آپارات اينستاگرام لينكداين
logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:48843)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:40093)    عسل شفا بخش همه مردم-ایه 69سوره نحل (تعداد مشاهده:31759)    آيات 11تا 13 حجرات:برادران ایمانی هم رامسخره نکنید.بدگمان نباشید.غیبت نکنید.تجسس نکنید (تعداد مشاهده:25135)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: تدبر درسوره فجر:منظور از قسمهاي والفجر وليال عشر چيست؟    تدبر در سوره غاشيه:اولين توصيف از جزييات نعمات بهشتي و عذاب اخروي    تدبر در سوره انفطار:تفكيك ابرار از فجار در روز بسيار مهم جزا(يوم الدين)    درس سوره قیامت:علیرغم قطعی بودن مرگ و حشر ،ادمی بخاطر دنیا طلبي،معاد را تكذيب ميكند       آخرین رویداد تالار: چاپ اول كتاب "مباني و روش مطالعه و فهم ساده قرآن" در نخستين روز نمايشگاه قرآن ارايه شد.      

توجه

Icon
Error

admin Offline
#1 ارسال شده : 1397/01/20 03:19:50 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 240

5 تشکر دریافتی در 5 ارسال
اپليكيشن موبايلي تنزيل

با سلام به مخاطبان گرامي

به لطف خداوند،نرم افزار قرآني تنزيل توليد شد.

اين برنامه كه مناسب گوشي هاي موبايل اندرويدي است،اولين و تنها برنامه قراني است كه بر مبناي روش فهم ساده قرآن يعني تقسيم بندي سوره به تعدادي فراز ،استخراج عصاره آن فراز و نهايتا ارايه درس سوره تهيه شده است.

کاربران پس از نصب آسان برنامه، بدون نیاز به اینترنت (بصورت آفلاين)می‌توانند هر زمان وارد برنامه و لیست سوره‌ها شده و با انتخاب سوره مورد نظر، به داخل سوره هدایت شوند.

در این برنامه فهرست سوره ها به ترتیب نزول تهیه شده است.با توجه به فوايد مطالعه قران به ترتيب نزول،توصیۀ اکید می¬کنیم که به عنوان يك مسلمان علاقه مند به فهم قرآن،حداقل یک بار سوره¬های قرآن را به ترتیب نزول آنها ونه به ترتیب رایج، مطالعه نمایید.

با کلیک بر روی علامت سه نقطه سمت راست هر آیه مربعی برای شما باز میشود که حاوی اطلاعات زیر است:
-نام سوره و شماره آیه، شماره فراز،سال نزول،مرحله نزول،عصاره فراز و درس سوره


اين برنامه هم چنين قابليت جستجو در متن عربي آيات و ترجمه فارسي (ترجمه استاد فولادوند )و نيز انتخاب سايز،رنگ و فونت هاي مختلف در متن ايات و ترجمه را دارا مي باشد.

اين نرم افزار كه با كد شامد 3-0-63-708583-1-1
در مركز رسانه هاي ديجيتال ثبت شده است در روز مبعث پيامبر گرامي اسلام رونمايي خواهد شد:


http://logo.saramad.ir/v...Shamad=1-1-708583-63-0-3

لازم بذكر است در اين برنامه ترتيب نزول سوره ها از فهرست تحقيقي آقاي سيدكاظم فرهنگ و عصاره فرازها و درس سوره ها از تفسير قرآن آقاي جمال گنجه اي استفاده شده است.

توضيحات بيشتر برنامه:

-شماره فراز :شماره فراز یا پاراگرافی که این آیه در آن قرار گرفته است.

-سال نزول:سالی که کل سوره یا اکثر آیات ان سوره،نازل شده است.

-مرحله نزول:در لیست ترتیب نزول تحقیقی ما،کل سوره ها در 10 مرحله تقسیم شده اند.8 مرحله در مکه و دو مرحله در مدینه که هر مرحله شامل توضیحات و مشخصاتی کلی از محتوای ان سوره ها و واکنش مخاطبان وحی است.

