logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: مطالب زیبا با آیات (تعداد مشاهده:170708)    ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:133436)    آیا زنان کفار که به اسارت مسلمانان در می آیند بر مسلمانان حلال میشوند و زناشویی با آنها اشکال ندارد (تعداد مشاهده:123368)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:89852)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: آيا كشف حجاب،مجازات شلاق دارد؟ قواعدفقهی تعیین جرم و مجازات و تعزیزات چيست؟    آيا توصيفاتي كه در آيات مختلف قران براي نعمات بهشت شده است، تمثيل است يا وافعي؟    مشخصات حكومت صالح و ناصالح در قران : حكومت فرعوني چه ويژگيهايي دارد؟    عذاب و مغفرت خدا مشمول قانون عام است و منحصر به گروه خاصي نيست.       آخرین رویداد تالار: قران پویان 14 ساله شد : خلاصه اماری 13 سال فعالیت تالار گفتگوهای قران پویان      

توجه

Icon
Error

5 صفحه<12345>
Azam.pormaye Offline
#51 ارسال شده : 1396/01/28 02:09:17 ب.ظ
Azam.pormaye

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
Iran (Islamic Republic Of)

تشکرها: 7 بار
31 تشکر دریافتی در 31 ارسال
درهای بهشت

قرآن 🌹سوره اعراف آیه ۴۰

همانا کسانیکه آیات ما را تکذیب کردند و از پذیرش آن تکبّر ورزیدند، درهای آسمان
به رویشان باز نشود و به بهشت داخل نشوند ، مگر آنکه شتر در سوراخ سوزن درآید و بدین سان مجرمان را کیفر می دهیم.

انجیل لوقا 🌹فصل ۱۸ آیه ۲۴
چه دشوار است ورود ثروت اندوزان به پادشاهی خدا، رد شدن شتر از سوراخ سوزن آسانتر است تا وارد شدن ثروتمندی به پادشاهی خدا

ویرایش بوسیله کاربر 1396/01/28 02:11:59 ب.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

Azam.pormaye Offline
#52 ارسال شده : 1396/01/29 02:26:06 ب.ظ
Azam.pormaye

بلاء عظیم

🌹قرآن کریم،سوره اعراف آیه ۱۴۱🌹
و آنگاه که شما را از فرعونیان نجات دادیم. آنها شما را عذاب سختی میکردند، پسرانتان را میکشتند و زنانتان را زنده می گذاشتند و در این، آزمایش بزرگی از جانب پروردگارتان بود.

تورات🌹خروج، فصل ۱ آیه ۸ و آیه ۲۳🌹

بعد از مدّتی فرعون جدیدی در مصر به قدرت رسید که چیزی درباره ی یوسف نمی دانست. او به مردم خود گفت: تعداد بنی اسرائیلی ها خیلی زیاد شده و حتّی از ما هم نیرومندتر شده اند. اگر جنگی برپا شود، ممکن است آنها با دشمنان ما همدست شوند و بر ضدّ ما بجنگند و از این سرزمین فرار کنند. ما باید راهی پیدا کنیم که نگذاریم آنها زیاد شوند.
پس فرعون به مصریها فرمان داد: هر نوزاد پسر عبرانی را که بدنیا می آید به رود نیل بیندازید ولی دخترها را زنده بگذارید
Azam.pormaye Offline
#53 ارسال شده : 1396/01/30 01:15:33 ب.ظ
Azam.pormaye

**

خشم موسی از گوساله پرستی قوم:

قرآن کریم🌹سوره اعراف آیه ۱۵۰🌹
و چون موسی با خشم و تاسّف به نزد قوم خود بازگشت، گفت: پس از من، مرا بد جانشینی کردید. چرا از فرمان پروردگارتان پیش تر رفتید؟ و الواح را بینداخت و سر برادرش را گرفته بسوی خود میکشید. (هارون) گفت: ای پسر مادرم، این قوم مرا تضعیف کردند و نزدیک بود مرا بکشند. پس مرا دشمن شاد مکن و مرا در شمار ستمکاران میاور.

