گناهکاران را دعوت کنم.
Azam.pormaye Offline
#44 ارسال شده : 1396/01/20 03:13:53 ب.ظ
Azam.pormaye

دروغ پراکنی

🌹قرآن کریم،سوره،انعام،آیات ۱۱۲و۱۱۳🌹
و بدین گونه برای هر پیامبری دشمنانی از شیاطین انس و جن برگماشتیم که برای فریب ، بر یکدیگر سخنان فریبنده القاء میکنند و اگر پروردگار تو میخواست چنین نمی کردند. پس ایشان را با افترایی که می بندند رها کن . و برای این است که دلهای کسانی که به آخرت ایمان ندارند به آن گفتار مایل شود و آنرا بپسندد تا آنچه انجام دادنی هستند، انجام دهند.

تورات 🌹تثنیه، فصل ۱۴🌹

اگر در بین شما انبیاء و یا تعبیر کنندگان خواب وجود داشته باشند که به شما وعده ی معجزه ای بدهند و آن معجزه هم تحقّق یابد، اگر آنوقت بگویند: بیائید که خدایان مردم دیگر را که شما هرگز نپرستیده اید، بپرستیم، به حرفهایشان توجّه نکنید. خداوند، خدایتان از آنها استفاده میکند تا شما را آزمایش کند و ببیند که آیا شماک خداوند را با تمام دل و جان دوست دارید.
Azam.pormaye Offline
#45 ارسال شده : 1396/01/21 11:37:04 ق.ظ
Azam.pormaye

نفی قربانی فرزندان

🌹قرآن کریم،سوره انعام آیه ۱۳۷🌹

و اینگونه برای بسیاری از مشرکان، کشتن فرزندانشان را جلوه دادند تا سرانجام هلاکشان کنند و دینشان را بر آنان مشوّش سازند و اگر خدا می خواست چنین نمی کردند. پس ایشان را با دروغهایی که می بافند رها کن.

تورات 🌹تثنیه، فصل ۱۲ آیه ۳۱
🌹
خداوند، خدایتان را مانند خدایان ایشان پرستش نکنید. زیرا در مراسم ستایش خدایان خودشان، کارهای زشتی را که خداوند شما از آنها نفرت دارد، انجام میدهند. آنها حتّی فرزندان خود را در قربانگاه در آتش قربانی میکنند
.
Azam.pormaye Offline
#46 ارسال شده : 1396/01/22 03:58:11 ب.ظ
Azam.pormaye

تحریم برای یهودیان

🌹قرآن کریم،سوره انعام آیه ۱۴۶🌹
و بر یهودیان هر ناخن داری را حرام کردیم و از گاو و گوسفند، پیه آنها را بر آنان تحریم نمودیم . به جز پیه هایی که بر پشت آنها یا بر روده هاست یا آنچه به استخوان چسبیده باشد. این را به جرم افزون طلبی شان به آنها کیفر دادیم و بی شک ما راستگوییم.

تورات🌹لاویان،فصل ۱۱ آیه ۲۷ و فصل ۷ آیه ۲۲🌹

هر حیوان چهار پا که روی پنجه راه رود، خوردنش جایز نیست و هر کسی به لاشه ی آنها دست بزند، تا شامگاه ناپاک می باشد.
شما نباید چربی گاو ، گوسفند یا بز را بخورید
.

ویرایش بوسیله کاربر 1396/04/17 06:33:38 ب.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

Azam.pormaye Offline
#47 ارسال شده : 1396/01/23 11:33:35 ق.ظ
Azam.pormaye

میوه ممنوع شده :

قرآن 🌹سوره اعراف آیه ۱۹🌹
و ای آدم، تو با همسر خویش در آن باغ منزل کن و از هر جا که خواهید بخورید ولی به این درخت نزدیک نشوید که از ستمکاران خواهید شد.

تورات🌹پیدایش، فصل ۲ آیه ۱۶🌹

خداوند به آدم فرمود: اجازه داری از میوه ی تمام درختان باغ بخوری، امّا هرگز از میوه ی شناخت خوب و بد نخور. زیرا اگر از آن بخوری می میری.
Azam.pormaye Offline
#48 ارسال شده : 1396/01/25 02:05:24 ب.ظ
Azam.pormaye

نافرمانی آدم و همسرش:

🌹قرآن کریم،سوره اعراف آیه ۲۲🌹

پس(شیطان) آن دو را با فریب به سقوط کشانید. پس همین که از آن درخت خوردند، عورت هایشان بر آنها نمودار گشت و شروع کردند با برگهای بهشت ، خود را بپوشانند و پروردگارشان آنها را ندا داد: مگر شما را از آن درخت منع نکردم و به شما نگفتم که شیطان دشمن آشکار شماست؟

تورات 🌹پیدایش، فصل ۳آیه ۷و۱۱🌹

همین که از آن خوردند، به آنها دانشی داده شد و فهمیدند که برهنه هستند. پس برگهای درخت انجیر را به هم دوخته، خود را با آن پوشاندند. خداوندپرسید: چه کسی به تو گفت برهنه هستی؟ آیا از میوه ی درختی که به تو گفتم نباید از آن بخوری خوردی
؟
Azam.pormaye Offline
#49 ارسال شده : 1396/01/26 05:28:39 ق.ظ
Azam.pormaye

حبوط آدم:

🌹قرآن کریم،سوره اعراف آیه ۲۵🌹

(به آدم و حوا) فرمود: در آن زندگی می کنید و در آن می میرید و از آن بیرون آورده می شوید.

تورات🌹پیدایش، فصل ۳ آیه ۱۹🌹
با زحمت و عرق پیشانی از زمین خوراک بدست خواهی آورد تا روزی که به خاک بازگردی، خاکی که از آن بوجود آمدی. تو از خاک هستی و دوباره خاک خواهی شد
.
Azam.pormaye Offline
#50 ارسال شده : 1396/01/27 03:32:25 ب.ظ
Azam.pormaye

**
لباس بهتر

🌹قرآن کریم،سوره اعراف آیه ۲۶🌹
ای فرزندان آدم، براستی ما برای شما لباسی پدید آوردیم که هم زشتی های شما را می پوشاند و هم زینت شماست. ولی لباس تقوی همان بهترست. این از آیت های خداست باشد که پند گیرند.

تورات🌹پیدایش، فصل ۳ آیه ۲۱🌹
خداوند از پوست حیوانات برای آدم و زنش لباس فراهم کرد و به آنها پوشانید.

زبور🌹سرود ۲۹ آیه ۲🌹
نام پرجلال خداوند را بستایید، او را با لباس تقوی بپرستید.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
5 صفحه<1234>»
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.233 ثانیه ایجاد شد.