-عصاره فراز:هر سوره، از فرازها یا پاراگراف¬هایی تشکیل شده است که هرکدام از انها دارای یک چکیده پیام محوری هستند که آنرا عصاره فراز نامیده ایم.شروع و انتهای هر فراز، معمولا با تغییر موضوع و محتوا یا خطاب¬ها یا لحن کلام همراه است .همه ایاتی که شماره فراز آنها یکسان است،در یک فراز قرار می گیرند .

-درس سوره:طبق تحقیقات جدید و نظریه هدف مندی سوره ها،هر سوره دارای یک محور اصلی یا غرض یا عمود است که آنرا درس سوره نامیده ایم.معمولاً در هر سوره، اکثر فرازها در راستای تبیین محور یا درس سوره هستند

جهت اطلاعات بيشتر از نظريات هدفمندي سوره ها به لينك زير مراجعه نماييد.

درس يا محور سوره چيست؟

در هنگام مطالعه هر آیه،با تامل در عصاره ان فراز و درس سوره،نقش و مفهوم ان آیه در کل سوره را بهتر درک می کنید.

البته فهرستی قطعی از ترتیب نزول سوره¬ها وجود ندارد اما منابعی برمبنای روایی یا تحقیقی وجود دارد که دارای اشتراکات و تفاوت¬هایی هستند لذا تلاش نموده¬ایم فهرستی از ترتیب نزول سوره¬ها با توجه به درس وپیام کلی سوره و نیز کلمات و عبارات کلیدی ارایه نماییم.که فارغ از ایرادات وارده به لیستهای قبلی باشد.

تحقيق در ترتيب نزول و ليستهاي مختلف

جهت دانلود اپليكيشن تنزيل به لينك زير مراجعه نماييد.

https://idpay.ir/quranpuyan/file/12740

ویرایش بوسیله کاربر 1397/01/22 07:56:29 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin تصاویر زیر را ارسال کرده است:
shamed tanzil.JPG (33kb) تعداد دانلود 1 بار.
tanzilapp.jpg (72kb) تعداد دانلود 1 بار.
سوره4.png (578kb) تعداد دانلود 0 بار.

شما نمی توانید ضمائم را ببینید/دریافت کنید. ثبت نام کنید.
admin Offline
#2 ارسال شده : 1397/01/22 07:39:05 ق.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 240

5 تشکر دریافتی در 5 ارسال
رونمايي از تنزيل در روز مبعث

شما هم دعوتيد

برنامه ها:

سخنراني حجت الاسلام دكتر صادق كاملان :جاودانگي پيام بعثت با فهم وعمل به قرآن

سخنراني حجت الاسلام دكتر حميد مغربي : پيوستگي و هدف مندي سوره ها تحولي در فهم قرآن

رونمايي از نرم افزار موبايلي"تنزيل" اولين برنامه اندرويدي قران با ترتيب نزول سوره ها،عصاره فرازها ودرس سوره ها توسط آقاي سيدكاظم فرهنگ

روز شنبه 25/1/97 از ساعت 17-19

مكان:كانون توحيد تهران

آدرس: میدان توحید ، خیابان توحید ، خیابان پرچم کانون و مسجد توحید.
admin Offline
#3 ارسال شده : 1397/02/09 04:09:57 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 240

5 تشکر دریافتی در 5 ارسال
تنزيل در رسانه ها :اولين اپليكيشن قراني مبتني بر روش فهم ساده قران ،خبرگزاري قراني ايكنا


اولین برنامه اندرویدی بر مبنای روش فهم ساده قرآن تولید شد+ دانلود


گروه فناوری اطلاعات ــ برنامه اندرویدی تنزیل، اولین برنامه قرآنی است که بر مبنای روش فهم ساده قرآن به صورت تقسیم‌بندی سوره به تعدادی فراز، استخراج عصاره آن فراز و نهایتا ارائه درس سوره و به ترتیب نزول تهیه و تولید شده است.
به گزارش ایکنا؛ اپلیکیشن قرآنی تنزیل با قابلیت جست‌وجو در متن عربی آیات و ترجمه فارسی به صورت آفلاین تولید شده است و این اپلیکیشن حاوی اطلاعات نام سوره و شماره آیه، شماره فراز، سال نزول، مرحله نزول، عصاره فراز و درس سوره است.