تورات🌹خروج، فصل ۳۲ آیه ۱۹ و ۲۲🌹
وقتی که موسی به نزدیک اردو رسید و گوساله ی طلایی و مردمی را که می رقصیدند دید، خشمگین شد و لوح ها را در پای کوه به زمین زد و شکست.
موسی به هارون گفت: این مردم با تو چکار کرده اند که تو با آنها مرتکب چنین گناهی شدی؟ هارون گفت: از من عصبانی نشو، تو میدانی که این مردم چطور مشتاق گناه هستند
.
Azam.pormaye Offline
#54 ارسال شده : 1396/01/31 04:15:13 ب.ظ
Azam.pormaye

هفتاد مرد برای وعده گاه:

🌹قرآن کریم،سوره اعراف آیه ۱۵۵🌹

و موسی از میان قوم خود، هفتاد مرد را برای وعده گاه ما برگزید و چون زلزله آنها را گرفت، گفت: پروردگارا، اگر میخواستی آنها و مرا پیش از این هلاک میکردی. آیا ما را بخاطر آنچه سفیهان ما کرده اند هلاک میکنی؟ این جز امتحان تو نیست هر که را خواهی بدان گمراه و هرکه را خواهی به آن هدایت میکنی. تو یاور و مولای مایی، ما را بیامرز و بر ما رحمت آور و تو بهترین آمرزندگانی.

تورات 🌹خروج، فصل ۲۴🌹

خداوند به موسی فرمود: تو و هارون، ناداب و ابیهو و هفتاد نفر از رهبران اسرائیل بر بالای کوه به نزد من بیایید و از فاصله ی دور مرا سجده کنید. تو تنها نزدیک من بیا و دیگران نزدیک نشوند. قوم حتّی روی کوه هم نیایند.

تورات 🌹تثنیه، فصل ۹ آیه ۷🌹

بخاطر داشته باشید و فراموش نکنید که چطور آتش خشم خداوند، خدایتان را در بیابان برافروختید. از همان روزی که شما از سرزمین مصر خارج شدید و به این سرزمین آمدید، بارها در مقابل خداوند سرکشی کرده اید. حتّی در کوه سینا هم او را به حدّی خشمگین ساختید که می خواست شما را از بین ببرد.
Azam.pormaye Offline
#55 ارسال شده : 1396/02/04 03:30:03 ب.ظ
Azam.pormaye

وعده عذاب بر یهودیان

🌹قرآن کریم،سوره اعراف آیه ۱۶۷🌹
و آنگاه که پروردگارت اعلام نمود، تا روز قیامت بر یهودیان کسی را خواهد گماشت که به آنها سخت ترین عذاب را بچشاند. قطعاً پروردگار تو زود کیفر و همو آمرزگار مهربان است.

تورات🌹تثنیه،فصل ۲۸ آیه ۴۹🌹
خداوند قومی را که زبان ایشان را نمی دانید، از آنسوی دنیا مانند عقاب بر سر شما فرود می آورد. آنها مردمانی سنگدل خواهند بود که به پیر و جوان رحم نخواهند کر
د.
Azam.pormaye Offline
#56 ارسال شده : 1396/02/06 04:11:14 ب.ظ
Azam.pormaye

ساعت قیامت

🌹قرآن کریم،سوره اعراف آیه ۱۸۷
🌹
از تو درباره ی قیامت می پرسند که چه وقت بر پا میشود؟ بگو: علم آن تنها نزد پروردگار من است و جز او آنرا به موقع خود آشکار نمی سازد. در آسمانها و زمین سنگین است و جز بطور ناگهانی به سراغتان نمی آید. آنگونه از تو می پرسند که گویی از آن باخبری. بگو: علم آن فقط با خداست. ولی بیشتر مردم نمیدانند

انجیل_لوقا 🌹فصل ۲۱ آیه ۳۴🌹

مراقب باشید و نگذارید دلهای شما با پرخوری و مستی و اندیشه های دنیوی تیره و تار شود، چون آن روز بزرگ ناگهان فرا می رسد
Azam.pormaye Offline
#57 ارسال شده : 1396/02/07 01:56:19 ب.ظ
Azam.pormaye

هنگام درو

🌹قرآن کریم،سوره انفال آیه ۳۷🌹

تا خداوند ناپاک را از پاک جدا سازد و ناپاک ها را روی هم گذارد و همه را انباشته کند و یکجا در دوزخ افکند. هم اینان زیانکارانند.

