آپارات اينستاگرام لينكداين
logo
پر بازدید ترین عناوین تالار از ابتدا: ایه 59 سوره احزاب(حجاب):زنان مسلمان،جلباب(روپوش) رابه بدن خود نزدیک کنند تا مورد اذیت قرار نگیرند (تعداد مشاهده:52565)    اوقات نماز های یومیه در قران (تعداد مشاهده:43204)    عسل شفا بخش همه مردم-ایه 69سوره نحل (تعداد مشاهده:33711)    آيات 11تا 13 حجرات:برادران ایمانی هم رامسخره نکنید.بدگمان نباشید.غیبت نکنید.تجسس نکنید (تعداد مشاهده:26612)      پر بازدید ترین عناوین سه ماه گذشته: تدبر و فهم سوره واقعه:سه نوع حيات اخروي و سه نوع حيات برزخي براي افراد مختلف    تدبر و فهم سوره مرسلات:واي بر مكذبين    آغاز ثبت نام دوره جديد آموزش مجازي روش فهم بهتر قران    تدبر و فهم سوره مطففين:كم گذاشتن از حقوق مردم،تمسخر مومنان و افسانه خواندن آيات:ناشي ازانكارمعاد       آخرین رویداد تالار: خلاصه سخنان آقایان فرهنگ،بهجت پور و حری در برنامه بررسی کتاب روش فهم ساده قران      

توجه

Icon
Error

admin Offline
#1 ارسال شده : 1396/09/12 09:37:20 ق.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 288

5 تشکر دریافتی در 5 ارسال
نحوه شكل گيري تالار گفتگوهاي قران پويان

سیدکاظم فرهنگ مدیر تالار گفت‌وگوی قرآن‌پویان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، با اشاره به چگونگی راه‌اندازی وب سایت قرآنی «قرآن‌پویان» گفت:

در سال 1388 در سفر حج با دکتر سیدمحسن میرباقری توفیق همسفری پیدا کردم، یکی از مباحثی که در این کاروان بسیار مورد توجه قرار گرفته‌ بود مباحث تفسیر قرآن بود که استاد میرباقری با بیانی شیوا و زیبا به تفسیر، تأمل ‌آیات و ارتباط میان آیات یک سوره پرداختند.

وی اظهار داشت: دو سال بعد تالار گفت‌وگوهای قرآن پویان را راه‌اندازی کردیم محور سایت هم این بود که سعی کنیم آیات قرآن را بهتر بفهمیم و با عقل جمعی بستری ایجاد کنیم برای کاربران اینترنت تا درباره آیات موضوعی و دیگر آیات، نظرات و سؤالات خود را مطرح و پاسخ خود را از تفاسیر مختلف مطالعه کنند.علاوه بر تفسیر ترتیبی قرآن، تفسیر موضوعی قرآن را نیز با اولویت موضوعات اجتماعی، اخلاقی و... اعم از وظایف اجتماعی مسلمانان، احکام اقتصادی قرآن و... دنبال می‌کنیم.

فعاليت ها و محتواي كانال تلگرامي قرآن پويان


مدیر تالار گفت‌وگوی قرآن‌پویان با بیان اینکه بعد از راه‌اندازی کانال گروه قرآن پویان در تلگرام، روزانه چند مطلب قرآنی اعم از مطالب تفسیری، اخلاقی، مباحث اجتماعی،‌ برای کاربران ارسال می‌شود،
ادامه داد: در تلگرام نیز هر روز یک آیه را کار می‌کنیم که اکنون سوره نساء هستیم مبنای اولیه ما تفسیر المیزان و سپس از تفسیر نور، تفسیر نمونه و تفسير فرقان هم استفاده می‌کنیم

فرهنگ، درباره نحوه تولید محتوا برای كانال و وب سایت گفت‌وگوی قرآن‌پویان ابراز داشت: درخصوص تولید محتوا و پژوهش درباره موضوعات با رجوع به تفاسیر مختلف و دیدگاه‌های مختلف قرآن‌پژوهان را جست‌وجو می‌کنیم که در نهایت روی سایت بارگذاری می‌شود و از محضر اساتیدی همچون محسن میرباقری، محمدعلی ایازی، حمید مغربی، جمال گنجه‌ای در پرسش و پاسخ‌های تلگرامی و وب‌سایت استفاده می‌کنیم.و جمعاً حدود 10 نفر هستیم که در تالار گفت‌وگوی قرآن‌پویان با هم همکاری می‌کنیم.

برگزاري دوره اموزشي حضوري و تلگرامي روش فهم قران

فرهنگ عنوان کرد: امسال هم یک سری دوره‌های مجازی و حضوری را برای روش تدبر و فهم قرآن شروع کردیم،
و تاکنون یک دوره حضوری و دو دوره مجازی در تلگرام برگزار کرده‌ایم.

هدف ما این است بتوانیم به کسانی که به قرآن علاقه‌مند هستند تلنگری بزنیم تا قرآن و ترجمه‌اش را بخوانند، بفهمند، یادداشت‌برداری کنند و علاقه‌مند شوند،

وی اظهار داشت: بابرگزاری دوره‌های آموزشی تلگرامی ویژه، درباره روش فهم قرآن، در واقع درطول مدت حدود 2 ماه افراد می‌توانند با بیانی ساده، فهم مناسبی از قرآن را داشته باشند. به این صورت که فایل‌های صوتی و متنی برای آنها ارسال می‌شود و سپس آنها با عضویت در گروه حل تمرین باحضور مدرسین دوره، این روش را بر سوره انتخابی خود تمرین نموده و در انتهای دوره نیز در آزمون شرکت می‌کنند.