اپلیکیشن تنزیل که مناسب گوشی‌های موبایل اندرویدی است، اولین و تنها برنامه قرآنی است که بر مبنای روش فهم ساده قرآن یعنی تقسیم‌بندی سوره به تعدادی فراز، استخراج عصاره آن فراز و نهایتا ارائه درس سوره تهیه شده است. با توجه به فواید و اثرات مطالعه قرآن به ترتیب نزول، در این برنامه فهرست سوره‌ها به ترتیب نزول تهیه شده که کاربران پس از نصب آسان برنامه، بدون نیاز به اینترنت می‌توانند هر زمان وارد برنامه و لیست سوره‌ها شده و با انتخاب سوره مورد نظر، به داخل سوره هدایت شوند.

برنامه‌های قرآنی موجود، شامل تفاسیر حجیم یا ترتیل و تلاوت قاریان مختلف است اما تنزيل سه ویژگی مهم دارد؛ ابتدا در جهت عمومی‌سازی فهم قرآن، همه علاقه‌مندان به قرآن را با بیانی ساده به تدبر و فهم قرآن تشویق می‎کند. دوم؛ سوره‌محور است، یعنی هدف یا محور یا عمود سوره را که همه مطالب سوره در جهت تبیین این محور شکل گرفته‌اند و سوم؛ به ترتیب نزول باشد.

این برنامه همچنین قابلیت جست‎وجو در متن عربی آیات و ترجمه فارسی (ترجمه استاد فولادوند) و نیز انتخاب سایز، رنگ و فونت‌های مختلف در متن آیات و ترجمه را دارا است. در این برنامه با کلیک بر روی هر آیه مربعی باز می‌شود که حاوی اطلاعاتی ازجمله نام سوره و شماره آیه، شماره فراز، سال نزول، مرحله نزول، عصاره فراز و درس سوره است.

در این برنامه ترتیب نزول سوره‌ها از فهرست تحقیقی سیدکاظم فرهنگ و عصاره فراز‌ها و درس سوره‌ها از تفسیر قرآن جمال گنجه‌ای استفاده شده است. در بخش عصاره فراز هر سوره، از فراز‌ها یا پاراگراف‌هایی تشکیل شده است که هرکدام از آن‌ها دارای یک چکیده پیام محوری هستند که آن را عصاره فراز نامیدند.

شروع و انتهای هر فراز، معمولا با تغییر موضوع و محتوا یا خطاب‎ها یا لحن کلام همراه است. همه آیاتی که شماره فراز آن‌ها یکسان است، در یک فراز قرار گرفته‎اند. در این برنامه شما در هنگام مطالعه هر آیه، با تأمل در عصاره آن فراز و درس سوره، نقش و مفهوم آن آیه را در کل سوره بهتر درک می‌کنید.

در پایان باید گفت: اپلیکیشن قرآنی تنزیل در ابتدای راه محتوای خوب و مناسبی را به کاربران و قرآن دوستان ارائه می‎کند، اما هنوز این برنامه برای بهتر شدن جای بسیاری دارد. البته باید گفت از لحاظ انتخاب رنگ و محتوا مناسب است، اما نواقصی در بخش راهنما، اندازه فونت‎ها و پولی بودن این برنامه وجود دارد که انتظار می‎رود با پیشرفت این برنامه این موارد اصلاح شود.

هرچند که برای این برنامه فعالیت بسیاری انجام شده، اما رایگان شدن آن می‎توانست علاقه‎مندان و کاربران آن را افزایش دهد. در حال حاضر این برنامه با مبلغ سه هزار تومان به فروش می‎رسد که انتظار می‌رود با این هزینه امکانات و تعداد نصب برنامه نیز برای کاربران به مراتب افزایش پیدا کند.