انجیل_متی 🌹فصل ۱۳ آیه ۲۴🌹
عیسی مثل دیگری نیز برای آنان آورده گفت : پادشاهی آسمان مانند این است که شخصی در مزرعه خود بذر خوب کاشت اما وقتی همه در خواب بودند دشمن او آمده در میان گندم تلخه پاشیدو رفت. هنگامیکه دانه ها سبز شدند و شروع به رشد کردند، تلخه ها نیز در میان آنها پیدا شد.دهقانان پیش ارباب خود آمده گفتند : ای آقامگر بذری که تو در مزرعه خود کاشتی خوب نبود؟ پس این تلخه ها از کجا آمدند؟
او در جواب گفت :این کار، کار دشمن است.دهقانان به او گفتند: پس اجازه میدهی ما برویم و تلخه ها را جمع کنیم؟ او گفت :خیر، چون ممکن است در موقع جمع کردن آنها گندمها را نیز از ریشه بکنید. بگذارید تا موسم درو، هر دو آنها با هم رشد کنند، در آنوقت به درو گران خواهم گفت که تلخه ها را جمع کنند و آنها را برای سوخت ببندند و گندم را نیز جمع کرده و در انبار من ذخیره کنند.
Azam.pormaye Offline
#58 ارسال شده : 1396/02/08 05:30:26 ق.ظ
Azam.pormaye

**
یکتا پرستی

🌹قرآن کریم،سوره توبه آیه ۳۱🌹

احبار(علما) و راهبان خود و مسیح پسر مریم را بجای خدا به پروردگاری خود گرفتند. با آنکه دستور داده نشدند جز اینکه خدای یگانه را که معبودی جز او نیست بپرستند. او پاک و منزّه است از آنچه شریکش می سازند.

تورات 🌹تثنیه، فصل ۴ آیه ۳۹
🌹
پس حالا بدانید و فراموش نکنید که خداوند، خدای آسمانها و همچنین خدای روی زمین است و به غیر از او خدای دیگری وجود ندارد. شما باید از فرمانهای او که امروز به شما میدهم پیروی کنید تا خود و فرزندان شما کامیاب گردید و برای همیشه در سرزمینی که خداوند، خدایتان به شما داده زندگی کنید.

انجیل_لوقا 🌹فصل ۴ آیه ۸
🌹
تو باید خداوند، خدای خود را سجده کنی و فقط او را خدمت نمایی
.
Azam.pormaye Offline
#59 ارسال شده : 1396/02/10 04:16:22 ب.ظ
Azam.pormaye

بنای محکم

🌹قرآن کریم ،سوره توبه آیه ۱۰۹🌹

آیا کسی که بنیانش بر اساس تقوا و رضای خداست بهترست یا کسی که بنای خود را بر لب پرتگاهی فروریختنی نهاده و با آن در آتش دوزخ سرنگون میگردد؟ و خدا گروه ظالمان را هدایت نمیکند.

انجیل_لوقا🌹فصل ۶ آیه ۴۷🌹

هرکه پیش من بیاید و آنچه را که میگویم بشنود و به آنهاعمل کند ، به شما نشان میدهم مانند چه کسی است. او مانند آن مردیست که برای ساختن خانه ی خود، زمین را عمیق کرد و شالوده ی آنرا روی سنگ قرار داد. وقتی سیل آمد، رودخانه طغیان کردو به آن خانه زد امّا نتوانست آنرا از جا بکند چون محکم ساخته شده بود. امّا هرکه سخنان مرا بشنود و به آن عمل نکند، مانند مردیست که خانه ی خود را روی خاکِ بدون شالوده بنا کرد. به محض اینکه سیل به
آن خانه زد،خانه فرو ریخت و بکلّی ویران شد.
Azam.pormaye Offline
#60 ارسال شده : 1396/02/11 06:49:51 ق.ظ
Azam.pormaye

وعده خداوند به مجاهدان

🌹قرآن کریم،سوره توبه آیه ۱۱۱🌹
همانا خدا از مومنان جان و مالشان را به بهای بهشت خرید، آنان در راه خدا می جنگند و می کشند و کشته می شوند. این، در تورات و انجیل و قرآن، وعده ی حقّی بر عهده ی خداست و چه کسی از خدا به عهد خویش وفادارتر است؟ پس به این معامله ای که با خدا کرده اید شاد و خرّم باشید و این همان پیروزی و کامیابی بزرگ است.

تورات🌹لاویان،فصل ۲۶ آیه ۳ و ۷🌹

اگر مطابق اوامر و احکام من رفتار کنید و آنها را بجا آورید،بر دشمنان غالب می شوید و با شمشیر شما هلاک می گردند. پنج نفر از شما می توانند صد نفر را مغلوب سازند و صد نفر از شما، هزار نفر را شکست می دهند. به شما برکت میدهم و فرزندان زیاد عطا میکنم و به قولی که داده ام وفا میکنم.