مدیر تالار گفت‌وگوی قرآن‌پویان با بیان اینکه گفت: مخاطبان ما در خصوص برگزاری دوره‌های قرآن‌پویان بیان داشته‌اند که دوره مجازی روش تدبر در قرآن دوره‌ای بسیار جالب و مفید بود چرا که نگاه تازه و نو آورانه‌ای به کلام خدا داشت و این اعتماد به نفس را به ما داد که ما هم می‌توانیم با اندکی مطالعه، تفکر و سعی و تلاش با قرآن ارتباط برقرار کرده و فرامین آن را درک و در زندگی به کار ببندیم.

وی اظهار داشت: همیشه برای بسیاری از ما این باور را ایجاد کرده بودند که فهم قرآن فقط مخصوص یک گروه خاص است و همه افراد توانایی تدبر در قرآن را ندارند اما خوشبختانه با تبيين مباني قرآني رويكرد ما در عمومي سازي فهم و عمل به قران و نحوه آموزش ساده در اين دوره ، بازخوردهايي كه از قرآن آموزان اين دوره‌ها داشتيم،كاملا مثبت و اميدواركننده بوده است.

شعار و رويكرد كلي قران پويان

مدیر تالار گفت‌وگوی قرآن‌پویان با تأکید بر اینکه شعاری که ما دنبال می‌کنیم تدبر در قرآن، تعقل در شریعت، عمومی‌سازی فهم قرآن و عمل به آن است،‌ تصریح کرد: دوست داریم همه کسانی که مسلمان بوده و علاقه‌مند به قرآن هستند خودشان به قرآن مراجعه کنند ترجمه قرآن را بخوانند و بفهمند، سؤالات خود را یادداشت کنند، مفاهیم قرآن را درک کنند که در نهایت، زمینه‌ عمل به قرآن با رویکرد عقلانی برای آنها فراهم می‌شود.http://www.farsnews.com/...xt.php?nn=13960911000737


كلمات كليدي:تفسير اموزش قران كانال تلگرام

ویرایش بوسیله کاربر 1396/09/12 09:48:10 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

admin Offline
#2 ارسال شده : 1396/10/20 09:20:54 ق.ظ
admin

رتبه: Administration

گروه ها: Administrators, Moderator, member
تاریخ عضویت: 1391/10/20
ارسالها: 288

5 تشکر دریافتی در 5 ارسال
فعاليتها ،اهداف و برنامه هاي قرآن پويان

سید کاظم فرهنگ در گفت وگو با ستاد خبری یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال گفت: سایت قرآن پویان در زمینه تفسیر و فهم قرآن توانسته از سال90 تا کنون اقدامات موثری در این زمینه در جامعه بردارد.

وی افزود: هدف از راه اندازی سایت قرآن پویان با آدرس www.quranpuyan.com گسترش فهم عمومی از قرآن است ضمن اینکه مطالب این سایت در دو طبقه بندي سوره اي و موضوعی ارائه شده است.

همچنین شعار این تالار گفت وگو و کانال تلگرامی" تدبر در قرآن، تعقل در شریعت با عمومی سازی فهم و عمل به قرآن "است.

مدیر تالار گفت وگوی قرآن پویان اظهار داشت: تاکنون بیش از 4 میلیون از سایت تالار گفت وگوی قرآن پویان بازدید کرده اند ضمن اینکه هم اکنون به صورت میانگین بیش از 4 هزار بازدید روزانه داریم.

وی تصریح کرد: در برخی موضوعات قراني در جستجوهای گوگل رتبه اول را در اختیار داریم. از جمله تحقیق موضوعی در قرآن، وظایف اجتماعی مسلمانان ،نکات کلیدی قران ،احكام اقتصادي قران،تفسير خلاصه،درس سوره و ...

فرهنگ افزود: کانال تلگراميquranpuyan@مطالب تفسیری و عمومی دارد كه روزانه چند مطلب قراني براي اعضاي كانال ارسال ميكند.

وی اظهار داشت: مباني تفاسیر موجود در سایت تالار گفت وگوی قرآن پویان، تفسیر المیزان و الفرقان است. همچنین نظرات مختلف موضوعی مفسرین و قرآن پژوهان را جمع آوری کرده و به مخاطب عرضه می کنیم.

مدیر تالار گفت وگوی قرآن پویان گفت: فایل اکسل قرآن به ترتیب نزول و مصحف فعلی با ترجمه استاد فولادوند نيز جهت دانلود رایگان در اختیار قرآن پژوهان و مخاطبان قرار گرفته است.وی در توضیح بیشتر دوره اموزشي اظهار داشت: برای اولین بار دوره آموزشی فهم قرآن در تلگرام ارائه کردیم
دوره آموزشی تلگرامی ویژه ای درباره روش فهم قرآن برگزار کردیم که در عرض 2 ماه با بیانی ساده افراد می توانند فهم مناسبی از قرآن را داشته باشند. باين صورت که فایل های صوتی و متني برای آنها ارسال می شود و سپس آنها با عضويت در گروه حل تمرین با حضور مدرسين دوره،اين روش را بر سوره انتخابي خود تمرين ميكنند و در انتهاي دوره نيز در آزمون شركت مي كنند.

ویرایش بوسیله کاربر 1397/02/04 11:26:59 ق.ظ  | دلیل ویرایش: edit

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

قدرت گرفته از YAF 1.9.6.1 | YAF © 2003-2018, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.115 ثانیه ایجاد شد.
logo-samandehi