این برنامه همزمان با مبعث رسول گرامی اسلام(ص) تولید و منتشر شده است و علاقه‌مندان جهت دانلود برنامه قرآنی تنزیل می‌توانند بر روی این لینک را كليك کرده و یا در کافه بازار کلمه تنزیل را جست‌وجو کنند.

http://www.iqna.ir/fa/news/3706273/
admin Offline
#4 ارسال شده : 1397/02/19 11:31:39 ق.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 240

5 تشکر دریافتی در 5 ارسال
انعكاس متن خبر رونمايي از تنزيل به زبان انگليسي در وب سايت آب حيات

Production and presentation of the discount mobile application:
first Android app with the decline chapters contain lessons

Thanks to God, now discounted the Quran application.

This program is suitable for Android mobile phones, the Koran is the first and only program based on a simple method of understanding the Qur'an Sura divided into a number of ups, downs, and finally extract the lessons presented chapter has been prepared.


Once installed users easy application, without an Internet connection (offline) can enter the program at any time and chapter list and selecting the desired chapter, to be led into chapters.

they are not as common, study.


Click on the right point mark three squares to open any verse that contains the following information:

-Name chapter and verse numbers, numbers above, a sink, the sink, extract chapters ups and lessons


The program also text search capabilities verses in Arabic and Persian translation (translation Master Minds) and choose the size, color and different font in the text of the verses and the translation requirements.


Description of program:


-Shmarh over the number above or paragraph that this verse is located.


-Sal revelation: the year in which the chapters or most of verse, was revealed.


-Mrhlh sink in descending order list our research, entire chapters are divided in 10 step 8 in Mecca and Medina are two stages in which each stage includes a description and general characteristics of the content and audience reaction chapters of Revelation.


-Sarh over each chapter, over or Paragraf¬Hayy been formed, each of which has a central message that it extracts Review called Aym.shrv top and bottom of each passage, usually by changing the subject or content or Khtab¬Ha tone is the same. All the signs of the numbers above them, in a fall over.-Drs Chapter: According to new research and theory purposefulness chapters, each chapter has a main axis or vertical or ensure that it is called Chapter lessons Aym.mmvla in each chapter, most chapters or lessons are oriented toward explaining upsFor more information, refer to the following link chapters of targeted views.What lesson or chapter axis?


During the study each verse, reflecting on the ups and extract lessons Sura, Sura better understand the role and meaning of the verse.


Of course, there is no definitive list of Svrh¬Ha descending order based on the validity or investigative resources that are overlapping and Tfavt¬Hayy Attempts Nmvdh¬Aym list of Svrh¬Ha descending order according to the General Chapter and the words and lessons Vpyam key phrases Nmayym.kh previous lists is without drawbacks.Research and lists in descending order of


Refer to the link below to download an application discount.
لينك خريد و دانلود

http://idpay.ir/quranpuyan/file/12740منبع خبر:
http://abehayat.ir/2018/04/

ویرایش بوسیله کاربر 1397/02/19 11:38:53 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

ali Offline
#5 ارسال شده : 1397/02/24 03:35:14 ب.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 346

تشکرها: 4 بار
12 تشکر دریافتی در 12 ارسال
ساده‌سازی فهم قرآن، سوره محوری و مطالعه به ترتیب نزول، از مزایای خاص تنزیل است

سه ویژگی متمایز تنزیل نسبت به سایر نرم‌افزارهای قرآنی مشابه

دوشنبه 97/1/27، ، (اخبار رسمی): در جشن عید مبعث، همزمان با رونمایی از اپلیکیشن تنزیل اعلام شد که شناخت هدف یا درس سوره‌ها یکی از بهترین راه‌ها براى فهم معانى سوره و آیات است.


https://news.akhbarrasmi...m/news/13970127291188167
ali Offline
#6 ارسال شده : 1397/03/04 03:55:53 ب.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 346

تشکرها: 4 بار
12 تشکر دریافتی در 12 ارسال
جهت مشاهده کلیپهای مراسم رونمایی تنزیل در اپارات

به لینک زیر مراجعه نمایید:


https://www.aparat.com/quranpuyan
ali Offline
#7 ارسال شده : 1397/03/11 12:03:57 ق.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 346