انجیل لوقا🌹فصل ۱۸ آیه ۲۹🌹

عیسی فرمود: یقین بدانید که هر کس بخاطر پادشاهی خدا، خانه یا زن، برادران، والدین یا فرزندان خود را ترک نماید، در این دنیا چندین برابر عوض خواهد گرفت و در آخرت، حیات جاودان نصیب او خواهد شد
Azam.pormaye Offline
#61 ارسال شده : 1396/02/12 07:14:48 ق.ظ
Azam.pormaye

**
سخت دلی فرعون

🌹قرآن کریم،سوره یونس آیه ۸۸🌹

و موسی گفت: پروردگارا، تو فرعون و مهترانش را در زندگی دنیا زینت و مال و منال داده ای، پروردگارا تا از راه تو گمراه کنند. پروردگارا، اموالشان را نابود و دلهایشان را سخت گردان پس ایمان نیاورند تا عذاب دردناک را ببینند.

تورات 🌹خروج،فصل ۱۱ آیه ۹🌹

خداوند به موسی فرمود: فرعون به سخنان شما گوش نخواهد داد تا من کارهای عجیب بیشتری در سرزمین مصر به عمل بیاورم. موسی و هارون تمام این کارهای عجیب را در مقابل فرعون انجام دادند، امّا خداوند دل فرعون را سخت کرد و او بنی اسرائیل را آزاد نکرد.
Azam.pormaye Offline
#62 ارسال شده : 1396/02/13 02:36:10 ب.ظ
Azam.pormaye

**
ایمان قوم یونس

🌹قرآن کریم،سوره یونس آیه ۹۸
🌹
چرا هیچ شهری نبود که ایمان بیاورد تا ایمان او سودش دهد؟ مگر قوم یونس که وقتی ایمان آوردند، عذاب خواری را در زندگی دنیا از آنها برداشتیم و تا مدّتی برخوردارشان کردیم.

انجیل_متی 🌹فصل ۱۲ آیه ۴۱🌹
د
ر روز داوری، مردم نینوا برمی خیزند و مردم این زمانه را محکوم میکنند. زیرا مردم نینوا وقتی موعظه ی یونس را شنیدند، توبه کردند. حال آنکه شخصی که در اینجاست از یونس بزرگتر است.
Azam.pormaye Offline
#63 ارسال شده : 1396/02/14 02:21:25 ب.ظ
Azam.pormaye

**
عرش خداوند بر آب

🌹قرآن کریم،سوره هود آیه ۷🌹

و اوست کسی که آسمانها و زمین را در شش روز آفرید و عرش او بر آب بود تا بیازماید که کدامیک از شما نیکوکار ترست. و اگر بگویی، شما پس از مرگ زنده میشوید، مسلماً کسانیکه کافر شدند خواهند گفت: این جز سحری آشکار نیست.

تورات🌹پیدایش، فصل ۱🌹

در ابتدا ، خدا آسمانها و زمین را آفرید. زمین خالی و بدون شکل بود. همه جا آب بود و تاریکی آنرا پوشانده بود و روح خدا بر روی آبها حرکت می کرد.
Azam.pormaye Offline
#64 ارسال شده : 1396/02/16 04:50:23 ب.ظ
Azam.pormaye

**
ساخت کشتی نوح( ع)

🌹 قرآن کریم،سوره هود آیه ۳۶ و ۳۷🌹
و به نوح وحی شد که از قوم تو،‌ جز آنها که ایمان آورده اند دیگر کسی ایمان نخواهد آورد. پس از آنچه می کنند غمگین مباش و کشتی را زیر نظر ما و به اشاره ی ما بساز و درباره ی کسانیکه ستم کردند، با من سخن مگوی که آنها غرق شدنی هستند.

تورات 🌹پیدایش فصل ۶ آیه ۱۳🌹

خدا به نوح فرمود: تصمیم گرفته ام بشر را از بین ببرم چون ظلم و فساد آنها دنیا را پُر کرده، بنابراین من ایشان را همراه با زمین نابود خواهم کرد. تو برای خودت یک کشتی از چوب سرو بساز که چندین اتاق داشته باشد. داخل و خارج آنرا با قیر بپوشان
Azam.pormaye Offline
#65 ارسال شده : 1396/02/17 03:58:50 ب.ظ
Azam.pormaye

**
مسافران کشتی نوح

🌹قرآن کریم،سوره هود آیه ۴۰🌹
تا آنگاه که فرمان ما در رسید و تنور جوشیدن گرفت، فرمودیم: از هر جفتی دوتا و خاندان خود را مگر کسی که قبلاً درباره ی او حکم صادر شده و نیز کسانی را که ایمان آورده اند در کشتی سوار کن و جز عدّه ی کمی با او ایمان نیاوردند

تورات🌹پیدایش فصل ۶ آیه ۱۸
🌹
تو به اتّفاق پسران و همسر و عروسهایت به کشتی داخل می شوی و از تمام حیوانات یعنی پرندگان و چهارپایان و خزندگان، یک جفت نر و ماده با خودت به کشتی ببر تا آنها را زنده نگاه داری
.
Azam.pormaye Offline
#66 ارسال شده : 1396/02/18 03:52:21 ب.ظ
Azam.pormaye

**
برکت برای ساکنان کشتی نوح

🌹قرآن کریم،سوره هود آیه ۴۸🌹
گفته شد : ای نوح فرود آی با سلامت و برکاتی از ما بر تو و بر گروههایی که با تو هستند و گروهایی نیز که برخوردارشان خواهیم کرد، آنگاه عذاب دردناکی از ما به آنها خواهد رسید.

تورات 🌹پیدایش فصل ۹🌹

خداوند ، نوح و پسرانش را برکت داد و فرمود: بارور و کثیر شوید و دوباره همه جای زمین را پُر کنید.
Azam.pormaye Offline
#67 ارسال شده : 1396/02/19 05:11:11 ب.ظ
Azam.pormaye

**
میهمان نوازی ابراهیم (ع)

🌹قرآن کریم،سوره هود آیه ۶۹🌹

و براستی فرستادگان ما برای ابراهیم مژده آوردند، گفتند: سلام برتو، گفت: سلام بر شما و طولی نکشید که گوساله ای بریان پیش آورد.

تورات 🌹پیدایش،فصل ۱۸ آیه ۶🌹

ابراهیم با عجله داخل چادر رفت و به سارا گفت: زود باش یک پیمانه از بهترین آردهایت را بردار و مقداری نان بپز. سپس به طرف گلّه دوید و یک گوساله ی لطیف و چاق گرفت و به نوکر خود داد تا فوراً آنرا بپزد
.
Azam.pormaye Offline
#68 ارسال شده : 1396/02/22 03:42:48 ب.ظ
Azam.pormaye

**
بشارت به ابراهیم

🌹سوره هود آیات ۷۱ تا ۷۴🌹

و زن او (ابراهیم) ایستاده بود، بخندید و ما وی را به اسحاق و از پی اسحاق به یعقوب مژده دادیم. گفت: وای بر من آیا فرزند می آورم در حالیکه پیرزنم و این شوهرم پیرمرد است؟ واقعاً این چیز بسیار عجیبی ست. گفتند: آیا از کار خدا تعجّب می کنی؟ رحمت خدا و برکات او بر شما خانواده است. همانا او ستوده ی بزرگوار است.

تورات 🌹پیدایش،فصل ۱۸ آیه ۱۰🌹

سارا، نزدیک در چادر ، پشت او ایستاده بود و گوش میداد. ابراهیم و سارا خیلی پیر بودند و عادت ماهانه ی زنانگی سارا قطع شده بود.سارا به خودش خندید و گفت: اکنون که من پیر و فرسوده شده ام ، آیا می توانم از رابطه ی جنسی لذّت ببرم؟ در حالیکه شوهرم نیز پیر و فرسوده است؟پس خداوند از ابراهیم پرسید: چرا سارا خندید و گفت، آیا حقیقتاً من می توانم بچّه دار شوم؟
آیا چیزی هست که برای خداوند مشکل باشد؟
Azam.pormaye Offline
#69 ارسال شده : 1396/02/24 04:07:08 ب.ظ
Azam.pormaye

**
هلاکت قوم لوط:

🌹قرآن کریم،سوره هود آیه ۸۱🌹
گفتند: ای لوط، ما فرستادگان پروردگار توییم. آنها هرگز به تو دست نخواهند یافت. پس در پاسی از شب خانواده ات را حرکت ده و کسی از شما پشت سرش را نگاه نکند مگر زنت را که هرچه به آنها برسد به او نیز خواهد رسید. همانا موعد آنها صبح است آیا صبح نزدیک نیست؟

تورات 🌹پیدایش،فصل ۱۹ آیه ۱۷ و ۲۵🌹

یکی از فرشته ها گفت: بخاطر حفظ جان خودتان فرار کنید و پشت سر خود را نگاه نکنید و در دشت نایستید ، بلکه به کوهها فرار کنید تا هلاک نشوید.
خداوند، سدوم و غموره و تمام دشتهای آنرا با مردم و هر گیاهی که در آنجا روییده می شد، ویران کرد. امّا زن لوط به عقب نگاه کرد و به یک ستون نمک تبدیل شد.
Azam.pormaye Offline
#70 ارسال شده : 1396/02/26 06:18:38 ق.ظ
Azam.pormaye