تشکرها: 4 بار
12 تشکر دریافتی در 12 ارسال
اپلیکیشن صوتی تنزیل -

پیرو درخواست بازدیدکنندگان محترم از غرفه قرآن پویان در نمایشگاه قران

مبنی بر اضافه نمودن فایلهای صوتی ،

درروز تولد امام حسن مجتبی ع

نسخه جدید تنزیل باترتیل استاد پرهیزگار و ترجمه گویای استاد فولاوند ارایه شد.
farhang Offline
#8 ارسال شده : 1397/03/13 10:17:17 ق.ظ
سید کاظم فرهنگ

رتبه: Advanced Member

گروه ها: member, Administrators
تاریخ عضویت: 1390/02/31
ارسالها: 520
مرد
Iran (Islamic Republic Of)

23 تشکر دریافتی در 17 ارسال
نسخه جدید اپلیکیشن تنزیل همراه با فایلهای صوتی ،تنها برنامه به ترتیب نزول،درس سوره ها و عصاره فرازها


نسخه جدید #تنزیل در کافه بازار هم قرار گرفت.
👈دوستانی که نسخه قبلی را از بازار خریداری کردند،بدون پرداخت جدید،میتوانند #بروزرسانی کنند.

👈دوستاني كه از طريق #لينك مستقيم ،خريد ودانلود كرده بودند،
اسم خود به همراه شماره موبايل خود را براي مدير كانال ارسال نمايند
تا نسخه جديد براي انها ارسال شود.

👈افرادی هم که تازه تصمیم به خرید تنزیل گرفته اند،می توانند از بازار
یا از لینک زیر اقدام نمایند:
idpay.ir/quranpuyan3/file/12740


ویرایش بوسیله کاربر 1397/03/21 10:35:47 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

سیدکاظم فرهنگ
ali Offline
#9 ارسال شده : 1397/04/30 07:57:49 ق.ظ
ali

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Moderator, member
تاریخ عضویت: 1390/03/24
ارسالها: 346

تشکرها: 4 بار
12 تشکر دریافتی در 12 ارسال
نظرات مثبت كاربران اپليكيشن تنزيل كه برنامه را نصب و استفاده كرده و نظرات خود را در كافه بازار موبايل ارسال كرده اند


Ali ۱۳۹۷/۴/۲۶ ۲۱:۲۳
برنامه در عين زيبايي،ساده و حاوي اطلاعات خوبي است.

ارسال شده
ملکپور ۱۳۹۷/۴/۱۸ ۱۱:۲۶ ۰ ۱

عالی است

ارسال شده
زهرا ۱۳۹۷/۳/۲۱ ۱۳:۴۷ ۰ ۰
عالی


ارسال شده
مهرداد ۱۳۹۷/۱/۲۶ ۱۷:۰۸ ۰ ۰
ممنون از زحمات گروه قرآن پویان و مدیریت با برنامه و هدفمند جناب فرهنگ عزیز


ارسال شده
۱۳۹۷/۱/۲۵ ۲۳:۴۰ ۰ ۰
برنامه نو وکاربردی بود .ممنون🌸


یاس ۱۳۹۷/۱/۲۳ ۱۳:۵۴ ۰ ۱
بسیار عالی هست اگر امکان مشخص شدن تعداد ایات هر فراز وجود داشت هم مفید تر بود یعنی بدین صورت که فراز اول ۱_۴ و فراز دوم۵_۸و....تشکرجهت توضيحات بيشتر و دانلود تنزيل به لينك زير مراجعه نماييد

https://cafebazaar.ir/app/araapp.ir.quran/?l=fa

admin Offline
#10 ارسال شده : 1397/04/31 02:27:21 ب.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 240

5 تشکر دریافتی در 5 ارسال

معرفي اپليكيشن تنزيل در شبكه قرآن سيما

در هفدهمين شب از ماه مبارك رمضان و همزمان با برپايي نمايشگاه بين المللي قران كريم

آقاي سيدكاظم فرهنگ در برنامه زنده رصد به معرفي برنامه قرآني تنزيل پرداخت
فایلهای الصاق شده :
tanzil rasad.mp4 (3,319kb) تعداد دانلود 0 بار.

شما نمی توانید ضمائم را ببینید/دریافت کنید. ثبت نام کنید.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2018, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.273 ثانیه ایجاد شد.
logo-samandehi