**
تقاضای قوم لوط:
قرآن کریم.سوره هود آیه ۷۸
و قوم او شتابان بسوی او هجوم آوردند در حالیکه پیش از آن مرتکب زشتی ها می شدند. گفت: ای قوم من، اینان دختران منند، آنها برایتان پاکیزه تر است. پس از خدا بترسید و مرا در کار مهمانانم رسوا مکنید. آیا در میان شما یک مرد رشید،یک جوانمرد نیست؟

تورات 🌹پیدایش، فصل ۱۹ آیه ۴🌹

قبل از اینکه مهمانان بخوابند، مردهای سدوم خانه را محاصره کردند. تمام مردهای شهر پیر و جوان در آنجا جمع شده بودند. آنها لوط را صدا میکردند که بیرون بیاید و می پرسیدند: آن مردانی که آمده اند تا امشب در خانه ی تو بمانند، کجا هستند؟ آنها را بیرون بیاور.
آنها میخواستند با این مردان رابطه ی جنسی داشته باشند. لوط بیرون رفت و در را از پشت بست. او به مردم گفت: دوستان،من از شما خواهش میکنم این قدر شرارت نکنید. ببینید، من دو دختر دارم که هنوز باکره هستند. بگذارید آنها را نزد شما بیاورم و هر چه میخواهید با آنان انجام دهید ولی با این مردان کاری نداشته باشید. ایشان در خانه ی من مهمان هستند و من باید از آنها مراقبت کنم
.
Azam.pormaye Offline
#71 ارسال شده : 1396/02/27 06:13:27 ب.ظ
Azam.pormaye

**
توطئه برادران یوسف و پیراهن خونی او

🌹 قرآن کریم،سوره یوسف آیه ۱۸،۱۰،۹🌹

(گفتند): یوسف را بکشید یا او را به سرزمین دور بیاندازید تا توجّه پدرتان معطوف شما گردد و پس از او مردمی صالح باشید. یکی از آنها گفت: یوسف را نکشید. اگر کاری میکنید او را در نهانخانه ی چاه بیفکنید تا برخی از کاروانیان او را برگیرند.
و بر پیراهن وی خونی دروغین(برای یعقوب) آوردند ،گفت:بلکه نفس شما کار را برای شما آراسته. پس اینک صبر جمیل خواهم و بر آنچه توصیف می کنید از خداوند یاری میخواهم.

تورات،پیدایش 🌹فصل ۳۷ آیه ۱۹ و ۳۱🌹

آنها به یکدیگر گفتند: کسی که برای ما خواب دیده است، می آید. بیایید همین حالا او را بکشیم و در یکی از این چاههای خشک بیندازیم و بگوییم جانور درّنده ای او را کشته. آنوقت ببینیم تعبیر خوابهای او چه خواهد شد.
رئوبین وقتی این را شنید، کوشش کرد تا او را نجات بدهد. پس گفت: او را نکشیم ، او را در یکی از این چاهها بیندازیم و به او صدمه ای نزنیم.
او این را بخاطر این گفت تا او را نجات داده به نزد پدرش باز گرداند.
آنها بُزی را کشتند و ردای یوسف را در خون آن بُز فرو بردند و گفتند: ما این را پیدا کردیم. ببین آیا مال پسر توست
؟
Azam.pormaye Offline
#72 ارسال شده : 1396/02/29 08:04:18 ق.ظ
Azam.pormaye

**
گرامی داشتن یوسف-تقاضای نامشروع از یوسف

🌹قرآن کریم،سوره یوسف آیه ۲۳ و۲۱🌹

و آن مرد مصری که او را خریده بود به همسرش گفت: جایگاه او را گرامی بدار، شاید به حال ما سودمند باشد یا او را به فرزندی اختیار کنیم. و بدین گونه ما یوسف را در آن سرزمین تمکّن بخشیدیم و تا به او تعبیر خوابها را بیاموزیم و خدا بر کار خویش غالب است ولی بیشتر مردم نمی دانند.

و آن زنی که یوسف در خانه اش بود از او کام خواست و درها را محکم بست و گفت: بیا که از آنِ توام . یوسف گفت:پناه بر خدا! او پروردگار من است، جایگاه مرا نیکو داشته. قطعاً ستمکاران رستگار نمی شوند.

تورات🌹پیدایش، فصل ۳۹ آیه ۳و۷🌹

فوتیفار دید که خداوند با یوسف است و او را در هر کاری موفّق می سازد. فوتیفار از او خوشش آمد و او را خادم مخصوص خود کرد و تمام دارایی اش را به دست او سپرد.
یوسف خوش هیکل و زیبا بود.بعد از مدتّی ،زن اربابش به او علاقه مند شد و از او خواست تا با او همخواب شود. یوسف خواهش او را رد کرد و گفت: ببین، اربابم بخاطر اطمینانی که به من دارد، همه چیز را به من سپرده و از هیچ چیز خبر ندارد. من دارای همان اختیاراتی هستم که او هست. او هیچ چیزی را به غیر از تو از من مضایفه نکرده. من چطور میتوانم چنین کار خلافی را انجام دهم و علیه خدا گناه کنم؟
Azam.pormaye Offline
#73 ارسال شده : 1396/02/31 12:00:03 ق.ظ
Azam.pormaye

**
خواب دو زندانی و سفارش یوسف به زندانی آزاد شدنی

🌹قرآن کریم،سوره یوسف آیات ۴۲،۴۱،۳۶🌹

و دوجوان با یوسف وارد زندان شدند. یکی از آنها گفت:من خویشتن را در خواب دیدم که شراب می فشارم ، و دیگری گفت: من خود را در خواب دیدم که بر روی سرم نان می برم و پرندگان از آن می خورند. ما را از تعبیرش آگاه کن که ما تو را از نیکوکاران می بینیم.
(یوسف گفت): ای دو یار زندانی من، اما یکی از شما خواجه ی خود را شراب میدهد و اما دیگری بر دار می شود و مرغان از سر او می خورند. موضوعی که شما دو تن از من خواستید قطعی و حتمی ست.

و به یکی از آن دو که دانست آزاد شدنیست گفت: مرا نزد صاحب خود یاد کن، ولی شیطان یادآوری او را در نزد صاحبش از خاطر برد، در نتیجه(یوسف) چند سالی در زندان ماند.

تورات🌹پیدایش، فصل ۴۰ آیات ۹ و۱۴و ۱۶🌹

پس رئیس ساقیها گفت: خواب دیدم که یک درخت انگور جلوی من است که سه شاخه دارد. بزودی برگهای آن درآمدند و خوشه هایش ظاهر شدند و انگور رسیده دادند. من جام فرعون را نگه داشته بودم . پس انگورها را در جام فشار دادم و آنرا به دست فرعون دادم.
یوسف گفت: تعبیر خواب تو این است که : سه شاخه، سه روز است. روز سوم فرعون گناه تو را می بخشد و تو مثل سابق که رئیس ساقیها بودی، دوباره جام را به دست فرعون خواهی داد.
وقتی رئیس نانواها دید که تعبیر خواب رئیس ساقیها مساعد و خوب بود،به یوسف گفت: من هم در خواب دیدم که سه سبد نان روی سرم میبردم. در سبد بالایی انواع نان شیرینی برای فرعون وجود داشت و پرندگان آنها را می خوردند.
یوسف گفت: تعبیر آن این است: سه سبد، سه روز است. روز سوم، فرعون تو را از زندان بیرون می آورد. سرت را از تن جدا میکند و بدنت را بر دار می آویزد تا پرندگان گوشت تو را بخورند.

(یوسف گفت): امّا وقتی همه چیز برای تو به خوبی انجام شد،مرا بیاد آور. محبّتی به من بکن و احوال مرا به فرعون بگو و کمک کن تا از این زندان آزاد شوم.
Azam.pormaye Offline
#74 ارسال شده : 1396/03/01 05:28:49 ب.ظ
Azam.pormaye

**
خواب شاه، معرفی یوسف به شاه، تاویل خواب شاه و واگذاری امور به یوسف

🌹قرآن کریم،سوره یوسف آیات ۴۳،۴۴،۴۵،۴۷،۴۸،۴۹،۵۴🌹

و شاه گفت: من در خواب میبینم که هفت گاو فربه را هفت گاو لاغر می خورند و هفت خوشه ی سبز را هفت خوشه ی خشکیده ی دیگر. ای مهتران! اگر خواب تعبیر میکنید، درباره ی خواب من نظر دهید. گفتند: خوابهای آشفته است و ما به تعبیر خوابهای آشفته آگاه نیستیم

و آن کس از آن دو زندانی که نجات یافته بود و پس از مدّتی یوسف را بخاطر آورد ،گفت: من از تعبیر آن خبرتان میدهم، پس مرا بفرستید
.

(یوسف) گفت: هفت سال با تلاش پیگیر زراعت میکنید، پس هر چه درو کردید آنرا در خوشه اش نگاه دارید، جز اندکی را که می خورید. آنگاه پس از آن، هفت سال قحطی می آید که آنچه را از پیش برای آن سالها کنار گذاشته اید میخورند، جز اندکی از آنچه ذخیره میکنید. سرانجام پس از آن، سالی فرا میرسد که باران فراوان نصیب مردم میشود و در آن سال ، عصاره میگیرند.

و شاه گفت: او را نزد من آورید تا وی را ویژه ی خود سازم. پس چون با وی به سخن پرداخت، گفت: تو امروز نزد ما صاحب مقام و مورد اعتمادی

تورات🌹پیدایش، فصل ۴۱،آیه۹،۲۹،۳۹🌹

بعد از دو سال که از این جریان گذشت، فرعون در خواب دید که در کنار رود نیل ایستاده که هفت گاو چاق و پروار از رود نیل بیرون آمدند و در میان علفها مشغول چریدن شدند. سپس هفت گاو دیگر بیرون آمدند که لاغر و استخوانی بودند. این گاوها در مقابل گاوهای دیگر در کنار رودخانه ایستادند. آنها گاوهای دیگر را خوردند. در این موقع فرعون بیدار شد. وی خوابید و دوباره خواب دید که: هفت خوشه ی گندم پر بار بر یک ساقه روییدند. بعد از آن هفت خوشه ی گندم دیگر که باریک و از باد صحرا پژمرده شده بودند، در آمدند و خوشه های بی بار، آن هفت خوشه ی پر بار را بلعیدند. در این موقع فرعون از خواب بیدار شد و فهمید که خواب دیده است. صبح آن روز فرعون نگران بود. پس دستور داد تا همه ی جادوگران و حکیمان مصری را حاضر کردند. سپس خواب خود را برای آنها بیان کرد. ولی هیچکدام نتوانستند خواب فرعون را تعبیر کنند.
در آن موقع، رئیس ساقیها به فرعون گفت: امروز خطاهای گذشته ام به یادم آمد. وقتی فرعون بر من و سرپرست نانواها خشمگین شدند و ما را به زندان فرمانده ی گارد انداختند، یک شب هر دوی ما خوابی دیدیم که تعبیرهای مختلفی داشت. یک جوان عبرانی هم در آنجا بود که غلام فرمانده ی گارد بود. ما خوابهای خود را به او گفتیم و او آنها را برای ما تعبیر کرد. همه چیز همانطور که او گفته بود، اتّفاق افتاد. من به مقام پیشین بازگشتم و سرپرست نانواها را اعدام کردید.

(یوسف) گفت: مدّت هفت سال در تمام مصر فراوانی خواهد شد. بعد از آن، مدّت هفت سال قحطی خواهد آمد. به طوری که آن هفت سال فراوانی فراموش خواهد شد، زیرا آن قحطی سرزمین مصر را نابود خواهد کرد. آن قحطی بقدری شدید است که اثری از سالهای فراوانی باقی نخواهد گذاشت. معنی اینکه دو مرتبه خواب دیده اید این است که این امر از طرف خدا مقرّر گردیده و بزودی اتّفاق خواهد افتاد.

پس فرعون به یوسف گفت: خدا همه ی این چیزها را به تو نشان داده است. پس کاملاً معلوم است که حکمت و فهم تو از همه بیشتر است. من تو را در سراسر کشور مجری این کار میکنم و تمام مردم ، از فرمان تو اطاعت خواهند کرد.
Azam.pormaye Offline
#75 ارسال شده : 1396/03/02 01:50:17 ب.ظ
Azam.pormaye

**
جایگاه یوسف در مصر:

🌹قرآن کریم،سوره یوسف آیه ۵۶🌹

و بدین گونه یوسف را در آن سرزمین قدرت دادیم که در هر جا از آن میخواست منزل میکرد. ما رحمت خود را به هر کس بخواهیم ارزانی میداریم و اجر نیکوکاران را ضایع نمی سازیم.

تورات🌹پیدایش، فصل ۴۱ آیه ۴۵🌹
فرعون اسم یوسف را صفنات فعنیح گذاشت و برای او زنی گرفت به نام (اسِنات) که دختر فوتی فارع، کاهن شهر اون بود. یوسف سی ساله بود که به خدمت فرعون مشغول شد. او کاخ فرعون را ترک کرد و در سرتاسر مصر گردش کرد.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
5 صفحه<12345>
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.269 ثانیه ایجاد شد.